mmaatt
04.09.09,08:13
Dobrý deň,

spoločnosť pre ktorú robím chce likvidovať športový tovar, ktorý je na sklade cca 4-5 rokov a stal sa nepredajným (staré modely, atď). Časť tovaru sme zlikvidovali výpredajom a akciovými cenami a časť nám ostala. Vie niketo poradiť ako sa vysporiadať s DPH pri likvidácii takého to tovaru a ako sa presne portupuje?
Ďakujem
veronikasad
04.09.09,06:16
Dobrý deň,

spoločnosť pre ktorú robím chce likvidovať športový tovar, ktorý je na sklade cca 4-5 rokov a stal sa nepredajným (staré modely, atď). Časť tovaru sme zlikvidovali výpredajom a akciovými cenami a časť nám ostala. Vie niketo poradiť ako sa vysporiadať s DPH pri likvidácii takého to tovaru a ako sa presne portupuje?
Ďakujem
čo plánujete urobiť s tovarom, ktorý spoločnosti zostal ?
mmaatt
04.09.09,06:22
To závisí od spôsobu likvidácie, ak by bolo možné, tak by sa mohol dať do klubov pre juniorov a pod.
jess
04.09.09,06:44
A čo tak ponúknuť to v obchode kus za 1 euro ? Myslím, že za takú cenu sa to minie.
mmaatt
04.09.09,08:53
Neviem ako je to pri likvidácii tovaru, ale keď sme robili výpredaje a akcie (tovar za 0,03€) tak sme dodaňovali tovar (predaj pod cenu). Platí to potom aj pri takejto likvidácií? Treba k tomu nejaký protokol a pod?
Ďakujem
betka
04.09.09,13:46
PAr. 53/5 nám rieši iba krádež.

Ide o obyčajnú škodu. Nárok na odpočítanie mi vznikol pred 5 rokmi, ja som chcela predávať tovar za účelom podnikatelskej činnosti, ale tovar je teraz nemoderný, zastaralý, preležaný..... Nevzniká Vám povinnosť=vlastná daňová povinnosť pri likvidácii, nebudete "dodaňovať".

Všetci hovoria, že je lepšie radšej predať za 1€, ale nie je to celkom pravda, vznikne mi pár centíkov DP, stratu z predaja mi ide do daňových nákladov, výdavkov. OK, ale má to kopec určite nevýhod ....

Pri športe ma nič nenapadá, ale napr. pri strešnej krytine, pri vodárenských trubkách....... zoberte si, že predáte zákazníkovi za 1 € (o super, predala som...), a príde zákazník o mesiac, že ho vytopilo, hadička praskla, krytina nebola z kvalitného materiálu a teraz dom kompletne v keli. A čo ďalej, to už je nám jasné.......

Čo ja viem, napr. kupim si tenisky za 1 €, rozsype sa mi podrážka, pojdem reklamovať, čo urobí predávajúci, má najskor také a onaké povinnosti (Obč. zákonník, Zákon o ochrane spotrebitela, .... nejdem to pitvať, lebo vynaliezavci sa toho chytia, ...............)

Poznáme ešte i par. v zákone o DPH 8/3, ak ste si všimli, novelizovaný a účinný od 1.1.2008, všimli ste si, že už nemusí tovar pri bezodplatnom dodaní označený obchodným menom ....
Teraz keď dám bezodplatne za 1 kus 16,60, nejde o predmet dane,....., ..........(iný je pohlad zo ZDP)
jess
07.09.09,06:34
Teraz keď dám bezodplatne za 1 kus 16,60, nejde o predmet dane,....., ..........(iný je pohlad zo ZDP)

Priznám sa, toto som nepochopila .