44mail
04.09.09,12:40
Dobrý deň,
Poradte ako si vybrať zatepľovací systém (pomer cena / kvalita) ktorý chceme použíť na zateplenie domu. Chceme zatepľovať polystyrénom.
Od firiem sú ponuky na rôzne zatepľovacie systémy(Baumit, Weber.Theranova, BASF, REVCO, ..)

Ktorý si vybrať - s hľadiska čo najlepšej kvality ?
vratnik
04.09.09,10:59
Myslim, ze rozdiely v kvalite od renomovanych znaciek (nie Polske systemy) budu minimalne. Napriklad Weber akviziciami dosiahol to, ze si vsetky sucasti systemu vyraba sam, zas konkurencia tvrdi, ze omietky robia v Blave a vyvaza ich len na vychod. Ja som si napriklad zateploval sam s tym, ze som si vybral kvalitne sucasti systemu od roznych vyrobcov. Zatial ziadny problem. Skor sa chyby vyskytnu pri realizacii, napriklad Weber robi skolenia - certifikaty, chodi na kontroly po stavbach, a preto ja by som sa viac zameral na vyber vhodnej realizacnej firmi / partie - zistit si referencie (kde robili) a ist sa tam osobne popytat ako boli spokojny, ci sa vyskytli reklamacie, ci nenavysovali cenu, ... teda skor si riadne preklepte realizacnu firmu a ci to bude Baumit, alebo Weber si myslim, ze pre vas nebude az tak podstatne.
220870
04.09.09,11:12
Pri kúpe materialov si treba dať pozor na sieť .Pre amatéra asi len jedna rada.Kupujte len tie na ktorých je výrobca podpísaný.Keď rozviniete balík siete tak je na nej vydieť nápis väčšinou meno výrobcu.Najlacnejšie nieje dobré.Čo sa týka menovaných fa tak veľké rozdiely v kvalite základného materiálu nie sú,do tejto skupiny výrobcov by som ešte priradil Ceresit .Iné je to s farbením konkrétnych omietok.To okrem Baumitu( ten farbí priamo vo výrobe)omietky prifarbujú jednotlivý predajcovia,a tý sú schopný miesto kvalitného farbiva do omietok nasypať aj prášok do pečiva.
Ak chcete TOP kvalitu tak medzi fa ktoré vyrábajú fasádne omietky vyčnieva Edison.http://www.edisonslovakia.sk/
Ale to je aj iná cena.
roman121
05.09.09,22:49
Tak tie ceny su fakt dost vysoke, cudejem sa, ze si to vobec niekto kupi.
mp4
07.09.09,12:22
ja som minuly rok kupoval lepidlo od f. Weber-Theranova, bola dobra cena
roman121
07.09.09,20:27
Co je to dobra cena to je relativne, skus uviest?
220870
07.09.09,20:30
Ceny zatepľovacích materiálov nonstop klesajú.Vrátane takmer všetkého čo zo stavbou súvisí.
atka4
24.03.10,15:52
Máte skúsenosti s fasádnymi omietkami Caparol?
Dali sme izolovať dom, polystyrén 10cm a uvažujeme nad (teraz neviem) silikátová, či silikónová omietka Caparol, štruktúra taká s tými vodorovnými priehlbinami -vypadol mi odb. názov - ja odborník, nie škriabaná, s tým, že predajca má originál stroj na miešanie od fy tej značky.
Videla som totiž na niektorých domoch s omietkou tejto štruktúry, že je zaprášená. Povedali mi, že ide zrejme o akrylátovú omietku. Tú, ktorú mi ponúkajú, je umývateľná (napr. vap-kou, alebo wap-kou ?). Poraďte.
/ja viem vybrať dizajnovo, nie odborne, (okrem toho je daňové obdobie, nestíham, inak by som si to pozrela viac na nete)..../
Iste sú tu fachmani, čo ma usmernia...
Ďakujem :-)
ciners
24.03.10,16:07
Wapky su vselijake, videl som vo Francuzsku tym umyvat cele historicke casti Pariza a vyzeralo to zrazu ako nove. Len to treba mat ocihane, akym tlakom to cistit.
