Irenqa
03.09.09,09:21
Zdravím všetkých, potrebovala by som pomoc alebo radu...
Pred vyše rokom som si zriadila za pomoci priateľa emailový účet na gmail.com. Ako založnú e-mailova adresa bola zadaná e-mailová adresa môjho priateľa, teda ak by som mala problém s prihlásením na jeho e-mail by prišiel notifikačný email. ( Inak o tom som nevedala ).
Využívala som gmail dlhú dobu bez problémov, zaregistrovala som sa na facebooku, zriadila si skype konto, všetko odvolávajúc sa na moju e-mailovú adresu na gmaily. Po nezhodách s priateľom, mi priateľ zmenil heslo na gmail, FB aj skype. Nikde sa nemôžem prihlásiť nakoľko mi všetky heslá prestavil a pravdepodobne mi aj veselo číta e-maily, browsuje po FB apd.
Čo môžem robiť?? Ako sa brániť?? Viem, že si môžem založiť nové účty. Ale skôr mi ide o to, k čomu má v súčasnosti bývalý priateľ prístup.
Vie mi niekto pomôcť?? Poradiť ??

Ďakujem vopred.
kvalitar
03.09.09,07:34
skus sa obratit na administratorov (facebook, skype,...) nech ti poradia resp nech ti zablokuju ucty a vytvoris si nove alebo ti poslu nove hesla...
Braňo
03.09.09,07:36
Nechápem ako si mohla poskytnúť heslá k Tvojim účtom priateľovi. Chybu teraz napravíš iba zriadením nových adries a účtov, avšak heslá nikdy neposkytuj nikomu a to platí aj pre kreditky a internet bankingy.
Irenqa
03.09.09,07:57
Nechápem ako si mohla poskytnúť heslá k Tvojim účtom priateľovi. Chybu teraz napravíš iba zriadením nových adries a účtov, avšak heslá nikdy neposkytuj nikomu a to platí aj pre kreditky a internet bankingy.
Hesla mi zmenil on, bez mojho vedomia. Vo svojom emaily mal notifikaciu k mojmu kontu a zmenil hesla. A nechce mi ich nastavit spat. V podstate mi vsetko blokol a znemoznil mi pristupy.
Chobot
03.09.09,08:08
Hesla mi zmenil on, bez mojho vedomia. Vo svojom emaily mal notifikaciu k mojmu kontu a zmenil hesla. A nechce mi ich nastavit spat. V podstate mi vsetko blokol a znemoznil mi pristupy.

Ale ty si mu to úplne umožnila. To je ako keby si mu dala do ruky plnú peňaženku.

Mala si si aspoň ten záložný e-mail dať nejaký svoj (do práce, vytvoriť si niekde inde inú schránku), aby si si v prípade zabudnutia hesla mohla dať vygenerovať nové heslo. Takto je záložný email jeho, takže má všetky schránky pod kontrolou.

Môžeš skúsiť napísať administrátorom tých portálov, ale neviem, či u e-mailového providera uspeješ. To by som aj ja mohol napísať, že schránka xxxxxxx je moja, nech ju zruší a pritom to môže byť niekoho úplne cudzieho.

Možno ešte facebook uzná, že je to tvoj profil, ak preukážeš, že skutočne píšeš ty. Ale nemusí. Aj ja si môžem vytvoriť profil s menom David Hasselhoff, hodím tam pár fotiek z netu a nezruší mi ho ani sám Hasselhoff.
Fero11
03.09.09,08:23
Rada na zaciatok!!!!!!
Vzdy si ucet na mailovom servery zakladaj sam(a).
V pripade, ze ma poprosi niekto aby som mu pomohol zo zalozenim uctu, tak heslo si vpisuje do kolonky sam (a ja do toho nezvyknem cumiet)
Dnes nemozes verit ani vlastnemu surodencovy, nieto este priatelovy...
Ja osobne to mam vyriesene tak, ze mam jeden hlavny mail, kde mam jedinecne heslo (nemam ho nikde napisane, nosim ho v hlave (inak to heslo nema ziadny zmysel, je to sada pismen a cisel)).
Dalsi mail je verejny, moje.meno(zavinac)gmail.com tam je uz ine heslo.

