grušina
04.09.09,07:57
Dobrý deň,
prosím o radu, ohľadom výpočtu miezd, zamestnanec má hrubú mzdu 500 eur,
zamestnávateľ chce, aby sa mu z tejto sumy aj vyratávali odvody,
ale v čistom chce aby mal tiež 500 eur, teda ak to dám formou prémií, či odmien, zaráta mi to program do celej hrubej mzdy a vyratáva z toho aj odvody, vie mi niekto poradiť, kde zaradiť tú sumu na dorovnanie tých miezd a stiahnúť z tej sumy, npr. len zrážkovú daň?
vopred ďakujem za rady a názory
Zdenka 0705
04.09.09,06:13
No, tak napríklad z príspevku zo soc. fondu sa neplatia odvody, len daň.
Ale nedá sa to samozrejme, každý mesiac.:rolleyes:
Hepi
04.09.09,06:19
V našej firme dávame zamestnancom, ktorí dochádzajú, každý mesiac cestovné. Je to tiež so SF a zráža sa tam len daň.
liba2
04.09.09,06:22
Avšak príspevok zo SF nemôže byť za prácu; musí to byť nejaký sociálny titul.
grušina
04.09.09,06:41
veď práve, ale to je nová firma a august je 1.odpracovaný mesiac, takže príspevok zo SF nie je taký vysoký...
atka4
07.09.09,12:13
Dobrý deň,
prosím o radu, ohľadom výpočtu miezd, zamestnanec má hrubú mzdu 500 eur,
zamestnávateľ chce, aby sa mu z tejto sumy aj vyratávali odvody,
ale v čistom chce aby mal tiež 500 eur, teda ak to dám formou prémií, či odmien, zaráta mi to program do celej hrubej mzdy a vyratáva z toho aj odvody, vie mi niekto poradiť, kde zaradiť tú sumu na dorovnanie tých miezd a stiahnúť z tej sumy, npr. len zrážkovú daň?
vopred ďakujem za rady a názory

Tak s ním môžte uzavrieť napr. DoVP alebo DoPČ, samozrejme na iný druh prác, ako má uvedené v prac. zmluve z riadneho PP a vyplatiť mu takúto mzdu do výšky, aby súčet čistých miezd bol tých 500 €.
Samozrejme zdaniť a odviesť do SP úraz.p. a garančné poist.
ale to ho musíte tiež prihlásiť vopred do SP, t.j. za 08/2009 by ste to už nestihli....ale v nasl. mesiacoch áno........../napríklad/
IMRO
12.09.09,05:33
Zamestnávateľ chce zrejmý nezmysel
Xanti
12.09.09,05:50
Zamestnávateľ chce zrejmý nezmysel Prečo nezmysel? Zamestnávateľ chce vyplácať čierne mzdy. :eek:
Rátajme spolu.
Hrubá mzda : 500 eur
http://www.financnik.sk/financie.php?did=154
čistá mzda bajočko 415 eur
čierna mzda : 500-415 = 85 eur


Dobrý deň,
prosím o radu, ohľadom výpočtu miezd, zamestnanec má hrubú mzdu 500 eur,
zamestnávateľ chce, aby sa mu z tejto sumy aj vyratávali odvody,
ale v čistom chce aby mal tiež 500 eur, teda ak to dám formou prémií, či odmien, zaráta mi to program do celej hrubej mzdy a vyratáva z toho aj odvody, vie mi niekto poradiť, kde zaradiť tú sumu na dorovnanie tých miezd a stiahnúť z tej sumy, npr. len zrážkovú daň?
vopred ďakujem za rady a názory Nie je možnosť, aby mali v hrubom a čistom rovnakú sumu, pokiaľ by zamestnávateľ nerobil čierne mzdy na ten rozdiel súm. :confused::confused:

Ináč zaujímavý link http://www.financnik.sk/financie.php?did=155 koľko stojíte Vášho zamestnávateľa.