SERVIS
15.08.05,09:51
Zdravím milých poraďákov,
neviem ako postupovať v našom prípade, keď firma má sídlo na majiteľovej adrese - ale prevádzku na inej ulici. Táto prevádzka nie je zapísaná nikde okrem povolenia od mest.úradu. Budova patrí nášmu majiteľovi - konateľovi. Mám zmluvu o nájme - ako s FO.A majiteľ všade hlási ulicu tejto prevádzkarne
- potom mi chodia faktúri s touto ulicou, stále mu hovorím nech ju nespomína, keď nevie povedať sídlo firmy. Ale on stále svoje... Musí sa nahlásiť na ŽÚ alebo do OR táto prevádzkáreň, veď čo na to povie kontrola - napr. pri fa k DPH?
Ďakujem
ALDA
15.08.05,08:17
Na fa musí byť uvedené sídlo podľa OR, alebo ŽL, potom adresa dodania sídlo prevádzkárne, ktoré musí byť nahlásené na ŽR. Daňová kontróla by mala tie fa, ktoré majú iba sídlo prevádzkarne vyhodiť!

Hela
Velettka
15.08.05,08:25
Na faktúre musí byť naozaj adresa sídla (podľa OR), nie prevádzkarne. My máme ten istý problém, keď mi príde faktúra na adresu prevádzkárne ako fakturačnou adresou, tak im ju pekne vrátim a žiadam napísať správnu fakturačnú adresu. Keď som sem nastúpila robila som to aj spätne 2 roky a firmy boli našťastie ochotné opraviť a zaslať mi správne. Jednoznačne všetkým firmám rozošli list, aby ich síce posielali na adresu pobočky, ale s fakturačnou adresou sídla. Určite nepochopia na 1x, ale po opätovnom upozorňovaní sa to zlepší :-) ... vlastná skúsenosť :-) Veľa pevných nervov ....
cattca
15.08.05,12:31
prevádzkaren sa musi urcite ohlasit na ZU, treba k tomu kupit inspekcnu knihu (50,-sk na zivnostenskom urade) a dat si ju potvrdit na prislusnom zivnostenskom urade. ale treba sa uistit, ci ide isto o prevadzkaren,alebo len pridruzeny priestor.podla toho,ci sa na danej adrese prijimaju aj klienti a normalne sa tam vykonava podnikanie (vtedy je to prevadzkaren)..ak je to len nejaka kanelaria, kde sa v skutocnosti nepodnika, je to len úridruzeny priestor
Prue
16.08.05,00:50
Tú prevádzku ste už mali mať nahlásenú na ŽU a aj u Okresného hygienika.
SERVIS
16.08.05,05:19
Ono všetko máme schválené, hygienu...atď, len chýba tá inšpekčná kniha a zapísanie tej prevádzky ňa ŽÚ. Knihu nosí 2 mesiace v kufríku /šéf/ a každý deň ide okolo ŽÚ, a nie je schopný ju ísť dať potvrdiť. Je to veľký lajdák, pokiaľ nehorí, všetko odkladá.