klauke
04.09.09,08:30
Ahojte,
viete prosím poradiť. Kúpili sme auto od iného podnikateľa, ktorý toto auto už celé vo svojom účtovníctve odpísal. My teda už auto odpisovať nemôžme. Je správne, ak kúpnu cenu auta (5 000 €) zaúčtujem priamo do nákladov?

Ďakujem za odpoveď.
misomiso
04.09.09,06:31
Ako ze nemozete? A to preco?
marjankaj
04.09.09,06:33
Musíte odpisovať. 5000€ je viac ako 1700€, teda zaradiť do príslušnej skupiny a odpisovať.
klauke
04.09.09,06:41
Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
04.09.09,06:42
Ahojte,
viete prosím poradiť. Kúpili sme auto od iného podnikateľa, ktorý toto auto už celé vo svojom účtovníctve odpísal. My teda už auto odpisovať nemôžme. Je správne, ak kúpnu cenu auta (5 000 €) zaúčtujem priamo do nákladov?

Ďakujem za odpoveď.
Nie, nemôžeš to jednorázovo odpísať. Auto zaradíš do I. odpisovej skupiny a odpisuješ po dobu 4 rokov. Pre teba je to "nové" auto. Kúpna cena = obstarávacia cena pre výpočet odpisov.
klauke
04.09.09,06:56
A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

Ďakujem.
Tweety
04.09.09,06:58
A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

Ďakujem.
Rovnako. Zaradíš do OS I. a odpisuješ 4 roky.
marjankaj
04.09.09,06:58
A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

Ďakujem.

Odpisuješ od dátumu obstarania 4 roky. Nezáleží na tom ako ho odpisoval predchádzajúci majiteľ.

P.S. Doporučujem na preštudovanie zákon o dani z príjmov.
veronikasad
04.09.09,07:15
A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

Ďakujem.
ako nové - z kúpnej ceny auta