ski555
24.03.10,16:37
Pri kúpe materialov si treba dať pozor na sieť .Pre amatéra asi len jedna rada.Kupujte len tie na ktorých je výrobca podpísaný.Keď rozviniete balík siete tak je na nej vydieť nápis väčšinou meno výrobcu.Najlacnejšie nieje dobré.Čo sa týka menovaných fa tak veľké rozdiely v kvalite základného materiálu nie sú,do tejto skupiny výrobcov by som ešte priradil Ceresit .Iné je to s farbením konkrétnych omietok.To okrem Baumitu( ten farbí priamo vo výrobe)omietky prifarbujú jednotlivý predajcovia,a tý sú schopný miesto kvalitného farbiva do omietok nasypať aj prášok do pečiva.
Ak chcete TOP kvalitu tak medzi fa ktoré vyrábajú fasádne omietky vyčnieva Edison.http://www.edisonslovakia.sk/
Ale to je aj iná cena.
na tej sieťke pri celkovom zatepľovacom systéme sa veľa neušetrí,skorej pokazí,tiež by som si dával pozor na kvalitu,reklamovali sme takú,že sa z nej doslova ťahali nite no do zbláznenia,viacej to ani tie stavebniny neobjednávajú:)
220870
24.03.10,16:42
Máte skúsenosti s fasádnymi omietkami Caparol?
Dali sme izolovať dom, polystyrén 10cm a uvažujeme nad (teraz neviem) silikátová, či silikónová omietka Caparol, štruktúra taká s tými vodorovnými priehlbinami -vypadol mi odb. názov - ja odborník, nie škriabaná, s tým, že predajca má originál stroj na miešanie od fy tej značky.
Videla som totiž na niektorých domoch s omietkou tejto štruktúry, že je zaprášená. Povedali mi, že ide zrejme o akrylátovú omietku. Tú, ktorú mi ponúkajú, je umývateľná (napr. vap-kou, alebo wap-kou ?). Poraďte.
/ja viem vybrať dizajnovo, nie odborne, (okrem toho je daňové obdobie, nestíham, inak by som si to pozrela viac na nete)..../
Iste sú tu fachmani, čo ma usmernia...
Ďakujem :-)
Pokiaľ máte dom zateplený polystyrénom je úplne jedno či tam bude silikát ,alebo silikón(moja rada kúpte lacnejšie) tj silikát, aj sa s ním lepšie pracuje a vytvára krajšiu štruktúru ,ako silikón.
Caparol je v pohode ,myslíte "zatŕhanú".To že má predajca stroj ,ešte negarantuje to ,že použije kvalitné farbivá.(nepoznám vášho predajcu nebudem preto nadávať ano chváliť).
Umývaťeľné sú všetky povrchové úpravy aj akrylátové.Wapkou môžete kľudne fasádu umývať robievam to pravidelne nemám s tým jediný problém.Trochu opatrnosti, a dá sa to v pohode.;)
220870
24.03.10,16:44
na tej sieťke pri celkovom zatepľovacom systéme sa veľa neušetrí,skorej pokazí,tiež by som si dával pozor na kvalitu,reklamovali sme takú,že sa z nej doslova ťahali nite no do zbláznenia,viacej to ani tie stavebniny neobjednávajú:)
Minulý rok Čína ešte teraz z rúk vyťahujem zahnisané sklenné vlákna.:mee:
atka4
24.03.10,17:29
Pokiaľ máte dom zateplený polystyrénom je úplne jedno či tam bude silikát ,alebo silikón(moja rada kúpte lacnejšie) tj silikát, aj sa s ním lepšie pracuje a vytvára krajšiu štruktúru ,ako silikón.
Caparol je v pohode ,myslíte "zatŕhanú".To že má predajca stroj ,ešte negarantuje to ,že použije kvalitné farbivá.(nepoznám vášho predajcu nebudem preto nadávať ano chváliť).
Umývaťeľné sú všetky povrchové úpravy aj akrylátové.Wapkou môžete kľudne fasádu umývať robievam to pravidelne nemám s tým jediný problém.Trochu opatrnosti, a dá sa to v pohode.;)

