pismeno
03.09.09,18:03
Dobry den.
Chcem sa opytat ne istu vec:

Som LEN vlastnikom jednej DOMENY(internetoveho obchodu),o ktory sa staram(upravujem clanky,pridavam produkty atd).Avsak nieje zapisany v obchodnom registri(aspon momentalne).
Samozrejme ze s fyzickym predajom nemam nic spolocne.

Moja otazka znie: Mozem mat z toho nejake problemy ja - ako vlastnik domeny a administrator obchodu ?? V pripade ze by boli staznosti zo strany kupujucich na predavajuceho a zistilo by sa, ze internetovy obchod nieje zapisany v OR.
dragan.michal
03.09.09,16:15
Co ma domena (alebo eshop) spolocne s OR? web stranka sa do OR nezapisuje !!!!
luigi72
03.09.09,16:30
Ty si vlastnikom domeny a zaroven admin. Z toho vyplyva, ze niekto je predajca, niekto vystavuje riadne faktury, vedie uctovnictvo, plati dane a odvody.
Ten niekto je uvedeny v e-shope ako kontaktna osoba.
Je to tak?
pismeno
03.09.09,16:34
No problem je aj v tom ze ja neviem ci ten NIEKTO vystavuje riadne faktury, vedie uctovnictvo, plati dane a odvody.Viem len ze na stranke ako kontaktna osoba uvedeny nieje.
luigi72
03.09.09,16:51
Tak na to treba dávať pozor, lebo podľa tohto si zodpovedný za stránku, resp. e-shop ty ako majiteľ domény.

V internetovom obchode musí byť uvedené meno osoby, ktorá je zodpovedná za činnosť, ďalej názov a základné údaje podnikateľského subjektu, ktorej stránka patrí, všetky služby, ktoré sú na stránke poskytované, musí tam byť reklamačný poriadok a obchodné podmienky.
dragan.michal
03.09.09,17:20
Za domenu je zodpovedny prevadzkovatel, nie MAJITEL domeny. To je rozdiel. V tomto pripade v pripade problem by bol zodpovedny ten co prevadzkuje e-shop. Ty ako majitel domeny s tim nemas nic spolocne. Ved si vezmite ako by to vyzeralo v pripade napr. Biznisweb.sk, webnode.sk a ostatne. Ako majitelia domen su uvedene tieto firmy ale shopy prevadzkuje ten ci si zobral e-shop balik do prenajmu.
luigi72
03.09.09,17:26
Ale pozor!

V tých prípadoch, ktoré tu opisujes dragan.michal, všade je zmluva s prevádzkovateľom.

Ani jeden z týchto majiteľov nedáva len tak k voľnému používaniu subdomény.

Navyše, ak majiteľ domény v tomto prípade nie registrátorom, len vlastníkom, právne je to jeho doména a pod doménou všetok obsah sa považuje tiež za jeho majetok. Pravdepodobne nemá žiadnu zmluvu s prevádzkovateľom e-shopu o prenájme domény alebo webhostingového priestoru pre podnikateľské aktivity.
pismeno
03.09.09,17:26
no sak ja som vlastnikom aj eshopu
dragan.michal
03.09.09,17:28
a kto prevadzkuje ten eshop? Ty? Ty si ten co predava tovar? ty si ten co ma vystavovat faktury?
Watson
03.09.09,17:30
no sak ja som vlastnikom aj eshopu

A to, že nemáš živnostenský list už nemusíš ani písať, to si už domyslia všetci :D
dragan.michal
03.09.09,17:38
Tak mas spolocne ci nie? najprv pises ze nie, a neskor v prispevkoch pises ze ho aj prevadzkujes. Tak ako to je? :eek:
luigi72
03.09.09,17:40
Dobry den.
Chcem sa opytat ne istu vec:

Som LEN vlastnikom jednej DOMENY(internetoveho obchodu),o ktory sa staram(upravujem clanky,pridavam produkty atd).Avsak nieje zapisany v obchodnom registri(aspon momentalne).
Samozrejme ze s fyzickym predajom nemam nic spolocne.

Moja otazka znie: Mozem mat z toho nejake problemy ja - ako vlastnik domeny a administrator obchodu ?? V pripade ze by boli staznosti zo strany kupujucich na predavajuceho a zistilo by sa, ze internetovy obchod nieje zapisany v OR.


No problem je aj v tom ze ja neviem ci ten NIEKTO vystavuje riadne faktury, vedie uctovnictvo, plati dane a odvody.Viem len ze na stranke ako kontaktna osoba uvedeny nieje.


no sak ja som vlastnikom aj eshopu

:eek:Tak toto si riadne domotal. Z toho všetkého vyplýva, že z toho môžeš mať neskutočné problémy.


A to, že nemáš živnostenský list už nemusíš ani písať, to si už domyslia všetci :D :D
Dáša_
03.09.09,17:48
Prepáč a nie je to náhodou tak, že prevádzkuješ tento internetový obchod na čierno a hľadáš cestu ako sa vyzuť zo zodpovednost?
luigi72
03.09.09,18:06
Prepáč a nie je to náhodou tak, že prevádzkuješ tento internetový obchod na čierno a hľadáš cestu ako sa vyzuť zo zodpovednost?


Alebo este len planuje takyto obchod a zistuje, ci z toho moze mat dajake problemy, ak to bude prevadzkovat na cierno.
Dáša_
03.09.09,18:08
Ja som tu kedysi pridava link, ako tuším minulý rok pred vianocami policajti odchytili chlapíka, ktory si tusim urobil obchod na internete a na čierno predával kryty na mobily.
pismeno
03.09.09,18:39
ja nerobim jednoducho nic iba mam domenu na ktorej je eshop.. obidve su registrovane podomnou .. produkty kupuje a predava druha strana do coho ja uz nevidim ci sa nieco vystavuje alebo nie.

Podla vsetkeho by som si mal spravit zmluvu s druhou stranou o prenajme ? alebo nieco podobne, hej ?
dragan.michal
03.09.09,18:45
Pozri, vsetci si tu s Tvojich prispevkov myslia ze tu motas a motas.

Citujem TA: no sak ja som vlastnikom aj eshopu"

Vysvetlenie: Za eshop je zodpovedny ten co ho prevadzkuje, cize ten co predava na nom produkty. Takze ak produkty predavas Ty si za ne zodpovdny Ty, ak je to XYP tak je zodpovedny XYP.
dolfort
03.09.09,21:52
Nech je to akokoľvek, buď to zruš alebo zlegalizuj. Si dosť na očiach...
Keď nastanú problémy, bude už jedno kto má doménu a kto robí obchod, dáka pokuta sa ujde každému.