Le_Phedro
03.09.09,19:07
Potreboval by som poradiť, som absolventom VŠ a rozhodol som sa študovať ďalej, nakoľko prácu z mojím odborom ťažko zohnať. Ibaže je to nová VŠ a idem prakticky odznova 5 rokov Bc. a Ing., denné štúdium, keďže externé nebolo otvorené. Štát za mňa už nebude platiť, rodičia nebudú mať prídavky, taktiež zrušili zákon po 25 r., čiže si musím platiť všetko sám. Existuje nejaká medzera v zákone, cez ktorú by som mohol dostať nejaký príspevok na školu, ubytovanie???
Samozrejme popri škole bude nejaká práca, no nebude to stačiť na pokrytie nákladov a rodičia už mi nemôžu finančne pomôcť.
buchač
03.09.09,17:40
Potreboval by som poradiť, som absolventom VŠ a rozhodol som sa študovať ďalej, nakoľko prácu z mojím odborom ťažko zohnať. Ibaže je to nová VŠ a idem prakticky odznova 5 rokov Bc. a Ing., denné štúdium, keďže externé nebolo otvorené. Štát za mňa už nebude platiť, rodičia nebudú mať prídavky, taktiež zrušili zákon po 25 r., čiže si musím platiť všetko sám.
NO hotové chúďa ....
Existuje nejaká medzera v zákone, cez ktorú by som mohol dostať nejaký príspevok na školu, ubytovanie???
To nemáš ani kúska sebaúcty ..????????????
Samozrejme popri škole bude nejaká práca, no nebude to stačiť na pokrytie nákladov a rodičia už mi nemôžu finančne pomôcť.

A tak sponzorské od členov Porady náhodou ako príspevok na živobytie by si ešte náhodou nechcel ......:confused::confused::confused:

Samozrejme , okrem tej medzery ....nehnevaj sa , ale hanba by ma fackovala od rána do večera , keby som také niečo položil do pľacu .....ďalej radšej ....:eek:

P.S.:
Ešte tak na margo , vyštuduješ za spoločné / teda aj za moje / , medzierky si nájdeš a potom hajde za more , lebo v hententom štáte málo zarobíš .....
Zitulda
03.09.09,18:51
Le_Phedro zabudol si ? alebo zámerne si nenapísal, akú VŠ a odbor si ukončil??? Možná, že by sa tu našli poraďáci, ktorí by Ti pomohli zamestnanie si nájsť...už sa stalo, že im poradili poraďáci a našli si prácu. Ináč nehnevaj sa, ale (možná že je to môj subjektívny náhľad), zdá sa akoby si radšej ostal tzv:večný študent, a mohol ostať pri rodičoch...no aj takýto prípad poznám. A prosím neber to odo mňa za zlé, nebolo mojim cieľom Ťa uraziť či zhodiť. A ešte jeden dotaz mám, no nemusíš dať na to odpoveď...čo na Tvoje rozhodnutie vravia Tvoji rodičia?. Že prečo sa na to pýtam?! Odpoveď Ti napíšem, ak mi napíšeš ich postoj.
..................
Predstav si. že moja dcéra svoje ext. štúdium na TU za BC pred pár rokmi platili na jeden semester za vtedy ešte 15000.-SK a dokonca dcéra nemala zamestnanie, lebo z dôvodu likvidovania pracovného miesta oň prišla. A ešte podotknem...mala školopovinné dieťa (vtedy malá bola prváčik). Aby to zvládla, pomáhali sme rodičia ako sme vedeli.
Don133
03.09.09,19:04
Povedz nám z akého dôvodu si si vybral odbor, ktorý si študoval?
Zitulda
03.09.09,19:05
Ahojky buchač. Nepomýlíl si sa v tejto vete?...hrubo značenom slove?

P.S.:
Ešte tak na margo , vyštuduješ za spoločné / teda aj za moje / , medzierky si nájdeš a potom hajde za more , lebo v hententom štáte málo zarobíš .....
jozka56
03.09.09,21:04
Aj tohto típka neviem, kto dotuje:rolleyes::rolleyes::cool::cool:
veronikasad
04.09.09,04:32
Potreboval by som poradiť, som absolventom VŠ a rozhodol som sa študovať ďalej, nakoľko prácu z mojím odborom ťažko zohnať. Ibaže je to nová VŠ a idem prakticky odznova 5 rokov Bc. a Ing., denné štúdium, keďže externé nebolo otvorené. Štát za mňa už nebude platiť, rodičia nebudú mať prídavky, taktiež zrušili zákon po 25 r., čiže si musím platiť všetko sám. Existuje nejaká medzera v zákone, cez ktorú by som mohol dostať nejaký príspevok na školu, ubytovanie???
Samozrejme popri škole bude nejaká práca, no nebude to stačiť na pokrytie nákladov a rodičia už mi nemôžu finančne pomôcť.
Po dovršení veku 25 rokov máš nárok na dávku v hmotnej núdzi. Informuj sa na UPSVaR.

mimotemyPrečo ste sa do neho pustili. Radšej drať školské lavice, ako klučky na úrade práce - ak vo svojom odbore prácu nájsť nevie. V 18 rokoch sa nie každý vie správne rozhodnúť ...
buchač
04.09.09,05:41
Ahojky buchač. Nepomýlíl si sa v tejto vete?...hrubo značenom slove?

