AVRIL
03.09.09,22:47
Dobry den, prosim Vas podla coho resp. podla akych predpisov sa vyhotovuje Vnutorny poriadok skoly.

Pozerala som Skolsky zakon č.245/2008 konkr. § 153 http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/PKvs/z245_2008.pdf

Ale nikde som sa nedociala, kto je povereny tento poriadok kontrolovat, ci je v sulade so skolskym zakonom teda ktora institucia/osoba je tymto poverena, mam na mysli to, ze ked si skola tento poriadok schvali, tak rodicia maju skakat podla toho, co im prikazuje. Pytam sa preto, lebo dnes som bola na rodicovskom synovi, ktory je teraz prvak, a bola som sokovana vyrokom triednej ucitelky, ktora povedala, ze na jej navrh bol schvaleny vnutorny poriadok skoly, kde je okrem ineho uvedene, ze ak rodic nenahlasi dovod nepritomnosti svojho dietata skole do 24 hod., bude nahlasene na socialku a rodicom budu odobrate rodinne pridavky. :eek: Volala som na skolsku inspekciu, co je to za blbost, tam boli z toho tiez velmi prekvapeni, lebo o takom niecom este nepoculi. Povedali mi, ze nepritomnost ziaka na socialku nahlasuje ZRIADOVATEL SKOLY !!!!! v tomto pripade obec a to v tom pripade, ked ziak ma neospravedlnenych viac ako 60 vyucovacich hodin. Odkazali ma na Skolsky zakon, nasla som v nom presne to co mi povedali aj na Inspekcii je to konkr. § 144 odst. 10 a 9 Skolskeho zakona č.245/2008 (odkaz vyssie). Ale o tom nezmysle, ktory nam bol povedany na rodicovskom tam nie je nic uvedene. Ucitelke som to samozrejme potom vytkla, ze preco zastrasuje rodicov, ze je to nezmysel, ktory nie je ani v Skolskom zakone, dokonca nevedia o tom ani na Skolskej inspekcii, zacala sa potom odvolavat na ich Vnutorny poriadok skoly, kde to je uvedene a ze to treba dodrziavat. Tak sa preto pytam, ked si skola takuto nehoraznost odsuhlasi, ako je mozne napadnut ich Vnutorny poriadok skoly, ktora institucia alebo organ ma na to pravo, popr. presetrit, ze nie je v sulade so zakonom, kto to vlastne KONTROLUJE! ????Skola sa predsa musi riadit Skolskym zakonom a ten predsa musi byt aj nad ich "uzasny Vnutorny poriadok skoly?" Alebo som taka naivna, ze sa nejakym poriadkom skoly bude niekto zapodievat?
gabikao
04.09.09,11:41
Neviem, ako je to s vnut.poriadkom skoly, len podla mojho nazoru musi byt v sulade so zakonnom a vyhlaskami a tie iba doplnat a nie menit.
Co sa tyka vyrokov tej ucitelky, skontrolovala by som si to este u riaditelky, ci to bolo spravne interpretovane, lebo taka blbost, aby bola oficialnym stanoviskom skoly sa mi nezda.
alaya1
04.09.09,12:10
Som ucitelka, aj matka. Ako ucitelka tiez privitam, ked viem, kde je dieta,a nehovoriac o prvakovi.
Dozviem sa to tak, ze mi oznamia, kde dieta je. Ja tiez musim vymeskane hodiny selektovat na osp. a neosp. ako to mam urobit, ked dieta meska aj 7 dni.? Ak neviem, co s nim je.
Inak, ako matka mi pride neslusne, ak dieta nie je v skole, aby som ucitelke nenahlasila, kde je. A to je uz na druhom stupni.
Proste, napisem jej sms. A je pokojna aj ona, aj ja.
Myslim, ze je spravne, ak ucitel vie, kde ma ziakov.nevidim v tom nic nenormalne, ani hlupe.
AVRIL
04.09.09,14:44
Som ucitelka, aj matka. Ako ucitelka tiez privitam, ked viem, kde je dieta,a nehovoriac o prvakovi.
Dozviem sa to tak, ze mi oznamia, kde dieta je. Ja tiez musim vymeskane hodiny selektovat na osp. a neosp. ako to mam urobit, ked dieta meska aj 7 dni.? Ak neviem, co s nim je.
Inak, ako matka mi pride neslusne, ak dieta nie je v skole, aby som ucitelke nenahlasila, kde je. A to je uz na druhom stupni.
Proste, napisem jej sms. A je pokojna aj ona, aj ja.
Myslim, ze je spravne, ak ucitel vie, kde ma ziakov.nevidim v tom nic nenormalne, ani hlupe.

