dvd
15.08.05,10:27
Od 01/2005 posielame do SP vykazy internetom. Zatial mame pri vsetkych uvedene: " odoslany na spracovanie ". Je potom este nejaky dalsi krok ( vypis)?? Dik.
Olgica
15.08.05,08:37
Elektronickou podateľňou soc.poisťovne odošleš výkaz a zároveň si ho aj vytlačíš. Vytlačený podpíšeš a opečiatkuješ a pošleš poštou na sociálku. Až vtedy sú splnené všetky požadované úkony.
bea
15.08.05,08:38
Ja mám zatiaľ tiež len "odoslaný na spracovanie". V pokynoch som čítala, že až po porovnaní s papierovým výkazom bude spracovaný. Pravdaže papierový výkaz vždy posielam. Tak neviem, kedy sa to stane.
Olgica
15.08.05,08:43
Treba zavolať na sociálku. Ja mám od januára každý výkaz spracovaný.
Jaruš
15.08.05,08:54
To je v poriadku. V systéme je to uvedené ako "prijatý na spracovanie". Ako bolo vyššie spomenuté, oni to potom porovnajú a o mesiac tam už budeš mať uvedené "spracovaný alebo prijatý" už neviem presne. Takže je to v poriadku, len nesmieš zabudnúť poslať tú vytlačenú prvú stranu z výkazu. Ak by to nebolo dobre, alebo to neprešlo v poriadku, tak tam bude uvedené "nespracvaný, neprijatý". Ja si to vždy po niekoľkých minútach overím, už sa mi stalo, že som to urobila zle, tak som o tom mala kontrolu. Nie je to nič zložité, treba si na to len zvyknúť.
bea
15.08.05,09:00
No tak ja neviem, ale ja posielam výkaz elektronicky už od januára, papierový majú tiež, nemám s tým problém. Ale zatiaľ ani raz nemám uvedené "spracované". Vždy bol len "akceptovaný" a teraz tam visí "odoslané na spracovanie". Ozaj tam máte napísané, že "spracované"? Myslíte, že treba kontaktovať poisťovňu?
sway
15.08.05,09:09
No tak ja neviem, ale ja posielam výkaz elektronicky už od januára, papierový majú tiež, nemám s tým problém. Ale zatiaľ ani raz nemám uvedené "spracované". Vždy bol len "akceptovaný" a teraz tam visí "odoslané na spracovanie". Ozaj tam máte napísané, že "spracované"? Myslíte, že treba kontaktovať poisťovňu?
.....ja tiež posielam všetko riadne a nakukla som na stránku SP a tiež tam mám len "odoslané na spracovanie" - tuším termíny musíme dodržiavať len my.....:confused: :)