bikam
04.09.09,09:31
Rozmýšľam nad výmenou mobilu a neviem sa rozhodnúť medzi týmito 2 značkami. Doteraz som mala Nokiu, ale vyskúšala by som aj niečo nové. Aké sú vaše skúsenosti dobré aj zlé s týmito 2 druhmi mobilov?
dana9
04.09.09,07:34
Ahoj

podla mojho nazoru je Nokia super, celkovo lepsia, ale problem je ze Nokie zacali mat velke problemy s poruchovostou SW, bezne sa stava, ze pocas dvoch rokov je telefon tretinu casu v servise na opravu
ZuzanaP
04.09.09,07:34
Ja by som si určite vybrala Nokiu. Sony Ericsson má moja mamina, kamarát, šéf a ani jeden nie je spokojný. Zamrzajú, sú pre niekoho aj zložité. Ale to nemusí byť vždy, ak sa podarí....
Tamila
04.09.09,07:39
Môj Sony Ericsson ide bez poruchy tretí rok, som s ním veľmi spokojná, keď som po 2 rokoch mala nárok na nový, zobrala som zase Sony Ericsson, ktorý som dala dcére. Ja by som nemenila. Manžel a syn majú Nokie a sú tiež spokojní a tiež iný nechcú. Takže je to vec názoru.
Hansa
04.09.09,07:42
...taktiež máme Sony Ericson už dlhú dobu, nemenili by sme za nič.
Nokia sa nám neosvedčila.
ZuzanaP
04.09.09,07:43
Ja mám nokiu a som nadmieru spokojná, teraz mám nový fon LG, tak uvidíme, či bude OK.
camozzi
04.09.09,07:49
Vyskusal som kadejake znacky, ale najviac sa mi osvedcila Nokia. Mam asi 4 roky 6230 a tri roky N73 a este ani raz neboli v servise. Softverovo absolutne stabilne a hardverovo: na 6230 je baterka uz totalne vystavena a bez nabijacky si uz pomaly ani nezavolam a na N73 mam pocit, ze je trosku slabsi reproduktor.
frederyka
04.09.09,07:58
SE majú vyššiu výdrž baterky oproti Nokii. Môžem viac telefonovať a nemusím každý deň nabíjať telefón
kvalitar
04.09.09,08:00
neviem presne o ktory typ nokie isiel ale mali s nim velky pruser a neviem ci nestahovali aj z obehu (myslim ze to bole ten express) ja uz ma 3 sony-ericsson a som nadmieru spokojny co sa tyka aj fotaku.
Tamila
04.09.09,08:01
SE majú vyššiu výdrž baterky oproti Nokii. Môžem viac telefonovať a nemusím každý deň nabíjať telefón
Súhlasím, baterka mi vydrží veľmi dlho.
Martin Mocko
04.09.09,08:04
Nokia zaspala asi pred dvomi rokmi dobu. SE ich predbehol rozdieľom triedy. Ceny a výbava telefónov hovorí jednoznačne v tomto období v prospech SE. Ja fungujem už niekoľko období na SE a určite pri ňom aj zostanem.
camozzi
04.09.09,08:04
SE majú vyššiu výdrž baterky oproti Nokii. Môžem viac telefonovať a nemusím každý deň nabíjať telefón
To nezalezi na znacke, ale od telefonu ako takeho. Urcite inu spotrebu bude mat jednoduchy telefon na SMS a telefonovania ako najnovsi model s velkym displejom, mega fotakom a kopu funkcii od vymyslu sveta. Zalezi aj na sposobe pouzivania.
Tamila
04.09.09,08:09
Deti počúvajú veľa hudbu, syn nabíja Nokiu takmer každý deň a dcéra SE 1 - 2 x týždenne.
frederyka
04.09.09,08:10
Pozri si všeobecne výdrž telefónov SE a Nokie. Neporovnateĺný rozdiel
Taserda
04.09.09,08:23
Ja mám tiež SE kôli dobrému fotoapáratu ,je rozdiel v akej cenovej relácii sa rozhoduješ ,môj je z tej strednej a tam nikto nemal lepší foťák.V rodine máme aj Nokie .Ber ten ktorí má funkciu ktorú uprednostňuješ.Na telefonovanie vyhovuje aj najlacnejší.
bikam
05.09.09,05:00
Ďakujem za odpovede, zas som o čosi múdrejšia.;)
dany11
05.09.09,06:07
Ja som mala SE w710i a nebola som s ním moc spokojna.Zo začiatku sa mi zdal dosť zložity,ale časom som si zvykla.Baterka vydržaladosť dlho,ale zaležalo od dlžky telefonovania a používania telefonu.Počas dvoch rokov mi odišiel 2 krát reproduktor.Teraz mam NOKIU n95a som s nim nadmieru spokojná.Je sice dosť veľky ale má mnoho funkci,veľmi dobrý fotoaparát.Ale je to len sila zvyku,keď si raz zvyknete na jednu značku potom ste už malokedy spokojná s inou.Nokie majú jednoduchšie ovladanie.
frederyka
05.09.09,10:04
Prikláňam sa k SE, funkcie, výdrž baterky. Chýba mi v nich funkcia, ktorá ma upozorní po minúte slabým pípnutím. Mala som ju v Siemens a Motorole, čas som mala nastavený na 50 sekúnd a hovor netrval dlhšie ako minútu.:)
kristinagabi
06.09.09,17:36
Asi pred 3 rokmi som presla z NOK.na S.E.Neda sa porovnat. Nokia sa velmi pokazila,ked zacala vyrabat tie lacne modely. Jedine S.E.,ale typy nad 500. Odporucat by som odporucila nad 800
arizona
06.09.09,18:00
Poznám obe značky z vlastenej skúsenosti (aj viac druhov z oboch)- takže moje porovnanie :
Nokia-občas kazové, inak jednoduché "klasické" ovládanie
SE- zložitejšie ovládanie, ale viac funkcií , hlavne ak chceš využívať na hudbu, či lepšie fotografovanie.
Momentálne mám SE 702cyber shot. Má síce dobrý foťák ( kvôli ktorému som ho kupovala) , ale vadí mi, že je ťažký a má hrozne malé tlačítka. Inak prvý telefón , ktorý má takmer nečitateľný display pri slnečnom dni, a prvý MT , ktorému pri páde praskol kryt :mee:

