kalaklia
03.09.09,12:56
Dobrý deň, dostala som následné porušenie PD:

Dna....ste porušila pracovnú disciplínu tým, že ste odmietla zabezpečiť čistotu v obchodnom priestore Vášho pracoviska, napriek upozerneniu nadriadeným pracovníkom.
Vaše konanie považujeme za porušenie PD.Toto upozornenie považujte za písomné upozornenie v zmysle paragrafu 63 ods. 1 písm. e) ZP a v prípade opakovaného porušenia PD budeme nútení skončiť s Vami prac. pomer.
Zabezpečovať čistotu predajne - tatúto činnosť nemám uvedenú v náplni práce (odbytový manažér). Je tento dôvod oprávnený?
Pôvodne my bol udaná dôvod - zvýšenie hlasu, čo podľa mňa vôbec nebolo.
Robím aj tak veci navyše ako vykladanie tovaru, poupratujem, ale nesedí mi to aby mi to niekto rozkazoval.
Ako mám reagovať na toto upozornenie, je tam stanovený termín odpovede? Ďakujem.
Tweety
03.09.09,11:07
Dobrý deň, dostala som následné porušenie PD:

Dna....ste porušila pracovnú disciplínu tým, že ste odmietla zabezpečiť čistotu v obchodnom priestore Vášho pracoviska, napriek upozerneniu nadriadeným pracovníkom.
Vaše konanie považujeme za porušenie PD.Toto upozornenie považujte za písomné upozornenie v zmysle paragrafu 63 ods. 1 písm. e) ZP a v prípade opakovaného porušenia PD budeme nútení skončiť s Vami prac. pomer.
Zabezpečovať čistotu predajne - tatúto činnosť nemám uvedenú v náplni práce (odbytový manažér). Je tento dôvod oprávnený?
Pôvodne my bol udaná dôvod - zvýšenie hlasu, čo podľa mňa vôbec nebolo.
Robím aj tak veci navyše ako vykladanie tovaru, poupratujem, ale nesedí mi to aby mi to niekto rozkazoval.
Ako mám reagovať na toto upozornenie, je tam stanovený termín odpovede? Ďakujem.
Zamestnanec sa k tomu môže samozrejme vyjadriť, je to v súlade so ZP.
ivka70
03.09.09,11:24
Plnit prikazy nadriadeneho musite, pokial to nie je v rozpore so zakonom a pod.
Co vo vasom pripade zjavne nie je, udrziavat poriadok na pracovisku musi kazdy zamestnanec.

Vyjadrit sa k upozorneniu mozete, pisomne, pri podpise prevzatia napiste, ze nesuhlasite.
kalaklia
03.09.09,11:52
Za pracovisko sa berie cela predajna? Okrem mna je tu este predavacka, myslim si,ze je to skor v jej naplni prace ako mojej.
V podste islo o to,ze som odmietla utierat okenne parapety (10okien na predajni). Inak som bezne poupratovala z vlastnej vole, ale neberiem, ked mi to davaju rozkazom. Navyse aj vykladam tovar (nabytok) co si tiez nemylsim,ze je moja prac. napln.
Čo je dôležitejšie, to ze zamestnanec plniť príkazy nariadeného alebo, že zamestnávateľ ma zamestnancovi priraďovať prácu zodpovedajúcu jeho pracovnej náplni?
Tweety
03.09.09,11:54
Za pracovisko sa berie cela predajna? Okrem mna je tu este predavacka, myslim si,ze je to skor v jej naplni prace ako mojej.
V podste islo o to,ze som odmietla utierat okenne parapety (10okien na predajni). Inak som bezne poupratovala z vlastnej vole, ale neberiem, ked mi to davaju rozkazom. Navyse aj vykladam tovar (nabytok) co si tiez nemylsim,ze je moja prac. napln.
Čo je dôležitejšie, to ze zamestnanec plniť príkazy nariadeného alebo, že zamestnávateľ ma zamestnancovi priraďovať prácu zodpovedajúcu jeho pracovnej náplni?
Tá druhá možnosť je správna.
veronikasad
03.09.09,11:55
Za pracovisko sa berie cela predajna? Okrem mna je tu este predavacka, myslim si,ze je to skor v jej naplni prace ako mojej.
V podste islo o to,ze som odmietla utierat okenne parapety (10okien na predajni). Inak som bezne poupratovala z vlastnej vole, ale neberiem, ked mi to davaju rozkazom. Navyse aj vykladam tovar (nabytok) co si tiez nemylsim,ze je moja prac. napln.
Čo je dôležitejšie, to ze zamestnanec plniť príkazy nariadeného alebo, že zamestnávateľ ma zamestnancovi priraďovať prácu zodpovedajúcu jeho pracovnej náplni?
Môžeš prosím uviesť čo je v tvojej pracovnej náplni ? Myslela som, že ide o predajňu s viacerými zamestnancami ...
kalaklia
03.09.09,13:03
ďakujem za odpovede:)
Moja pracovná náplň:
- vedenie obchod.rokovaní s odberateľmi, návrh a realizácia interiérov, spracovanie vizualizácií, cenové ponuky, hľadanie nových klientov, sledovanie trendov, spolupráca na tvorbe marketing.aktivít, administratíva