Ked sa niekde registrujem, tak to robim cez prvu emailovu adresu a heslo je samozrejme ine ako do mailov (ale to iste heslo pouzivam do e-shopov, for a pod ...... sice malo by byt ine, ale fora a e-shopy si myslim, ze niesu dolezite)

Na e-banking mam samozrejme uplne ine ako vsade, to mam ale napisane, na papiery a ulozene aby sa k tomu nikto nedostal.

2 Irenqa
Bohuzial, ak sa znova nedas do kopy s tvojim pritelom, alebo sa z nim nejak nedohodnes, tak je mi luto ....
Ako sa z toho dostat ???
Pokial si nemala ten ucet dlho, vratane skype. facebook atd ....a nemas tam vela kontaktov, tak si vytvor nove ucty a daj kontakt vsetkym ktorych si pamatas, ze si ich v kontaktoch mala ...
A zacnes novy internetovy zivot s novymi kontamy
Halli
03.09.09,08:42
prave si porusila etiketu porady:

Etiketa bod 10:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

ziadam moderatorov aby zmazali prispevok od JarkaL.

:confused: , a čože ti na tom vadí?? Jarka to myslela ako fakt a nikomu tým neublížila, zadavateľka si je myslím toho už vedomá... Nebuď precitlivelý:D
Vôbec sa to nemuselo vymazávať ...:rolleyes:
Irenqa
03.09.09,09:07
Ahojte, nic ma neurazilo, vsetky prispevky su v poriadku. Som Vam vdacna. Niektori ludia mi radia sa ohanat zneuzitim os. udajov voci priatelovi a dokonca to riesit pravnou cestou, ale ja pochybujem, ze by som nieco zmohla. Povazujem to za zbytocne a aj smiesne.. Irenqa
camozzi
03.09.09,09:21
Este jedno dolezite pravidlo:
Nikdy si neukladaj pristupove mena a hesla do pocitaca, webovych prehliadacov a emailovych klientov. Na otazku programov "Chcete ulozit toto heslo pre zjednodusenie buduceho pristupu?" odklikni NIE.
Charon
03.09.09,10:46
Vitamin_r ako si dovoľuješ urážať cammozziho, že má paranoidné názory? Keď s jeho názorom nesúhlasíš, tak neurážaj jeho dobre mienenú radu!

Irenqa - bežným spôsobom sa k heslám a svojim účtom nedostaneš. Požiadať admina nemá význam, tak ako tu už bolo povedané.

Je jeden, žiaľ veľmi tvrdý spôsob, ako sa k svojím účtom vieš dostať. Dá sa dokázať, že tie účty boli Tvoje? (napr. Tvoji priatelia Ťa registrujú pod nickom, alebo adresou?). Je to krajné riešenie, záleži na Tebe, ako veľmi sa k tým účtom chceš dostať a ako Ti na nich záleží.

Požiadaj políciu o pomoc. Je totiž trestné, ako dokonca Tvoj manžel, prečíta Tvoju sms. Nieto únos identity. To Tvopj priateľ naplnil skutkovú podstatu trestného činu.

Alebo ho popros o tie údaje. Neviem čo je jednoduchšie.
Charon
03.09.09,11:31
Irenqa - bežným spôsobom sa k heslám a svojim účtom nedostaneš. Požiadať admina nemá význam, tak ako tu už bolo povedané.

Vieš mi vysvetliť, čo je na vete, ktorú si vyčervenil urážlivé a vytrhnuté z kontextu? Žiaden admin Ti nedá prístup k účtu, ak nevieš dokázať, že sa jedná o Tvoj účet. Ako napísal Chobot, mohol by to napísať každý na hoci aký účet. Možno Facebook, gmail určite nie, lebo je tam záložná otázka (ktorú expriateľ pravdepodobne zmenil) a prvý idetifikačný email, ktorý je u expriateľa v schránke. ICQ? Tam určite nie...
Chobot
03.09.09,13:25
uz si to skusal?

Áno, stalo sa mi, že som dlhšie nepoužíval poštovú schránku na Zozname. Chcel som sa prihlásiť, no nepustilo ma to do schránky. Keď som chcel založiť novú schránku, tak mi hlásilo, že taká už existuje. Tak som napísal adminovi, čo sa deje.

