Aduska1506
03.09.09,19:08
ahojte..prosím poraďte mi, chcem si otvoriť športový obchod zo značkami NIKE, ADIDAS, PUMA len neviem ako a odkial alebo od koho si mám ten textil a obuv objednať??ak niekto vie ako na to napíšte mi..rada by som to vedela zistila..diky:)
arizona
03.09.09,17:14
Hod si tie značky hore do vyhľadávača...
Nájdeš stovky príspevkov;)
Aduska1506
03.09.09,18:58
no ani nie..nič moc som nezistila..potrebovala by som vedieť odkial beru ostatný obchodníci tovar a za kolko ho kupuju..
camozzi
03.09.09,19:12
no ani nie..nič moc som nezistila..potrebovala by som vedieť odkial beru ostatný obchodníci tovar a za kolko ho kupuju..
Zase a stale a opat to bude ta ista odpoved na tisickrat vzdy inac polozenu otazku:
Ak chces znackovy obchod a byt autorizovanym predajcom, MUSIS sa skontaktovat s autorizovanymi distributormi jednotlivych znaciek na Slovensku a podpisat zmluvu. Na Slovesku su to Adidas Slovakia, Nike Slovakia a Puma Slovakia. Reebok nehladaj - ten si kupil Adidas. Okrem toho musis splnit minimalne rocne odbery a tie sa v starych korunach hybu od 25 tisic az po milion. Monobrandovy obchod ti asi neschvalia. Okrem toho budes musiet splnit poziadavky na obchodne priestory: minimalna rozloha predajne plochy, umiestnenie obchodu, ulozenie tovaru... Ak uz je v danom mieste Adidasu "dobludu", tak ti mozu odmietnut spolupracu.
V kocke vsetko.
Aduska1506
03.09.09,19:23
tak to počujem prvý krát..o tých podmienkach
camozzi
03.09.09,19:28
A o akych si pocula? Mozno sa medzi casom nieco zmenilo.
Aduska1506
05.09.09,20:49
ja som práveže nevedela že sú nejaké podmienky..a nevieš aká je velkoobchodá cena distributorov a aké prirášky si dávajú maloobchodníci.
camozzi
06.09.09,07:12
Velkoobchodnu cenu si vypocitas, ak si beznu maloobchodnu cenu v obchode vydelis 1.45 - 1.90. V takomto rozmedzi sa pohybuju marze.
s.r.o.
06.09.09,11:09
Camozzi aky je to monobrandovy obchod lebo ja tiez spekulujem otvorit taku predajnu znackovych veci len ze ja budem kupovat tovar zo zahranicia a na sk ho predavat v takomto pripade potrebujem licenciu alebo nie na predaj toho tovaru?
camozzi
06.09.09,11:18
Camozzi aky je to monobrandovy obchod lebo ja tiez spekulujem otvorit taku predajnu znackovych veci len ze ja budem kupovat tovar zo zahranicia a na sk ho predavat v takomto pripade potrebujem licenciu alebo nie na predaj toho tovaru?
Monobrand = jedna znacka. V tomto pripade obchod s jednou znackou, napr. obchod len s oblecenim Adidas.
V pohode mozes vozit oblecenie zo zahranicia. Rozdiel bude v tom, ze nebudes autorizovany predajca, ale outlet. Cize nebudes mat ziadnu podporu zo strany znacky a oficialnych dodavatelov.
s.r.o.
06.09.09,12:02
A co si mislis ty je tam vyhoda byt autorizovanym predajcom ci nie oplati sa nim byt?
camozzi
06.09.09,12:15
A co si mislis ty je tam vyhoda byt autorizovanym predajcom ci nie oplati sa nim byt?
Ako autorizovany predajca mas plnu podporu predaja, chodis na prezentacie tovaru a mozes si robit predobjednavky na tovar, reklamacie mozes riesit spolu s dodavatelom: oni v pripade reklamacie mozu dat odborny posudok a ak je chyba materialu, vymenia alebo opravia ti ho na vlastne naklady. Ak ty ale nenakupis od oficalneho dodavatela, tak reklamacie budes casto riesit vymenou kus za kus alebo vratenim penazi.
s.r.o.
06.09.09,16:53
chcem sa ta spitat ty podnikas v takom niecom ako je predaj textilu?
camozzi
06.09.09,17:03
Sport, outdoor, volny cas. Od oblecenia po snurky na skipasy.
s.r.o.
07.09.09,06:11
Predavas to cez internet alebo mas predajnu?
camozzi
07.09.09,06:43
Predavas to cez internet alebo mas predajnu?
Predavam cez net. Inak uz to zacina byt mimotemy Toto nie je tema o mojom podnikani.