No neviem, okolie pracovného stola si bežne upratujem, samozrejme. V odpovedi na to porušenie by som chcela uviesť, že si nie som vedomá poruš. p.d. nakoľko starostlivosť o čistotu predajne nie je v mojej náplni práce.
Tweety
03.09.09,13:06
ďakujem za odpovede:)
Moja pracovná náplň:
- vedenie obchod.rokovaní s odberateľmi, návrh a realizácia interiérov, spracovanie vizualizácií, cenové ponuky, hľadanie nových klientov, sledovanie trendov, spolupráca na tvorbe marketing.aktivít, administratíva

No neviem, okolie pracovného stola si bežne upratujem, samozrejme. V odpovedi na to porušenie by som chcela uviesť, že si nie som vedomá poruš. p.d. nakoľko starostlivosť o čistotu predajne nie je v mojej náplni práce.
Môžeš to takto uviesť.
terezamaria
03.09.09,13:23
ďakujem za odpovede:)
Moja pracovná náplň:
- vedenie obchod.rokovaní s odberateľmi, návrh a realizácia interiérov, spracovanie vizualizácií, cenové ponuky, hľadanie nových klientov, sledovanie trendov, spolupráca na tvorbe marketing.aktivít, administratíva

No neviem, okolie pracovného stola si bežne upratujem, samozrejme. V odpovedi na to porušenie by som chcela uviesť, že si nie som vedomá poruš. p.d. nakoľko starostlivosť o čistotu predajne nie je v mojej náplni práce.

Nakoľko v pracovnej náplni nemáš upratovanie predajne vôbec uvedené, toto porušenie pracovnej disciplíny bol totálny omyl.Škoda, že si toto nenapísala priamo do zápisnice o porušení pracovnej disciplíny. Nevadí, daj písomné stanovisko k porušeniu pracovnej disciplíny samostatne. Môžeš tam ešte dopísať, že pokiaľ nezrušia túto zápisnicu o porušení prac.disciplíny nakoľko je neodôvodnená a celý prípad bol chybne posúdený, budeš sa doriešenia dožadovať na súde.
kalaklia
03.09.09,14:55
zápisnice o porušení p.d.? to je to čo mi poslali poštou? lebo zatial mi nic nedali podpisat. dakujem
terezamaria
03.09.09,15:47
zápisnice o porušení p.d.? to je to čo mi poslali poštou? lebo zatial mi nic nedali podpisat. dakujem

Tak zápisnicu nepísali a poslali Ti poštou už hotové upozornenie. Tak im písomne odpíš a na protipodpis im to odovzdaj, nechaj si kópiu s ich podpisom prevzatia.
Ančika
04.09.09,08:38
Dobrý deň, dostala som následné porušenie PD:

Dna....ste porušila pracovnú disciplínu tým, že ste odmietla zabezpečiť čistotu v obchodnom priestore Vášho pracoviska, napriek upozerneniu nadriadeným pracovníkom.
Vaše konanie považujeme za porušenie PD.Toto upozornenie považujte za písomné upozornenie v zmysle paragrafu 63 ods. 1 písm. e) ZP a v prípade opakovaného porušenia PD budeme nútení skončiť s Vami prac. pomer.
Zabezpečovať čistotu predajne - tatúto činnosť nemám uvedenú v náplni práce (odbytový manažér). Je tento dôvod oprávnený?
Pôvodne my bol udaná dôvod - zvýšenie hlasu, čo podľa mňa vôbec nebolo.
Robím aj tak veci navyše ako vykladanie tovaru, poupratujem, ale nesedí mi to aby mi to niekto rozkazoval.
Ako mám reagovať na toto upozornenie, je tam stanovený termín odpovede? Ďakujem.
mimotemyprepáčte, nedá mi ;): ... ste porušila, ...ste odmietla - slovenčina naša :mee: ... ste porušili, ...ste odmietli! Pomocka, ktorá ma vždy nakopne, keď čítam takéto slovné spojenie: " Vy ste bol - hovorí len vôl!"
pepsikova
04.09.09,10:31
mimotemyprepáčte, nedá mi ;): ... ste porušila, ...ste odmietla - slovenčina naša :mee: ... ste porušili, ...ste odmietli! Pomocka, ktorá ma vždy nakopne, keď čítam takéto slovné spojenie: " Vy ste bol - hovorí len vôl!"..


mimotemy..achjaj...myslím si, že tu ide o pomoc tomu, kto si nevie poradiť sám,prešľapy v jazykovom zákone by som riešila SS-kou, presne tak by sa to mohlo obrátiť proti tebe, ak by si niekto všimol, že v slove ""pomôcka""si nedala vokáň na "o".., alebo si prisúdila reč zvieraťu..