Tak to je sice pravda, svoje dieta si nahlasim vzdy, ked je nepritomne, ale to NENORMALNE a HLUPE vidim v tom ze, moze nastat nepredvidana udalost, napr. matke sa nieco stane a necha dieta u susedov alebo znamych, dieta ochorie, oni to ucitelke neoznamia a ona za to, ze nebolo do 24 hod. ohlasene, kde je uda matku na socialku? :eek: Moj syn chodil do nulteho rocnika, do inej skoly, ale taketo praktiky tam neboli. Fungovalo to na principe, ako pises ty, (prepac za tykanie) nepritomnost stacilo oznamit ucitelke sms, ked bol nepritomny tri dni stacila ospravedlnenka od rodica, ked dlhsie nez tri dni tak od lekara. Je to tak dokonca uvedene aj v skolskom zakone!!!! Lenze tu si vyzaduju nepritomnost nahlasovat telefonicky na pevnu linku do skoly, a to sme boli este upozorneni, ze pri telefone nemusi nikto sediet aj cely den, lebo nemaju sekretarku a pan riaditel nema cas dvihat telefon. Tak ako im mam oznamit ten dovod nepritomnosti??? Ked si nezelaju, aby im tam rodicia chodili osobne? Moja sestra je tiez ucitelka, ale o tomto este nikdy nikde nepocula. Videla som tie kamenne tvare rodicov, ked im to bolo oznamene, ale ako to na Slovensku chodi, kazdy drzi s prepacenim hubu a frfle len doma, ja som jej svoj nazor povedala otvorene a budem na tom trvat, ze je to nezmysel. Povinnostou kazdeho rodica je oznamit nepritomnost dietata ucitelke, to je samozrejme, ale SPOSOB, akym to skola prezentuje je podla mna ZASTRASUJUCI a PONIZUJUCI. Ber to teraz len z hladiska matky nie ucitelky, urcite by sa to nepacilo, ani tebe, keby si z nejakych nepredvidanych udalosti nestihla oznamit ucitelke dovod nepritomnosti svojho dietata a dozvedela sa potom, ze uz sa to pretriasa na socialke.
AVRIL
04.09.09,14:59
Neviem, ako je to s vnut.poriadkom skoly, len podla mojho nazoru musi byt v sulade so zakonnom a vyhlaskami a tie iba doplnat a nie menit.
Co sa tyka vyrokov tej ucitelky, skontrolovala by som si to este u riaditelky, ci to bolo spravne interpretovane, lebo taka blbost, aby bola oficialnym stanoviskom skoly sa mi nezda.

Tak toto si mysleli aj na Inspekcii, ale zial pochopila som to spravne, mala som na tuto temu s ucitelkou dlhu debatu, sama priznala, ze to bol jej navrh, lebo mala ziaka, o ktoreho sa rodicia moc nestarali, vymeskaval skolu, tak navrhla riaditelovi toto opatrenie, ktore zakotvili do vnutorneho poriadku skoly. Ak by sa mal teda Vnutorny poriadok skoly pridrziavat Skolskeho zakona, tak je podla mna jednoznacne v rozpore zo zakonom, lebo taketo nieco tam nie je uvedene. A obavam sa, ze na tento nezmysel budu doplacat aj poctivi rodicia, ktori si deti pravidelne nahlasuju, ak by nastala nejaka nepredvidana udalost. Clovek nikdy dopredu nemoze vediet, ze bude vsetko O.K. fungovat a do 24 hod. to oznami.