dominika82
03.09.09,15:46
Dobry den,
moj problem je trosku komplikovanejsi... pred par mesiacmi som odkupila obchodny priestor v OC, kde bol zriadeny internet. Na predchadzajuceho majitela priestoru som stale tlacila aby sme spravili prepis internetu na mna, ale nemal sa k cinu 3 mesiace, potom ma jedneho dna bez mojho vedomia dal odpojit. Faktury cele tie 3 mesiace platil on. Teraz mi vsak oznamil (presli dalsie 2 mesiace), ze mu dlzim za net za tie 3 mesiace skoro 500 EUR. Vraj internet bol obmedzeny, co som ja nevedela. No ale kto ma teraz providerovi zaplatit tuto sumu? Podotykam, ze u providera o mne vobec nevedia, kedze k prepisu nikdy nedoslo, co ale nebola moja chyba. Takze provider to odo mna vymahat nemoze (uz som tam aj telefonovala a mam to overene) Moze to ale odo mna vymahat byvaly majitel prevadzky, kedze som mu nikdy nic nepodpisala??? Mame iba zmluvu o predaji priestorov.
Dakujem vopred.
hanelie
03.09.09,14:27
nemá nárok - no comment
Stanislav 1975
03.09.09,15:10
Dobry den,
moj problem je trosku komplikovanejsi... pred par mesiacmi som odkupila obchodny priestor v OC, kde bol zriadeny internet. Na predchadzajuceho majitela priestoru som stale tlacila aby sme spravili prepis internetu na mna, ale nemal sa k cinu 3 mesiace, potom ma jedneho dna bez mojho vedomia dal odpojit. Faktury cele tie 3 mesiace platil on. Teraz mi vsak oznamil (presli dalsie 2 mesiace), ze mu dlzim za net za tie 3 mesiace skoro 500 EUR. Vraj internet bol obmedzeny, co som ja nevedela. No ale kto ma teraz providerovi zaplatit tuto sumu? Podotykam, ze u providera o mne vobec nevedia, kedze k prepisu nikdy nedoslo, co ale nebola moja chyba. Takze provider to odo mna vymahat nemoze (uz som tam aj telefonovala a mam to overene) Moze to ale odo mna vymahat byvaly majitel prevadzky, kedze som mu nikdy nic nepodpisala??? Mame iba zmluvu o predaji priestorov.
Dakujem vopred.
Ani sa s ním nebav,platí to, čo napísala teta hanelie...
Sorry hanelie(;))
Onko
03.09.09,15:53
Dobry den,
moj problem je trosku komplikovanejsi... pred par mesiacmi som odkupila obchodny priestor v OC, kde bol zriadeny internet. Na predchadzajuceho majitela priestoru som stale tlacila aby sme spravili prepis internetu na mna, ale nemal sa k cinu 3 mesiace, potom ma jedneho dna bez mojho vedomia dal odpojit. Faktury cele tie 3 mesiace platil on. Teraz mi vsak oznamil (presli dalsie 2 mesiace), ze mu dlzim za net za tie 3 mesiace skoro 500 EUR. Vraj internet bol obmedzeny, co som ja nevedela. No ale kto ma teraz providerovi zaplatit tuto sumu? Podotykam, ze u providera o mne vobec nevedia, kedze k prepisu nikdy nedoslo, co ale nebola moja chyba. Takze provider to odo mna vymahat nemoze (uz som tam aj telefonovala a mam to overene) Moze to ale odo mna vymahat byvaly majitel prevadzky, kedze som mu nikdy nic nepodpisala??? Mame iba zmluvu o predaji priestorov.
Dakujem vopred.

Myslím, že v prípade, ak si bez nejakého zmluvného vzťahu používala internet, ktorý nebol na Teba napísaný, môže Ťa ten pôvodný majiteľ žalovať za spôsobenú finančnú škodu. Ak tam bolo časové alebo dátové obmedzenie, používaním si mu spôsobila vyššiu faktúru, než by bol paušál bez používania. V takom prípade by nehralo rolu to, či si ho na prepis tlačila alebo nie. Používala si cudziu vec.

Ak sa chceš vyhnúť neskorším súdnym sporom, tak by Ti mal na základe predloženia faktúr od providera čiastku prefakturovať.
Stanislav 1975
03.09.09,15:57
Myslím, že v prípade, ak si bez nejakého zmluvného vzťahu používala internet, ktorý nebol na Teba napísaný, môže Ťa ten pôvodný majiteľ žalovať za spôsobenú finančnú škodu. Ak tam bolo časové alebo dátové obmedzenie, používaním si mu spôsobila vyššiu faktúru, než by bol paušál bez používania. V takom prípade by nehralo rolu to, či si ho na prepis tlačila alebo nie. Používala si cudziu vec.

Ak sa chceš vyhnúť neskorším súdnym sporom, tak by Ti mal na základe predloženia faktúr od providera čiastku prefakturovať.

Nezdieľam tento názor...
Onko
03.09.09,16:10
Nezdieľam tento názor...

Ja viem, preto som ti nedal súhlas :)

Ale skús argumentovať, nejako to odôvodniť ... Ja som argument napísal: Vznikla škoda kvôli použitiu cudzej veci bez súhlasu.
luigi72
03.09.09,16:36
Ako dokáže, že internet používala nová nájomníčka a navyše bez súhlasu?
Onko
03.09.09,23:07
Ako dokáže, že internet používala nová nájomníčka a navyše bez súhlasu?

No ono sa nedokazuje neexistencia niečoho, ale existencia. Myslím, že v prípade nejakého konania by musela Dominika preukázať, že nejaký súhlas mala, nie pôvodný majiteľ, že súhlas nedal.

Čo sa týka dokazovania, kto internet používal, tak asi závisí od technologického riešenia providera, či vie jednoznačne určiť, z ktorého miesta sa používateľ na internet pripája. A keď určí, že to bolo z predajne v čase, kedy tam pôsobila nová majiteľka, tak by sa to dalo preukázať tým. Nakoľko by to bol dostatočný dôkaz, to neviem.
jajko50
04.09.09,07:05
navrhujem dohodnúť sa. Chybu ste urobili obaja, on ako predávajúci a Ty ako kupujúca. V zmluve sa uvedená skutočnosť mala ošetriť. Fakt je, že si užívala dačo za čo teraz nechceš zaplatiť.
rickman
04.09.09,07:23
navrhujem dohodnúť sa. Chybu ste urobili obaja, on ako predávajúci a Ty ako kupujúca. V zmluve sa uvedená skutočnosť mala ošetriť. Fakt je, že si užívala dačo za čo teraz nechceš zaplatiť.

Suhlasim. Pokial by sa internetu ani nedotkla a dala si tam zriadit paralelne druhy, nebol by problem.
Aluš
04.09.09,08:03
Telefón, internet, energie sú prvé veci ktoré si zmluvne ošetrím - refaktruáciou nákladov, alebo prepisom zmluvy od dodávateľa služby na seba.