anjelik99
03.09.09,15:30
Dobrý deň potrebovala by som poradit
som konatel sr.o. ale som dobrovolne nezamestnana, a platim si len zdravotne, chcela by som dieta, a samozrejme by bolo dobre dostavat matersku, chcem sa opytat: v roku 2008 som mala zaplatene soc. v mesiacoch 7-8 zo zivnosti a jeden mesiac zaroven aj ako zamestnanec sro, odvtedy si ale soc. neplatim, ak by som si od tohto mesiaca zacala dobrovolne platit soc z minima, a term porodu by bol napr. jun-jul, zapocitavalo by sa my do tych 270 poistenia aj platby z roku 2008?? splnila by som tu podmienku 270, posl. 2 rokoch???, a ak by som chcela dosiahnut co najvyssiu matersku pomohlo by my keby som sa napr v piatom mesiaci teh / februar/ zamestnala vo firme????, vopred vam dakujem, dufam ze mi niekto poradi:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:mee:
Jozef Mihál
03.09.09,17:16
Do doby 270 dní sa započítavajú aj doby predošlého už ukončeného poistenia, sleduje sa to za obdobie dvoch rokov spätne odo dňa pôrodu - zdôrazňujem nie odo dňa začiatku materskej ale odo dňa pôrodu.

Čiže je to riešiteľné dobrovoľným nem. poistením s minim. VZ, ktoré počas tehotenstva zrušíte a následne sa zamestnáte s príjmom aký treba.
anjelik99
03.09.09,17:32
Dakujem:o