tonkat
04.09.09,09:14
Keďže som nenašla vhodný príspevok, tak zakladám tému. Mám problém s narazeným stehnom. Pri autonehode som si narazila silno stehno - bližšie ku kolenu. Bola tam najprv veľká modrina, ktorá sa mi presúvala postupne nižšie a nižšie až nakoniec po 2 týždňoch zmizla. Dávala som si na to nejaké prípravky z lekárne - spreye a mastičky. Na mieste narazenia mi ostal ale veľký fľak tmavšej farby a na dotyk je tam veľká zatvrdlina. U lekára som bola len na pohotovosti v deň úrazu a keď videli, že chodím, tak sa venovali opitým dorezaným a inak dokaličeným pacientom.
Ide mi o vyliečenie tej zatvrdliny, lebo ma nastrašili, že sa mi tam môže vytvoriť nádor. Neviem, či je dobré to masírovať, alebo nemasírovať, čo by ste mi na to doporučili. Teraz si momentálne to jemne natieram masťou EBU-HEPA, čo mi doporučili v lekárni. Ďakujem za každú radu.
Nokerla
04.09.09,07:39
Viem o com hovoris.......treba to masirovat a natierat napr.Elmetacin, Lioton 100000......ale urcite treba masirovat, ale zase vsetko zmierou aby Ti tam nevznikla dalsia modrina. Ja mam skusenost , ze to zmizlo aj samo.
Blankake
04.09.09,07:52
Moja dcéra chodila s takýmto (ale asi menším) narazením na chirurgiu asi 3 týždne. Najprv jej to ošetrili, dezinfikovali, predpísali Heparín a tuším Aescín (na hematómy). A lekár dôrazne kázal 3x denne prikladať ľad, aby sa nevytvorila zrazenina alebo zatvrdlina, ktorú by potom museli rezať. Masírovať nekázal, tak neviem...
Ak sa to nezlepšuje a je tam už nejaká zatvrdlina, asi by bolo dobré ísť na chirurgiu. (Kamoška tiež chodila teraz cez leto po páde - asi to nie je sranda, keď sa to zanedbá.)
tonkat
04.09.09,07:59
Ja som si to natierala tým Liotonom, minula som dve balenia, ale to sa mi zdalo dobré na tú modrinu. Teraz to mám len takú tvrdú guču na dotyk a je to trochu bolestivé, ale len na dotyk. Ďakujem za vaše rady.
Zita5
04.09.09,08:07
Tonka ja Ti vrele odporúčam , aby si si to sama neliečila . Treba sa vybrať k doktorovi , nechcem Ťa plašiť , ale to myslím v dobrom .
tilia
04.09.09,08:50
Je tam aj možnosť užívať Wobenzym. Účinnejší by bol hneď po
úraze, ale treba skúsiť. Keď nepomôže, neuškodí.
pasuliatko
04.09.09,11:29
kup si mastičku Heparoid ten sťahuje zápal a ak máš nejakú zatvrdlinku tak ti to odstráni a je veľmi dobrá aj na modriny
legolas
04.09.09,11:44
...masírovať, kúp si nejaký masážny gel s protizápalovým účinkom a v lekárni si pýtaj balzam na pomliaždeniny a ten si prikladaj na noc.
Blankake
04.09.09,12:08
...masírovať, kúp si nejaký masážny gel s protizápalovým účinkom a v lekárni si pýtaj balzam na pomliaždeniny a ten si prikladaj na noc.
No neviem, či je dobré krvné podliatiny masírovať. Skôr myslím len prikladať ľadové obklady (existujú také gélové vankúšiky, ktoré sa nechajú v mrazničke a potom sa prikladajú na postihnuté miesto, ale nie priamo na kožu).
BXLmiami
05.09.09,13:47
Pokiaľ je tam rezistencia po dvoch týždnoch,mal by to vidieť lekár,nie je to v poriadku.Wobenzym je fajn na takéto prípady,z homeopatík Arnica 9CH 5 granulí denne a Traumeel masť 5x denne.
Majky11
05.09.09,18:15
Jednoznačne zájdi k lekárovi, lekárke. Takéto " samodiagnostikovanie " nevedie k ničomu. Len lekár má vedomosti na to, aby dokázal správne určiť diagnózu.

Myslím, že to nebude nič vážne a samozrejme aj Tebe odľahne a budeš vedieť, že všetko je ok, a zároveň budeš mať liečbu adekvátnu tomu čo Ti je.

Takéto blúdenie po internete Ti akurát tak pridá vrásky na čele a budeš si namýšľať kadeč
tonkat
22.09.09,08:00
Musím sa priznať, že som vás poslúchla, bola som u lekára, samozrejme, ž ma vyhrešil, kde som bola doteraz, ale poslal ma na traumatológiu a odtiaľ zase ma poslali na rehabilitáciu. Takže chodím už týždeň na Bioptron - 6 min. každý deň. Zdá sa, že je to trochu mäkšie. Ja som si tiež kúpila Bioptron, lebo nás čaká ešte jedna operácia v rodine, takže sa aj doma nasvecujem. Dúfam, že sa to upraví. Ďakujem všetkým za rady.