Tina855
03.09.09,17:14
Prosím Vás existuje nejaká odmena alebo peňažné ohodnotenie, ktoré by si mesačne mohol vyplácať konateľ, bez toho aby z nej platil odvody a daň?Je zamestnaný na HPP vo svojej s. r. o., zmluvu o výkone funkcie konateľa nemá, odmenu za konateľstvo teda nepoberá. Presviedčam ho že niečo také možné nie je, ale on mi tvrdí, že nejaký právnik mu povedal, že existuje nejaká zmluva o odmene konateľa z ktorej sa neplatia žiadne odvody ani daň. Jednoducho nič. Tak čo? vie niekto viac?
Tweety
03.09.09,15:16
Prosím Vás existuje nejaká odmena alebo peňažné ohodnotenie, ktoré by si mesačne mohol vyplácať konateľ, bez toho aby z nej platil odvody a daň?Je zamestnaný na HPP vo svojej s. r. o., zmluvu o výkone funkcie konateľa nemá, odmenu za konateľstvo teda nepoberá. Presviedčam ho že niečo také možné nie je, ale on mi tvrdí, že nejaký právnik mu povedal, že existuje nejaká zmluva o odmene konateľa z ktorej sa neplatia žiadne odvody ani daň. Jednoducho nič. Tak čo? vie niekto viac?
Nech právnik povie číslo zákona, podľa ktorého je možné takto postupovať.
Tina855
03.09.09,15:31
No to presne neviem, zistím zajtra, keď mu zavolám. Ešte sa chcem opýtať je možné, aby niekto v jednej firme pracoval na normálnu pracovnú zmluvu na HPP a ešte aj na dohodu?a bol ešte aj konateľom, bez toho aby za výkon funkcie konateľa poberal odmenu? rozmýšľam či nemyslel na Dohodu o PČ, keď mu tak múdro radil, že by sa z toho platila len dan a odvody do SP z dohody. Je to možné či blbosť?
Tweety
03.09.09,15:35
No to presne neviem, zistím zajtra, keď mu zavolám. Ešte sa chcem opýtať je možné, aby niekto v jednej firme pracoval na normálnu pracovnú zmluvu na HPP a ešte aj na dohodu?a bol ešte aj konateľom, bez toho aby za výkon funkcie konateľa poberal odmenu? Áno je to možné. rozmýšľam či nemyslel na Dohodu o PČ, keď mu tak múdro radil, že by sa z toho platila len dan a odvody do SP z dohody. Je to možné či blbosť? [B]Možno mal na mysli dohodu, ale aj tá podlieha zdaneniu, aj keď odvody platí len zamestnáv./B].
Odpovede v texte. Len doplním, na konateľstvo nemôže byť dohoda.
Tina855
03.09.09,15:49
no myslela som to tak že nie dohodu za konateľstvo, ale za nejaké práce napr. v sklade, za hoci čo.že by mal jednu riadnu prac. zmluvu na HPP (odvody SP, ZP, daň), potom uzavretú dohodu o PČ napr. za skladové práce (daň, odvody SP), a ako konateľ by nepoberal žiadnu odmenu, čiže ani žiadna zmluva o výkone funkcie konateľa, čiže žiadne odvody. Je to OK? Všetko v jednej s.r.očke, aj dohody aj prac. zmluva, spoločník, konateľ (bez odmeny za konateľstvo.) môže byť?
Tweety
03.09.09,15:58
no myslela som to tak že nie dohodu za konateľstvo, ale za nejaké práce napr. v sklade, za hoci čo.že by mal jednu riadnu prac. zmluvu na HPP (odvody SP, ZP, daň), potom uzavretú dohodu o PČ napr. za skladové práce (daň, odvody SP), a ako konateľ by nepoberal žiadnu odmenu, čiže ani žiadna zmluva o výkone funkcie konateľa, čiže žiadne odvody. Je to OK? Všetko v jednej s.r.očke, aj dohody aj prac. zmluva, spoločník, konateľ (bez odmeny za konateľstvo.) môže byť?
Môže byť, len dohoda musí byť uzatvorená na iný druh práce-činnosti ako má v Pracovnej zmluve.
liba2
03.09.09,16:36
Prosím Vás existuje nejaká odmena alebo peňažné ohodnotenie, ktoré by si mesačne mohol vyplácať konateľ, bez toho aby z nej platil odvody a daň?Je zamestnaný na HPP vo svojej s. r. o., zmluvu o výkone funkcie konateľa nemá, odmenu za konateľstvo teda nepoberá. Presviedčam ho že niečo také možné nie je, ale on mi tvrdí, že nejaký právnik mu povedal, že existuje nejaká zmluva o odmene konateľa z ktorej sa neplatia žiadne odvody ani daň. Jednoducho nič. Tak čo? vie niekto viac?Ak nechce platiť žiadne odvody ani daň, môže pracovať ako spoločník celý rok na "podiel na zisku", ktorý si môže vyplatiť, ak s.r.o. dosiahne zisk, a až po schválení účtovnej závierky, tj. v nasledujúcom roku.
Tina855
04.09.09,04:08
No to viem aj ja, len on to nechápe, lebo NIEKTO mu povedal že existuje zmluva ....blá blá blá, a stále mi o tom vypráva dookola. Ďakujem Vám všetkým za pomoc :-)
liba2
04.09.09,06:07
No to viem aj ja, len on to nechápe, lebo NIEKTO mu povedal že existuje zmluva ....blá blá blá, a stále mi o tom vypráva dookola. Ďakujem Vám všetkým za pomoc :-)
ešte by to mohla byť odmena k životnému alebo jeho pracovnému jubileu; odvody neplatí, avšak daň zaplatíť musí.