emily
15.08.05,07:15
Prosím o radu.
Zajtra mi v jednej firme končí zamestnankyňa MD, ktorá jej trvala od 2.2.2005. Keďže od 16.8. je do konca roka 99 pracovných dní, nekrátim jej nič z riadnej dovolenky a vzniká jej nárok na 20 dní. Tieto chce od zajtra vyčerpať a potom nastúpi na príspevok.
Mám dve otázky:
1. Č správne uvažujem s 20 dňami RD
2. Či mám na SP odniesť registračný list o ukončení MD a potom, keď vyčerpe dovolenku, ju odhlásim zo SP.
Zita4
15.08.05,05:39
Podľa mňa správne uvažuješ v obidvoch bodoch. Ja by som to tak urobila. Veď počas čerpania dovolenky bude zamestnancom.
brm
15.08.05,05:48
Prosím o radu.
Zajtra mi v jednej firme končí zamestnankyňa MD, ktorá jej trvala od 2.2.2005. Keďže od 16.8. je do konca roka 99 pracovných dní, nekrátim jej nič z riadnej dovolenky a vzniká jej nárok na 20 dní. Tieto chce od zajtra vyčerpať a potom nastúpi na príspevok.
Mám dve otázky:
1. Č správne uvažujem s 20 dňami RD
2. Či mám na SP odniesť registračný list o ukončení MD a potom, keď vyčerpe dovolenku, ju odhlásim zo SP.mne z toho vychádza RL FO - ukončnie MD k dátumu riadneho ukončenia a prečo ju chcete odhlasovať? po dvadsiatich dňoch dovolenky by mal podľa mňa nasledovať RL FO nástup na rodičák...žiadne odhlasovanie, v pracovnom pomere predsa zostáva aj počas rodičáku....
Zita4
15.08.05,05:50
Jasné, že neodhlásiť, ale nahlásiť prerušenie. :p
emily
15.08.05,05:54
mne z toho vychádza RL FO - ukončnie MD k dátumu riadneho ukončenia a prečo ju chcete odhlasovať? po dvadsiatich dňoch dovolenky by mal podľa mňa nasledovať RL FO nástup na rodičák...žiadne odhlasovanie, v pracovnom pomere predsa zostáva aj počas rodičáku....
Zle som sa vyjadrila....prerušenie nie odhlásenie
Ďakujem