P.S.:
Ešte tak na margo , vyštuduješ za spoločné / teda aj za moje / , medzierky si nájdeš a potom hajde za more , lebo v hententom štáte málo zarobíš .....

Ale Zituš , to vieš , že nie ...

Spotvoril som hento slovo v súvislosti so spotvoreným štátom ....;):---:D
buchač
04.09.09,05:46
Aj tohto típka neviem, kto dotuje:rolleyes::rolleyes::cool::cool:

Mňa ????

Už nikto .....

P.S.:
Típek sa píše tÝpek....a to sme v téme , že UČITELIA ...;):---:D

viď , že ani vyhľadávač nepozná toto slovo s mäkkým i ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=t%C3%ADpek&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
jozka56
04.09.09,07:58
Mňa ????

Už nikto .....

P.S.:
Típek sa píše tÝpek....a to sme v téme , že UČITELIA ...;):---:D

viď , že ani vyhľadávač nepozná toto slovo s mäkkým i ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=t%C3%ADpek&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
:D:D:D:D:D určite???
Le_Phedro
04.09.09,13:18
zitulda - no mám vyštudované biotechnológie, SPU a momentálne idem na Techniku do Košíc. Z rodičmi už nežijem asi 6 rokov, takže všetko je na mne. Počas SPU ma podporovali aj finančne. To, že idem na techniku rodičia rešpektujú a podporujú, ale už nie finančne, kvôli strate práce.
Samozrejme obdivujem Vašu dcéru a Vás za to ako je pomáhate.

Don133 - nebolo to moje rozhodnutie toto študovať, bolo to takpovediac násilím, človek si musí zvykať, čo už, rodičia sú trochu tvrdohlaví.

Buchač - čo povedať. Poradňa je na to aby sa v nej poradilo a nie osočovalo, čiže pokiaľ nie som znalý v niečom, nechám si rád poradiť. Klobúk dole pred tým kto mi poradil. A kto osočoval, čo už, to svedčí o menej inteligentnom človeku. Títo menej inteligentní ľudia majú ťažkí život, preto s tebou súcitim. Nadávať dokáže každý, ale poradiť málokto.
buchač
04.09.09,13:49
zitulda - no mám vyštudované biotechnológie, SPU a momentálne idem na Techniku do Košíc. Z rodičmi už nežijem asi 6 rokov, takže všetko je na mne. Počas SPU ma podporovali aj finančne. To, že idem na techniku rodičia rešpektujú a podporujú, ale už nie finančne, kvôli strate práce.
Samozrejme obdivujem Vašu dcéru a Vás za to ako je pomáhate.

Don133 - nebolo to moje rozhodnutie toto študovať, bolo to takpovediac násilím, človek si musí zvykať, čo už, rodičia sú trochu tvrdohlaví.

Buchač - čo povedať. Poradňa je na to aby sa v nej poradilo a nie osočovalo, čiže pokiaľ nie som znalý v niečom, nechám si rád poradiť. Klobúk dole pred tým kto mi poradil. A kto osočoval, čo už, to svedčí o menej inteligentnom človeku. Títo menej inteligentní ľudia majú ťažkí život, preto s tebou súcitim. Nadávať dokáže každý, ale poradiť málokto.

.....ťažký...aj tu sa prejavuje inteligencia ...;:rolleyes::cool:

mimotemy
O mne je na Porade známe , že si nenechám skákať po hlave ......

Čiže , dovoľujem si tak trochu zamentorovať .....
Ja už mám život / aktívny / , hm , za sebou ....
Tam , kde sa Ty len chystáš / Technika - Košice / , tak tam som nejaký ten piatok fungoval a ver mi , že som svoje názory vravel študentom do tváre a boli vedené v omnoho ostrejšej diskusii....zaujímavé ale , že sa nik neurazil ...

Inak , neosočoval som , ale vyjadril svoj názor , ktorý sa Ti zjavne nepáči .
Ani mne sa nepáči to , ako chceš vybabrať so štátom ....