Odpoveď bola, že po 3 mesiacoch nečinnosti (nebolo zaznamenané žiadne prihlásenie) sa schránka deaktivovala, nebolo možné ju používať ani prihlásiť sa do nej, užívateľské meno (názov schránky) ale existovalo, no bolo zablokované. Doporučil mi otvoriť si novú schránku s iným menom, tú pôvodnú mi nebol ochotný reaktivovať. Tak prečo by jej mal umožniť prístup do schránky, ak nevie jednoznačne dokázať, že patrí jej?
Chobot
03.09.09,13:39
a aky dokaz by jednoznacne dokazal ze patri jej?

dufam ze odpovies na tuto jednoduchu otazku.

Asi neexistuje možnosť to dokázať. Ja neviem, na základe čoho by jej to nejaký administrátor spravil. Že by na základe súdneho príkazu?

A ako niekto preukáže, že schránka patrí jemu, ak nevie heslo ani kontrolný e-mail nie je jeho? Kontrolná otázka mohla byť dávno zmenená, rovnako ako aj údaje v profile. A názov schránky, aj keď je totožný s jej menom, nedokazuje, že ju založila ona. Takže si myslím, že neuspeje.
Paula
03.09.09,13:46
takze po dlhej uvahe si dospel k tomu ze sa neda absolutne nic robit. blahozelam.

ozaj musim napisat adminovi nech presunie poradu z porada.sk na ziadnauzitocnarada.sk aby to lepsie reflektovalo obsah stranky.


:mee:
Chobot
03.09.09,13:47
takze po dlhej uvahe si dospel k tomu ze sa neda absolutne nic robit. blahozelam.

ozaj musim napisat adminovi nech presunie poradu z porada.sk na ziadnauzitocnarada.sk aby to lepsie reflektovalo obsah stranky.

A ty by si čo poradil? Zatiaľ si nič konštruktívneho nenapísal, len komentuješ cudzie príspevky.

Čo jej poradíš? Čo má spraviť?

Alebo nevieš radiť, len mudrovať?

Dúfam, že aj ty odpovieš na tieto jednoduché otázky.
Chobot
03.09.09,14:30
https://www.google.com/support/accounts/bin/request.py?ara=1&hl=en&contact_type=ara&ctx=ara

"I believe someone has taken over my account"

Tak dobre, musím uznať, že v tomto prípade si poradil. Ale kontaktovať administrátora tých stránok sme jej radili od začiatku, akurát sme nedali priamy link.

Mne sa nepodarilo v FAQ na Facebooku nájsť odpoveď na nabúranie sa do profilu. Jediné čo som našiel, bol prípad, že niekto nevedel heslo:

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z12E0/hash/8q2anwu7.gif"Nemôžem sa prihlásiť, alebo nemám prístup k môjmu prihlasovaciemu e-mailu.
Pre vyriešenie problému kliknite tu (http://www.facebook.com/help/login.php). Prosím, nevytváraj ďalší účet, keďže je to porušenie Podmienok používania a môže to spôsobiť oneskorenie riešenia problému."


Po kliknutí sa zobrazí stránka:

http://www.facebook.com/help/login.php

ale to je na zabudnuté alebo nefunkčné heslo.
misoft
03.09.09,15:02
Bola by tu ešte jedna možnosť pre Irenqa:
Teda, pokiaľ jej "ex-priateľ" nezmenil prístupové meno - nick, nech si založí nový, tzv. pomocný (alebo aj :D "spamový") účet niekde inde (hotmail, yahoo, možností je veľa), vstúpi so svojich pôvodných účtov a zadá zabudnutie hesla, kontakt ale dá na "pomocný" účet. Vzápäti, akonáhle sa dostane do pôvodného účtu, v osobných nastaveniach OKAMŽITE zmení všetky nastavenia, ktoré boli pôvodne (aj ten kontakt na e-mail u "priateľa") a zadá to k sebe. To isté by sa malo dať urobiť aj u Skype, Facebooku. Veď človek je predsa tvor omylný a zábudlivý, takže sa stane, že niečo zabudne. Možno to pomôže v tomto probléme.

