pnak
04.09.09,07:58
Dobry den
Chcem sa opytat ci je potreebne niekde nahlasit prevadzku eshopu alebo ho zapisat na nejaky urad a ziskat povolenie...ci staci mat iba zivnost vytvorit eschop a predavat? dakujem
bolacka
04.09.09,06:22
Ahoj, v prvom rade musis matzivnost alebo obchodnu spolocnost, nakolko predpokladam ze budes predavat cez eshop nejaky tovar. Ked budes mat zivnost alebo obch.spolocnost musis sa najskor nahlasit na danovom urade, nakolko musis odvazdat dane:)
..Ked uz budes teda podnikatel, vytvoris si ten shop, budes mat nejaku domenu a budes predavat tovar..minimalne ako hlavnu cinnost firmy/zivnosti by si mal predaj maloobchod/velkoobchod
..internetove obchody si mozes zaregistrovat do roznych "programov" alebo ako by som to nazvala, ze si spolahlivy predavajuci a pod - ale z vlastnej skusenosti viem ze sa zvacsa za to pekne musi zaplatit aby si figuroval na takom zozname:)
..inak o nijakych inych povoleniach neviem, len teda mat to podnikanie a odvadzat dane..vsetko ostatne je na tebe, kolko chces do toho vlozit
Pekny den zelam.
zubro85
04.09.09,06:26
o nicom takom neviem....
pnak
04.09.09,06:28
Ahoj, v prvom rade musis matzivnost alebo obchodnu spolocnost, nakolko predpokladam ze budes predavat cez eshop nejaky tovar. Ked budes mat zivnost alebo obch.spolocnost musis sa najskor nahlasit na danovom urade, nakolko musis odvazdat dane:)
..Ked uz budes teda podnikatel, vytvoris si ten shop, budes mat nejaku domenu a budes predavat tovar..minimalne ako hlavnu cinnost firmy/zivnosti by si mal predaj maloobchod/velkoobchod
..internetove obchody si mozes zaregistrovat do roznych "programov" alebo ako by som to nazvala, ze si spolahlivy predavajuci a pod - ale z vlastnej skusenosti viem ze sa zvacsa za to pekne musi zaplatit aby si figuroval na takom zozname:)
..inak o nijakych inych povoleniach neviem, len teda mat to podnikanie a odvadzat dane..vsetko ostatne je na tebe, kolko chces do toho vlozit
Pekny den zelam.

Zivnost uz mam aj vsetko potrebne okolo toho... prevadzkujem uz jednu kamennu predajnu, ale este by som si chcel otvorit eshop ale s inym tovarom ako mam v kamennom obchode... Ani nazov toho noveho obchodu netreba nikde nahlasit ?
Dakujem
Dáša_
04.09.09,06:35
Zivnost uz mam aj vsetko potrebne okolo toho... prevadzkujem uz jednu kamennu predajnu, ale este by som si chcel otvorit eshop ale s inym tovarom ako mam v kamennom obchode... Ani nazov toho noveho obchodu netreba nikde nahlasit ?
Dakujem

nie, nikam sa už hlásiť nemusíš.
pnak
04.09.09,06:40
takze mozem bez problemov zacat ano? DAKUEJM PEKNE ZA RADY
camozzi
04.09.09,06:41
Mozno ze by sa ti este hodilo rozsirenie zivnosti o reklamne sluzby a pocitacove sluzby. To je vsak na tebe a uvidis sam ci sa ti to hodi.
bolacka
04.09.09,07:00
ano mozes bez problemov zacat..ked uz mas kamenny obchod tak uz podnikas, si na DU, a nemas povinne nikde inde sa nahlasit..jedine to co som pisala vyssie..su organizacie ktore urobili zoznam spolahlivych predavajucich..ale za to aby si bol na tom zozname sa zvacsa plati..ale to uz nieje povinne sa tam nahlasit ale dobrovolne:)
camozzi
04.09.09,07:17
su organizacie ktore urobili zoznam spolahlivych predavajucich..ale za to aby si bol na tom zozname sa zvacsa plati..ale to uz nieje povinne sa tam nahlasit ale dobrovolne:)
Vyse 160€ za logo SAEC na e-shope je podla mna zbytocnost. Mnoho ludi to ani nepozna a este viacej si to ani nevsima. Kto chce, ten si nakupi aj bez SAEC a ak bude zakaznik spokojny, tak sa vrati zas a odporuci aj znamym. SAEC je imidzovka.
dragan.michal
04.09.09,07:56
Ako podnikatel ktorý si zapisaný bud na ZR alebo OR mozes prevadzkovat kolko len chces e-shopov, tam nepotrebujes nikde nic hlasit ani podobne. Nie je to tak ako s kamennou predajnou ze musis hlasit prevadzkaren a podobne. Na toto Ti staci aj maloobchod / velkoobchod. Pokial by si chcel na eshope predavat aj reklamny priestor mal by si mat aj reklamne sluzby.

Jedine co by som mohol odporucit, v pripade ze budes mat silno konkurencny produkt, zaradit eshop do porovnavacov tovaru: pricemania.sk a podobne.

Co sa tyka SAEC, zbytocne vyhodene peniaze za nieco o com obcania ani nevedia. :D
ami2
04.09.09,19:12
Ja mám pri eshope príručný sklad dietetických potravín/ niektoré musím objednávať napr. raz za dva týždne/, ak chcem mať tovar skladom. Takže som musela nahlásiť prevádzku na živnostenskom aj na hygiene. Keďže je to v časti domu, prebehla zmena účelu využitia/ k tomu predbežné stanovisko RUVZ/ a nakoniec rozhodnutie RUVZ.
pisc
22.09.09,19:55
Ja mám pri eshope príručný sklad dietetických potravín/ niektoré musím objednávať napr. raz za dva týždne/, ak chcem mať tovar skladom. Takže som musela nahlásiť prevádzku na živnostenskom aj na hygiene. Keďže je to v časti domu, prebehla zmena účelu využitia/ k tomu predbežné stanovisko RUVZ/ a nakoniec rozhodnutie RUVZ.
Tu ma napada otazka, ci je to povinnost.. Budu sa urady zaujimat o to, ci drzis nejaky tovar u seba? Ci to vysnoria z objednavacich faktur..?