Takže záleží, čo od MB očakávaš , na čo ho najviac využiješ. Ale daj pozor na malinké tlačítka! :---
Stanislav 1975
06.09.09,18:45
Ja mám nokiu E75 a som spokojný,predtým som mal tiež len samé Nokie...;)-takže ja iba Nokiu...:o:o:o
marko182
07.09.09,06:18
Ja som v zivote vyskusal uz telefony vsemoznych znaciek a tvarov a nakoniec som skoncil Sony Ericssonoch. A pokial sa nestane nejaka strasne dramaticka zmena a SE nepokazia svoju kvalitu, tak uz sa ani menit nechystam.

Co sa tyka Nokii, moja skusenost je taka (mal som asi 4 Nokie, ak si dobre pamatam, vsetko nizsia a stredna strieda), ze su jednoduche na ovladanie a dokazu robit to, co sa od nich ocakava. Na druhej strane caste poruchy, zamrzanie a reklamacie.

Co sa tyka Sony Ericsson, tak ludia na zaciatku nadavaju, ze ma zlozite ovladanie. Nie, nema. Len je ine ako Nokia, ale velmi intuitivne. Okrem toho ma kazdy jeden SE prijemne prekvapi, kolko funkcii do nho vyrobca napasoval a nakolko si ho moze uzivatel este prisposobit vlastnym potrebam. Ja momentalne vyuzivam 2 (jedna nizsia trieda, jedna stredna trieda), predtym som pouzival asi 6-7 roznych modelov od SE a nemal som ani jediny problem, ani jedinu reklamaciu.