A pre Irenqa: Nikdy nezveruj prístupové údaje k súkromnej pošte a spojeniu inému. Jeden kontakt musí byť len a len tvoj!!
Fero11
03.09.09,15:19
Sorry misoft, ale tomu absolutne nechapem
Xanti
03.09.09,15:21
Bola by tu ešte jedna možnosť pre Irenqa:
Teda, pokiaľ jej "ex-priateľ" nezmenil prístupové meno - nick, nech si založí nový, tzv. pomocný (alebo aj :D "spamový") účet niekde inde (hotmail, yahoo, možností je veľa), vstúpi so svojich pôvodných účtov a zadá zabudnutie hesla, kontakt ale dá na "pomocný" účet. Vzápäti, akonáhle sa dostane do pôvodného účtu, v osobných nastaveniach OKAMŽITE zmení všetky nastavenia, ktoré boli pôvodne (aj ten kontakt na e-mail u "priateľa") a zadá to k sebe. To isté by sa malo dať urobiť aj u Skype, Facebooku. Veď človek je predsa tvor omylný a zábudlivý, takže sa stane, že niečo zabudne. Možno to pomôže v tomto probléme.

A pre Irenqa: Nikdy nezveruj prístupové údaje k súkromnej pošte a spojeniu inému. Jeden kontakt musí byť len a len tvoj!! Keby to tak fungovalo ako píšeš, tak môžem sa úplne v pohode nalogovať aj na tvoj nick name a konto na porada.sk
Zadám si novú adresu a zahlásim, že som zabudla heslo a ma to v pohode pusti k tebe? Podľa mňa je to totálna hlúposť.
Fero11
03.09.09,15:24
btw..... uz som pisal v prispevku na prvej strane, moznosti su 2
1. Dohoda s expriatelom (slusne mu treba povedat, ze takto sa to nerobi)
2. Vytvorit si vsade nove konta a zit dalej z novymi kontamy.

Spolocnosti ako google, skype atd ... maju desiatky milionov uctov a je viac nez pravdepodobne, ze sa takymito zalezitostiami nebudu zaoberat
misoft
03.09.09,23:07
Tu je pomoc pre Skype:
https://support.skype.com/faq/FA109/I-lost-my-password-How-can-I-retrieve-it;jsessionid=4DA2EB58AB7702B4D16A63983100FB0E?fro mpage=category
Budeš si to musieť preložiť. Pokiaľ si dobre spomínam, Irenga, bolo spomínané, že ex-priateľov e-mail bol určený ako druhý, alternatívny. T.z. že prvý je Tvoj . Podľa tohto postupu si zažiadaš o nové heslo do Skype na tvoj účet, ale dáš si to poslať k sebe. V tomto prípade sa už potom ex... k tvojmu Skype účtu nedostane, pretože ty už budeš mať nové prístupové heslo. Potom si môžeš v Skype pomeniť všetky údaje a tie jeho mu budú nanič. Netreba sa vzdávať.
V Gmaili je pod prihlasovaním napísané Nemáte prístup k svojmu účtu? Čo takto skúsiť kliknúť na to? Samozrejme už budeš musieť mať niekde inde iný účet, pretože ti budú posielať link na prístupnenie účtu.
Tu máš pomoc pre Gmail: http://mail.google.com/support/

Spolocnosti ako google, skype atd ... maju desiatky milionov uctov a je viac nez pravdepodobne, ze sa takymito zalezitostiami nebudu zaoberat
By si sa čudoval, ale zaoberajú sa. Načo by tam potom mali pomoc, keď zabudneš heslo? Robí to síce stroj, ale ROBÍ!
kvalitar
04.09.09,04:30
a nemas nahodou nejakeho kamarata resp. silnejsich chlapcov ktory ho chytia pod krk a vytrasu z neho tie hesla? Lebo mna by toto riadne vytocilo. :)
Fero11
04.09.09,05:15
By si sa čudoval, ale zaoberajú sa. Načo by tam potom mali pomoc, keď zabudneš heslo? Robí to síce stroj, ale ROBÍ!
Obavam sa, ze sa tymto nezaoberaju !!!
Nikdy som to neskumal (nikdy som heslo nezabudol) ale na 99,99999999999999999999% (osobne si myslim, ze na 100%) heslo na iny mail ako si uviedol pri registracii nedostanes. Keby to tak fungovalo, tak gmail moze kludne zrusit mailove servery.
Xanti
04.09.09,05:23
Pokiaľ si dobre spomínam, Irenga, bolo spomínané, že ex-priateľov e-mail bol určený ako druhý, alternatívny. T.z. že prvý je Tvoj . Misoft, skade si prišiel na to čo píšeš? Zo zadania jednoznačne vyplýva, že tým záložným mailom ( v prípade zabudnutia hesla na gmail zadávatelky ) bola mailová adresa jej priateľa. On po hádke pomenil cez ZABUDLI STE HESLO, všetky heslá zadávateľky u skype, facebooku aj na jej gmaily. Ona sa nevie k tomu dostať.

