inge57
15.08.05,10:17
Ahojte všetci! Prosím Vás čo mám robiť so zamestnancom, ktorý mi odmieta podpísať pracovný čas z 8 hod. denne na 7,5 hod.? Mám mu právo nariadiť aj bez jeho súhlasu 7,5 hod. pracovný čas? Je povinnosť firmy dávať zamestnancovi podpisovať dohodu o zmene pracovného času? Ďakujem.
blcha
15.08.05,08:30
Naši zamestnanci dostali oznam, že vo firme sa mení pracovný čas a že prestávka na obed sa nezapočítava... atď. , Podpis sme od nich nevyžadovali, pretože tam bola, samozrejme, veta, že mzdové podmienky sa nemenia. My ale nemáme hodinové mzdy, iba mesačné.
Prečo nechce kratší čas, má hodinovú mzdu a dúfa, že na tom zarobí?
Luba2
15.08.05,08:35
Podľa môjho názoru sa jedná o informáciu zamestnávateľa zamestnancovi a ak sa nemení nič iné, teda mzdové podmienky a pod., dala by som mu to podpísať ako oznam zamestnávateľa, že prevzal. Ak nebude chcieť prevziať, dala by som podpísať dvom svedkom, že mu bolo oznámené a za ich prítomnosti odmietol podpísať prevzatie. Účinky doručenia budú splnené a Ty vo všetkom postupuješ v súlade so zákonom.
inge57
15.08.05,08:38
Nie, ale chce dať výpoveď a teraz mi robí naschváli, že on to nepodpíše. Zobral si nepodpísanú dohodu, že ak mu skúsim dať 7,5 hod., tak napíše na inšpektorát práce, že som mu dala bez jeho súhlasu 7,5 hod.. Je to proste hlúpučký stolár, ktorý má mesačnú mzdu a myslí si aký je frajer keď mi robí naschvál.
hron
15.08.05,08:47
Nie, ale chce dať výpoveď a teraz mi robí naschváli, že on to nepodpíše. Zobral si nepodpísanú dohodu, že ak mu skúsim dať 7,5 hod., tak napíše na inšpektorát práce, že som mu dala bez jeho súhlasu 7,5 hod.. Je to proste hlúpučký stolár, ktorý má mesačnú mzdu a myslí si aký je frajer keď mi robí naschvál.
Nie som si isty, ale to znizenie hodin pri mesacnej mzde - nie je to jeho zvyhodnenie? Ved sa mu tak zvysi priemerna hodinova mzda. A mam taky dojem, ze aj niektore pozitky z toho vyplyvajuce.
Jana Acsová
15.08.05,08:49
Mám za to, že:
ak je dohodnutý pracovný úväzok v pracovnej zmluve, zmeniť ho možno iba dvojstranne jej dodatkom, tak ako ostatné náležitosti, ktoré sú v pracovnej zmluve obsiahnuté a podpísané zmluvnými stranami (zamestnancom a zamestnávateľom).
Jana Acsová
15.08.05,08:51
Je to proste hlúpučký stolár, ktorý má mesačnú mzdu a myslí si aký je frajer keď mi robí naschvál.Tak ho nechaj robiť 8 hodín za rovnaké peniazehttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. Keď ostatní pôjdu domov a on bude musieť ostať v práci, možno mu to dôjde.