silvinka31
03.09.09,08:48
Potrebujem súrne poradiť ohľadom materskej dovolenky a škôlky. Dieťa chcem umiestniť do škôlky až v januári. Učiteľka v škôlke ktorú bude dieťa navštevovať mi povedala, že musí isť na jeden mesiac do škôlky na 4 hodiny a až potom požiadať o odklad na január. Ako to bude s materskou?
Môžem o ňu prísť? Je to štátna škôlka.:mad:
brčko
03.09.09,07:36
Potrebujem súrne poradiť ohľadom materskej dovolenky a škôlky. Dieťa chcem umiestniť do škôlky až v januári. Učiteľka v škôlke ktorú bude dieťa navštevovať mi povedala, že musí isť na jeden mesiac do škôlky na 4 hodiny a až potom požiadať o odklad na január. Ako to bude s materskou?
Môžem o ňu prísť? Je to štátna škôlka.:mad:

mne povolili odklad kvôli neskoršiemu nástupu do práce od začiatku roka do 3.12.xx.

Totiž ak na rozhodnutí o prijatí máš dátum 2.9.09 a prerušili ti dochádzku napr. od 25.10.09 a nepracuješ, tak máš nárok na rodič.príspevok (materské predpokladám nepoberáš) aj za 9/09 (vdaka jednému dnu 1.9.09) a aj za 10/09 (vdaka obdobiu 26.-.31.10.09).

Problém by bol s dôch.poistením, lebo od 2.9.-25.10.09 nesplnaš podmienku riadnej starostlivosti o dieťa podla zákona o rodič.príspevku, na ktorý sa odvoláva zákon o sociálnom poistení. Takže v tomto období by si sa mala ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov odhlásiť zo SP a najneskôr 26.10.09 znovu prihlásiť.

Samozrejme dátumy som tam dala, aby to bolo jednoduchšie na vysvetlenie.