Alebo ináč ak by napísala cez ZABUDLI STE HESLO, tak notifikačný mail s novým heslom dočasným by prišiel na priateľov mail, takže by jej to vôbec nepomohlo čo si jej radil.



Pred vyše rokom som si zriadila za pomoci priateľa emailový účet na gmail.com. Ako založnú e-mailova adresa bola zadaná e-mailová adresa môjho priateľa, teda ak by som mala problém s prihlásením na jeho e-mail by prišiel notifikačný email. ( Inak o tom som nevedala ).
Využívala som gmail dlhú dobu bez problémov, zaregistrovala som sa na facebooku, zriadila si skype konto, všetko odvolávajúc sa na moju e-mailovú adresu na gmaily. Po nezhodách s priateľom, mi priateľ zmenil heslo na gmail, FB aj skype. Nikde sa nemôžem prihlásiť nakoľko mi všetky heslá prestavil a pravdepodobne mi aj veselo číta e-maily, browsuje po FB apd.
Inej pomoci niet, len vymlátiť alebo založiť nové kontá u daných spoločností. Priateľov upozorniť na to, kto využíva Tvoj pôvodný mail, skype aby neboli prekvapený a aby Ti nenarobil z priateľov nepriateľov svojím konaním.
Charon
04.09.09,05:25
Ako tak čítam príspevky nevidím iné riešenie ako
1) Spoľahnúť sa na dobrú vôľu admina a dôkazové bremeno je na Tvojej strane - dokázať, že schránka patrí Tebe ...

2) Riešiť to políciou. Ale to už záleží na Tebe, ako Ti na schránke záleží. Ukradnutie identity a porušenie súkromia.

Myslím si, že by postačil list, kde odoiselateľ si Ty, adresát Polícia v mieste Tvojho bydliska, vec: Trestné oznámenie, popis čo sa stalo, Tvoj podpis a v kópii na Tvojho priateľa ... (Samozrejme, že na políciu to neposielať, aspoň nie v prvom momente). Predpokadám, že nebude tak hlúpy a nebude ho ignorovať. Trestné podanie môžeš kedykoľvek odvolať. Predpokladám, že aby sa tomu vyhol, umožní Ti prístup do Tvojich schránok.

Problém je, že každý z nás by si mohol vziať identitu kohokoľvek a tvrdiť adminovi, že práve on je vlastník. S políciou je to jednoduchšie. Polícii vieš dokázať, napr. na základe svedectva Tvojich priateľov, že je to Tvoja schránka, ICQ ... lebo si s Tebou písali, komunikovali...
Irenqa
08.09.09,08:10
Ahojte, vsetkym dakujem za pomoc a rady. Irenqa
Chobot
08.09.09,08:23
Ahojte, vsetkym dakujem za pomoc a rady. Irenqa

A pre budúcnosť by bolo dobré aj napísať, ako si pochodila. čo ak sa nikomu stane to isté...
arimi
22.10.09,16:53
ja mám presne opačný problém...ja som totiž tá, čo sa dostala do manželovej schránky a čítala jeho maily. ja som tiež zakladala jeho schránku, lebo on to nevedel. no a teraz mám problém, lebo ma začal udávat pre každú hlúpost a za urážky a tak...no a to najhlavnejšie udanie ma asi len čaká...za šmírovanie v jeho mailoch...ale možem ja za to, že je tak blbý a písal si s ženskými v našom spoločnom maili a nezmenil si heslo? no a ked si ho konečne zmenil, tak zase sa prihlásil tak neštastne, že mu heslo zostalo uložené a ja mám k nemu prístup kedykolvek sa mi zachce :-)))no ale už som sa dosmiala, lebo on s frajerkou to zrejme myslia vážne, lebo som prišla na ich spoločné podvody a strašne ich to vydráždilo a zrejme to dali aj na prokuratúru...ja som mu totiž povedala, že sú napichnutí a že sa sledujú aj ich maily, ale aj mobily...no dost som to pokašlala, ale myslela som, že ako manžel mi má ešte čo povedat a nemal by mat predo mnou žiadne tajnosti....
čo ma čaká za toto?
či sa mi oplatí ešte zajtra ráno vobec vstávat....