Ďakujem za odpoveď.
Predpokladám, že to namiešajú dobre, je to dobrý známy, tak dúfam, že ma neobabre.... zatiaľ sa mi to pri ňom nestalo, len som chcela predsa len preveriť z viacerých strán, aká je to kvalita.

Zatiaľ, čo nám to doma robí tá partia, tak sme spokojní s prácou aj prístupom, len práve majster - ved. sk. hovoril, že mi zoženie iné, lacnejšie práve akrylátové, lebo tieto, čo som vybrala po rade známeho - a predajcu v jednej osobe (;)), vraj sa špinia, zvykne sa na nich po čase zjaviť pleseň a podobne....
Ale to by mi zas ten známy hádam neodporúčal....
220870
24.03.10,18:29
Kým silikát začne zelenieť tak akryl je už celý zelený.Košice moc nepoznám.Na tú polystyrénovú fasádu môžete kľudne dať aj akrylovú omietku.Ale musí to spĺňať niektoré podmienky.Dom nesmie byť vo vlhkej oblasti napríklad pod horou ,nemal by sa v blízkosti domu nachádzať strom ,väčší krík,domy blízko vedľa seba .Fasádne omietky z vonku v podstate neplesnivejú, ale na nich vyrastajú machy a lišajníky, čo nieje zdravotne tak nebezpečné ako plesne,ale škaredé.;)
atka4
24.03.10,19:46
Kým silikát začne zelenieť tak akryl je už celý zelený.Košice moc nepoznám.Na tú polystyrénovú fasádu môžete kľudne dať aj akrylovú omietku.Ale musí to spĺňať niektoré podmienky.Dom nesmie byť vo vlhkej oblasti napríklad pod horou ,nemal by sa v blízkosti domu nachádzať strom ,väčší krík,domy blízko vedľa seba .Fasádne omietky z vonku v podstate neplesnivejú, ale na nich vyrastajú machy a lišajníky, čo nieje zdravotne tak nebezpečné ako plesne,ale škaredé.;)

Dedinka je cca 6 km od Košíc, tečie nám tu Torysa, my - náš dom je od nej cca 50-60 metrov, takže akrylátovú by sme asi použiť nemali...
zástavba asi tiež nie je riedka, pozemky sú o výmere 20x30 m, zastavené je to na 95%.....
Susedovi to na severnej strane chytá pleseň (dnes som s ním práve hovorila o tom, lebo som spomínala, že by som chcela tú štruktúrovanú omietku)
Vďaka za Tvoje názory...;)
atka4
24.03.10,19:57
Určite si to myslela ako srandu - umývať steny Wapkou :D (klasická Wap aj 100 atmosfér).
(to je na pevné materiály kov / betón )

To mám od predajcu zatepľovacích systémov, izolácií a farieb....
Pravdepodobne mysleli také tie domáce na autá, ale aký tlak vyvinú, to neviem, to veľmi neriešim....
(ešte doma nemáme, aj keď 1/2 ju chce kúpiť - v sobotu sa niekedy nudí, kým ja varím, tak si sem-tam umýva auto...mimotemy)
pica
31.03.10,20:27
wapkou môžeš tak fasádu gravírovať...
mendo933
01.04.10,04:42
wapka ma na konci taku srandu ,ktorou sa da nastavit rozptyl. Fasada to urcite vydrzi. Samozrejme ak nieje tak zoskrabana, ze na lepidle zostala len farba