blaguss
03.09.09,12:24
Kto poradí?
Dik.
terezamaria
03.09.09,10:29
Výšku marže si určuješ sám, napr.20,30,40 percent. Cenu musíš prispôsobiť trhu, aby sa Ti tovar predal. Zisti si v iných obchodoch toho istého zamerania, aké ceny udávajú a podľa toho sa zariaď. Radšej predať veľa a za nižšiu cenu ako málo za vysokú.
Katarína Cigánová
03.09.09,10:35
Výšku rabatu si určuješ sám, napr.20,30,40 percent. Cenu musíš prispôsobiť trhu, aby sa Ti tovar predal. Zisti si v iných obchodoch toho istého zamerania, aké ceny udávajú a podľa toho sa zariaď. Radšej predať veľa a za nižšiu cenu ako málo za vysokú.
RAbat je zľava z ceny , zrejme si mala na mysli maržu - tu je prirážka k cene / navýšenie ceny /
padro
03.09.09,10:54
Radšej predať veľa a za nižšiu cenu ako málo za vysokú.
ano toto je presne cesta, ked chces dopadnut ako SkyEurope ...
terezamaria
03.09.09,13:02
ano toto je presne cesta, ked chces dopadnut ako SkyEurope ...

Vieš padroviem o čom píšem. Samozrejme, že niekto nebude predávať pod cenu, ale je rozdiel, či sa niečo predá za normálnu - prístupnú cenu alebo sa to predraží a stojí to v obchode.Šikovnosť živnostníka by mala byť taká, že predá tovar a nebude mu stáť na regáloch v predajni.
terezamaria
03.09.09,13:04
RAbat je zľava z ceny , zrejme si mala na mysli maržu - tu je prirážka k cene / navýšenie ceny /

Katka samozrejme, ďakujem, idem to opraviť.
pepsikova
03.09.09,14:44
ano toto je presne cesta, ked chces dopadnut ako SkyEurope .....

..joj,moje,šak ty zase nesmieš byť taký nenažraný ako Sky Europe, musíš myslieť do budúcna a držať peniažky na nákup tovaru aj na zajtra,keď chceš byť produktívny..lebo tebe štát nič nedá..veru je pravda,že radšej za menej predať viac,prašule sa musia točiť a nie kradnúť...asi tak...
padro
03.09.09,17:47
..

..joj,moje,šak ty zase nesmieš byť taký nenažraný ako Sky Europe, musíš myslieť do budúcna a držať peniažky na nákup tovaru aj na zajtra,keď chceš byť produktívny..lebo tebe štát nič nedá..veru je pravda,že radšej za menej predať viac,prašule sa musia točiť a nie kradnúť...asi tak... ...neviem co nenazrane bolo na Sky? ved prave ze boli lacny, lenze kazdy vie dat za korunu letenku, ale co potom so stratou? ale samozrejme konkurencia aby tu bola aj o par rokov tak musi dat vyssiu cenu,... no mate to trochu popletene, ale ked si myslite ze tadial vedie cesta, tak ja vam nazor neberiem.
pepsikova
04.09.09,08:35
..otázka v téme znela: ""ako vypočítať maloobchodnú cenu"..a bola tu priložená veľmi múdra odpoveď, takže debata o Sky Europe nie je namieste a fakt je vec názoru, ako to kto chápe.Jedno je však isté, že ak podnikateľ robí poctivo, má prijateľné ceny a peniaze za tovar má rozložené na všetky výdaje a tie platí pravidelne,možno mu veľa zo začiatku pre vlastné vrecko nezostane, no ak nepoľaví vo svojej ceste, časom sa peniažky nahromadia a potom je aj zisk, ale takýto smer istotne nemali v Sky Europe, lebo inak by neskrachovali...si myslím ja.
belo72
04.09.09,13:10
Najprv som myslel ze napisem ze ak si nevie niekto vypocitat MOC nech radsej nepodnika. Ale z debaty vidim ze to robi problem nie len blaguss-ovi :) . Takze presny vypocet znie : MOC = zisk , pre zisk plati rovnica: zisk > 0 €. Keby sa toho drzal Sky Europe tak by tak neboli dopadli :)
jozka56
04.09.09,13:25
Najprv som myslel ze napisem ze ak si nevie niekto vypocitat MOC nech radsej nepodnika. Ale z debaty vidim ze to robi problem nie len blaguss-ovi :) . Takze presny vypocet znie : MOC = zisk , pre zisk plati rovnica: zisk > 0 €. Keby sa toho drzal Sky Europe tak by tak neboli dopadli :)
MOC=zisk, určite nie je pravda. Ak chcem niečo predávať za MOC, musím to niekde kúpiť, alebo vyrobiť, vypestovať....tj NC. K NC si pripočítam svoju maržu a dostanem MOC, za ktorú predávam.
A potom platí MOC - NC = hrubý zisk.
belo72
04.09.09,13:47
Tym som myslel ze do MOC musi zapocitat vsetky naklady / najom odvody nakup .../ tak aby mu zostal nejaky zisk a ak to za tu cenu bude predajne tak nema problem :) Tu rovnicu som dal len na pobavenie poradakov nie ako presny vypocet to by sme tam museli este nejake faktory pridat. Velmi sa tato jednoducha vec rozobera a filozofuje sa okolo toho. Trosku sa treba uvolnit lebo o chvilu sa tu objavia zo Sky Europe aby ste im urobili analyzu :)
jozka56
04.09.09,16:53
Tym som myslel ze do MOC musi zapocitat vsetky naklady / najom odvody nakup .../ tak aby mu zostal nejaky zisk a ak to za tu cenu bude predajne tak nema problem :) Tu rovnicu som dal len na pobavenie poradakov nie ako presny vypocet to by sme tam museli este nejake faktory pridat. Velmi sa tato jednoducha vec rozobera a filozofuje sa okolo toho. Trosku sa treba uvolnit lebo o chvilu sa tu objavia zo Sky Europe aby ste im urobili analyzu :)
Bez komentára:cool:
padro
04.09.09,18:29
myslim ze som tu bol nepochopeny,... ale inak aku dat na niecom cenu tak to zalezi od vela veci, neda sa povedat ze daj 20 percent, niekde sa da dat 10 niekde 300 percent atd. ale ak niekto nevie aku ma dat cenu, tak potom suhlasim ze nech radsej nepodnika, pretoze z velkej casti je podnikanie aj o tom ...
camozzi
04.09.09,18:59
10% si mozes dovolit dat na rychloobratkovy tovar ako potraviny, drogeria... Inak to nie je podnikanie, ale charita.
Melnick
04.09.09,19:29