Samozrejme svoj nazor nikomu vnucovat nebudem, ale moja skusenost so Sony Ericsson je 100% pozitivna :cool:
Taserda
14.09.09,18:03
Dnešná moja skúsenosť s SE:
Včera manželka zabudla zapnutý telefon na dvore,našiel sa až dnes ráno a predstavte si že prežil búrku aj s krúpamy.Vylial som vodu vysušil ho fénom ,nabil baterku a všetko funguje.
Blankake
14.09.09,18:12
Dnešná moja skúsenosť s SE:
Včera manželka zabudla zapnutý telefon na dvore,našiel sa až dnes ráno a predstavte si že prežil búrku aj s krúpamy.Vylial som vodu vysušil ho fénom ,nabil baterku a všetko funguje.
Tak to je gól. :D
Ja som však čítala, že mobily by sa fénom nemali sušiť (podporuje to vraj oxidáciu) - len poutierať všetko a nechať rozobraté voľne sušiť aj 2 dni.
buchač
14.09.09,18:46
Ak sa môžem pridať , tak som tiež Nokia - pozitívny ...;)

Týždeň , cca , zabehávam Nokia 5800 XPMusic ...zatiaľ spokojnosť ...

Zatiaľ nemám ešte všetky programy , ktoré by som tam chcel mať nainštalované , GPS som nemal možnosť odskúšať , no net ide v pohode ...

Zvyšok je klasika , akurát má trochu iné ovládanie , zvládnuteľné za chvíľu , stačí len čítať a orientovať podľa pokynov ....
bikam
16.09.09,05:52
No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?
frederyka
26.09.09,17:37
No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?
Nokia je krajšia:)
SE W = walkman / hudobná rada telefónov /

farebný displej
SE = 262 tisíc farieb

Nokia= 16 miliónov farieb
wegamizi
26.09.09,19:00
Moja skusenost - Nokia ma zly servis, odchadzam od tejto znacky natrvalo.
frederyka
26.09.09,19:13
Moja skusenost - Nokia ma zly servis, odchadzam od tejto znacky natrvalo.
ako mám chápať - zlý servis?:confused:
wegamizi
27.09.09,16:46
ako mám chápať - zlý servis?:confused:
Tak, ze som mala a este to nemam doriesene, zlu skusenost. Neuznana reklamacia pocas zaruky ( podla mna neopodstatnena ), nedostupnost pre klientov, neda sa osobne navstivit ( podla mna divne ). Nokia predava druhotriedne vyrobky ( mozno na Slovensku, neviem ). Jednuducho, sklamala na plnej ciare, s Nokiou koncim. Skusim doporuceny Sony Ericson.
Rozalka
27.09.09,17:03
Keď som ja chcela prejsť z Nokie na inú značku, povedal (a poradil) mi predavač: Kto raz mal Nokiu, iný telefón už nebude chcieť ...

Možno ťa to posunie vpred ...
wegamizi
27.09.09,20:10
Keď som ja chcela prejsť z Nokie na inú značku, povedal (a poradil) mi predavač: Kto raz mal Nokiu, iný telefón už nebude chcieť ...

Možno ťa to posunie vpred ...
Dakujem. Uz som rozhodnuta,ak bude moznost, dam vediet.
Xanti
27.09.09,20:17
Ja mám SE a som spokojná, dlhá výdrž baterie. Neviem porovnať s nokiou tú som nemala a ani nechcem. :D
marko182
27.09.09,21:20
No, zatiaľ sa rozhodujem medzi Nokia 6303 a SE W595. Máte niekto nejaké skúsenosti, postrehy, klady, zápory,...?

Ja som mal SE W595 asi pol roka.