Máš jednu vysokú školu , Tebe sa ale máli , tak ideš na ďaľšiu , kde budeš zaberať miesto inému , ktorý by tiež rád študoval ....
No nie , Ty sa ešte urazíš za názor , berieš to ako osočovanie ...alebo skôr , citujem , nadávanie ...:confused::confused::confused:

Poradňa je na to aby sa v nej poradilo
Poradňa alebo Porada , to je jedno , dobre , tak mi teda poraď , ako mám obísť zákon , aby som mohol , napríklad podpáliť auto niekomu tak , aby som nešiel do basy ....
Pochopil si , čo od Teba chcem ....len nejakú medzeru v zákone ...:rolleyes:;):cool:

A ozaj , poznám viacerých , ktorí majú aj dva tituly pred a dva tituly za menom , ale o ich inteligencii som vždy pochyboval a aj pochybujem ...

Môj názor bol , je a aj bude , že vysoká škola titul dá ,ale rozum nie ....;)

poprípade

Starší nie sú vždy múdrejší , ale skúsenejší určite ...

a vylož si to ako chceš ...

CHCEL SI RADU , nech sa páči , najnovšia , čerstvá , bez medzery v zákone .....ale .....nebude sa Ti páčiť ....


Študenti, ešte stále môžete požiadať o pôžičku!
BRATISLAVA, 04.09.2009., 14:20 | zon

Svoje žiadosti o peniaze zo Študentskéhopôžičkového fondu môžete posielať do 10. októbra.


O pôžičku z prostriedkov fondu môže požiadať každý študent, občan SR s trvalým pobytom na Slovensku.


Pôžička sa poskytuje na príslušný akademický rok a je úročená ročnou 3-percentnou úrokovou sadzbou počas doby splatnosti. Jej výška je rozdelená do štyroch kategórií – od 331 do 1327 eur. Pôžička sa vyplatí v dvoch splátkach, prvá vo výške 50 % v lehote do 14 dní po doručení uzavretej zmluvy na fond, druhá polovica vo februári. Peniaze začne splácať študent až po ukončení vysokoškolského štúdia, pričom splátky sa dajú rozdeliť najviac na obdobie 10 rokov.


Výška pôžičky sa pohybuje od 331 do 1327 eur. (Foto: shutterstock.com)

KTO MÁ NÁROK NA PENIAZE?

O pôžičku z prostriedkov fondu môže požiadať každý študent, občan SR s trvalým pobytom na Slovensku, dennej a externej formy prvého štúdia na vysokej škole v Slovenskej republike, ale aj študent zahraničnej vysokej školy, ktorý má trvalý pobyt v SR. Rovnako môže byť žiadateľom taktiež zahraničný Slovák študujúci na vysokej škole v SR.

Za prvé štúdium na vysokej škole sa považuje i ďalšie štúdium absolventa bakalárskeho štúdia, ak pokračuje dennou alebo externou formou v magisterskom alebo inžinierskom štúdiu.



Pôžička sa vyplatí v dvoch splátkach, prvá vo výške 50 % v lehote do 14 dní po doručení uzavretej zmluvy na fond, druhá polovica vo februári.


KDE TREBA PODAŤ ŽIADOSŤ?

Žiadosť podáva študent svojej fakulte, študenti študujúci na zahraničných vysokých školách posielajú žiadosti o pôžičku na adresu ŠPF, a to v termíne do 31. júla, resp. do 20. októbra kalendárneho roka na príslušný akademický rok.

KOHO UPREDNOSTŇUJÚ

O pôžičku z fondu môže požiadať každý študent. Prednostne je však pôžička pridelená študentovi, ktorý dosahuje počas vysokoškolského štúdia výborný prospech (priemer známok 1,5 v predchádzajúcom ročníku štúdia, príp. priemer známok z maturitného vysvedčenia) alebo je občanom so zmenenou pracovnou schopnosťou, a to aj s ťažším zdravotným postihnutím. Uprednostnení sú taktiež poberatelia sociálneho štipendia či študenti rodín, v ktorých je priemerný mesačný príjem na člena domácnosti ku dňu podania žiadosti o pôžičku nižší ako minimálna mzda. V prípade dostatku voľných finančných zdrojov fond pridelí pôžičku aj ostatným žiadateľom.

Podrobné informácie, ako aj tlačivo žiadosti o pôžičku možno nájsť na internetovej stránke www.spf.sk, prípadne www.minedu.sk.

http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/studenti-este-stale-mozete-poziadat-o-pozicku.html
Don133
05.09.09,07:43
Le_Phedro škoda, že ťa biotechnológie nebavia určite je to perspektívne skus pozrieť http://www.phdjobs.com/, kolko je tam lukratívnych ponúk .... neočakávaj, že další titul Ti zabezpečí prácu....držim palce