Zita5
03.09.09,13:17
Prosím Vás , kde nájdem v zákone , že palety na ktorom mi stavebná firma dodá tovar a tieto zaplatím zálohovou formou , som povinná vrátiť do 60 dní . V opačnom prípade mám smolu , palety odo mňa neodoberú a peniaze nevrátia .

Ďakujem .
christie1
04.09.09,19:54
ktorá fírma to bola? Pracujem v stavebníctve, taktiež predávame stavebný materiál, niečo podobné je v našichobchodných podmienkach ale klienti a ani my sa tým neriadime a samozrejme ich asi ani nikto nečíta... A kedy ich vrátia vtedy ich vrátia. Motiváciou pre nich na vrátenie je to, že sú zálohované, t.j. visia im v tom ich peniaze. Pokiaľ viem nijaký zákon to neupravuje, iba ak obchodný zákonník o čom dosť pochybujem...
arizona
04.09.09,20:49
Zitka a majú také upozornenie na faktúre, alebo dodacom liste?
Tiež som to doteraz nepočula, že by to niekto časovo obmedzoval.:rolleyes:
KEJKA
05.09.09,03:38
obchodné podmienky si určujú partneri, takže platí kupnopredajná zmluva. Vyslovene v rozpore so zákonom to nie je.
Zita5
05.09.09,06:00
v mesiaci október 2008 sme kúpili za kamión YTONGU , kde bolo 27 paliet .Keď sa YTONG minul, tak som vzala palety a išla ich do predajne vrátiť .To bolo teraz vo štvrtok .Povedali mi , že tie palety mi nemôžu vziať späť , lebo že už je to neskoro .Bohužiaľ.Mala som v tom asi 5000 Sk , pri pomyslení na to , že za 5000 Sk si spravím táborák som sa vzbúrila a povedala som im , dobre ......dajte mi to na papieri , že tie palety mi nemôžete vziať späť ,napíšte dôvod .....podpíšte a opečiatkujte .No a to mi nechceli vydať , tak som tam narobila vzrúšo ........a nakoniec povedali , že no dobre ,vyložte palety...a vrátili mi peniaze .

Tiež som apelovala tým, že ma na túto skutočnosť neupozornili , nikde to nebolo ani napísané , ani mi nedali žiadnu zmluvu , ani obchodné podmienky .Takže to bolo pre mňa plus .Dokonca ani amortizáciu nemohli odpočítať , lebo tiež na DL a FA o amortizácii nebola ani zmienka .