Pozitiva:


3G telefon s podporou HSDPA
mnozstvo predinstalovanych aplikacii a mnozsto aplikacii, ktore si mozes sam nainstalovat
kvalitny display
velmi dobry pomer cena/vykon

Negativa:


3Mpx fotoaparat robi iba priemerne fotky
trochu pomale reakcie pri pohybe v menu
priemerna vydrz baterky

Vo vseobecnosti ho hodnotim ako vyborny telefon v danej cenovej kategorii, ale zazraky od neho tiez netreba cakat.
bikam
28.09.09,05:37
Díky za "fundovanú" odpoveď ;)
marko182
28.09.09,06:11
Díky za "fundovanú" odpoveď ;)

Nemas za co.

Neviem, aky mas rozpocet na ten telefon, ale skus sa este pozriet na Sony Ericsson W705. Ma podobny dizajn, povedal by som, ze trochu kvalitnejsie prevedenie ako W595. Inak je to dost podobny telefon, ma naviac aj podporu Wi-Fi a zopar dalsich funkcii.

Ja ho pouzivam teraz a maximalna spokojnost. A cenovy rozdiel medzi nimi je maly. Ale zase pokial nevyuzivas internet v mobile a podobne funkcie, tak by to bol zbytocny luxus.
wegamizi
29.09.09,16:24
Ano, porovnavate parametre a moznosti vyuzitia MT, ale nie menej dolezita je aj kvalita servisu. Preto sa znovu priklanam k Sony Ericsson, jednoznacne ma navrch.
bikam
16.11.09,12:12
Nakoniec som sa rozhodla a kúpila som si NOKIA 6303 black, je veľmi sympatická, padla mi do oka.
Valcake
16.11.09,16:57
Aj ja som veľmi chcela N 6303, ale už ju nemajú, len N 2730 a iné
alla66
16.11.09,17:14
Aj ja som veľmi chcela N 6303, ale už ju nemajú, len N 2730 a iné
v predajni nemajú Nokie 6303 ? objednaj si cez eshop:)
Valcake
16.11.09,19:33
Díky, Alenka, ale mám P deň a tak môžem mať za €, lenže teraz tú N nemajú v ponuke.:(
terezamaria
16.11.09,19:46
Aj ja som veľmi chcela N 6303, ale už ju nemajú, len N 2730 a iné
Keď povieš v predajni že ju chceš, tak Ti ju objednajú.
Valcake
17.11.09,21:02
No, neviem, lebo na môj paušál deň povedali, že bohužiaľ nemajú ju v ponuke. Možno máš pravdu terezamaria, v predajni za plnú cenu by mi ju objednali... :rolleyes:
alla66
17.11.09,22:41
dnes som si študovala ceny Nokie, po ktorej pokukujem
na viacerých stránkach a bola som zhrozená, za akú cenu ju ponúka TM, Orange, origoš Nokia, alebo eshopy...rozdiel bol cez 100 €...

Valčake, ak chceš N 6303 zober si paušál bez telefónu, budeš mať akcie, alebo o2 kartu a telefón si kúp za 127 € v hotovosti.
Valcake
17.11.09,23:34
alla66, aké akcie myslíš ? A na čo slúžia tie akcie ? Čo získam s nimi ? Dík:)
alla66
18.11.09,00:33
neviem, akého máš operátora, koľko mesačne prevoláš, do akých sietí, pošleš sms, MMS, či si závislá na porade a budeš ju chcieť aj v mobile:D:D:D
Valcake
18.11.09,22:52
Ja mám pomaranč, celá rodina má pomaranč, všetky kamoši-ky majú pomaranč, takže prevolám P deň, tzn.aj 30hod., ale všetci spolu používame mob.teda môj. Takto mi to vyhovuje už roky.;):) A či som závislá na Porade? Veď som tu každý deň. Len a len od Vás poraďákov som sa naučila robiť na PC, začo Vám patrí veľké ĎAKUJEM, ale to je asi už mimo témy.
Laco-monter
16.12.09,15:34
Všeobecne platí,že dlší čas nabíjania baterie nižším prúdom,predlžuje jej výdrž.
Mne sa to osvedčilo u Nokie N95 8 GB aj u SE 910.
SE nabijam nabijačkou z prudom 450 mA na miesto 700mA a Nokiu taktiež z prudom 350mA.