michaela25
04.09.09,14:33
Dobry den,
Chcela by som sa poradit. 1. jula som prijala zamestnanca, este neuplynula lehota 3 mesiacov, tak chcem tento problem vyriesit cim skor. Je to moj druhy pokus najst spravneho a som asi trosku sklamana, mozno je chyba vo mne. Nemozem totiz byt stale vo firme, aby som sustavne upozornovala a kontrolovala, mam aj ine povinnosti. Je tam vsak dcera, ktora pracuje vo firme tiez, v podstate ona dozera na chod kancelarie , tak vzdy mi povie. Teraz napriklad som si aj ja osobne aj ona vsimla, ze zamestnankyna strasne vela casu venuje telefonovaniu a SMSkovaniu, robi to zo sukromneho mobilu a ja som nedala vysloveny zakaz, myslim vsak ze nejaka miera by mala byt aj z jej strany, ktoru by si mala uvedomit ona, ja som iba chcela aby ak sa nieco stane, nemusela sa bat zobrat telefon. Ale aka je ta miera? Parkrat ju dcera, ked bola doma na obede a pripla sa cez prestavku na internet nachytala v pracovnej dobe aj na pokeci, zevraj tam je vidiet kedy bola naposledy pripojena a bolo to v pracovnej dobe. Dalej, nemala kde nechat dieta, tak ho zobrala zo sebou, nie som nejaka furia a asi by som jej to po opytani aj tak dovolila, ale ona ho doviedla ako na hotovu vec, rovnako teraz zo skoly vzdy pride za nou, normalne to zacala robit pravidelne. Ono si tam iba kresli, ale aj sa stale vypytuje nieco maminy. Zamestnankyna sa potom podla mna aj pre nesustredenost vypytuje aj 10x to iste, co by mi tiez nevadilo, ak by to nebolo podla mna sposobene nesustredenostou kvoli telefonu a dietatu. Taketo veci si ani moja vlastna dcera nedovoli, takze vidi, ze sukromne hovory sa vybavuju v pracovnej dobe minimalne. Mam ju na to upozornit? Ja som popravde presvedcena, ze ju chcem prepustit, lebo mam obavy, ze to bude pokracovat. Dcera jej uz parkrat naznacila, ze ma robit to za co je platena, ale vzdy s mierou. Len chcem vediet mam jej povedat na rovinu co mi vadi a dat jej sancu na napravu alebo kaslat na to a prepustit ju v skusobnej lehote bez udania dovodu a viac sa tym nezapodievat? Musim povedat, ze nez som zacala pred 5 rokmi podnikat, bola som 15 rokov zamestnancom a ani by ma nenapadlo vybavovat si nekonecne hodiny sukromne hovory, alebo bez opytania doviest dieta do prace. Napriek tomu nechcem byt zamestnavatelom, ktoreho zamestnanci nenavidia, ale netusila som, ze je potrebne okrem firemnych zalezitosti riesit aj taketo.
Dakujem
Michaela
Tweety
04.09.09,12:39
Dobry den,
Chcela by som sa poradit. 1. jula som prijala zamestnanca, este neuplynula lehota 3 mesiacov, tak chcem tento problem vyriesit cim skor. Je to moj druhy pokus najst spravneho a som asi trosku sklamana, mozno je chyba vo mne. Nemozem totiz byt stale vo firme, aby som sustavne upozornovala a kontrolovala, mam aj ine povinnosti. Je tam vsak dcera, ktora pracuje vo firme tiez, v podstate ona dozera na chod kancelarie , tak vzdy mi povie. Teraz napriklad som si aj ja osobne aj ona vsimla, ze zamestnankyna strasne vela casu venuje telefonovaniu a SMSkovaniu, robi to zo sukromneho mobilu a ja som nedala vysloveny zakaz, myslim vsak ze nejaka miera by mala byt aj z jej strany, ktoru by si mala uvedomit ona, ja som iba chcela aby ak sa nieco stane, nemusela sa bat zobrat telefon. Ale aka je ta miera? Parkrat ju dcera, ked bola doma na obede a pripla sa cez prestavku na internet nachytala v pracovnej dobe aj na pokeci, zevraj tam je vidiet kedy bola naposledy pripojena a bolo to v pracovnej dobe. Dalej, nemala kde nechat dieta, tak ho zobrala zo sebou, nie som nejaka furia a asi by som jej to po opytani aj tak dovolila, ale ona ho doviedla ako na hotovu vec, rovnako teraz zo skoly vzdy pride za nou, normalne to zacala robit pravidelne. Ono si tam iba kresli, ale aj sa stale vypytuje nieco maminy. Zamestnankyna sa potom podla mna aj pre nesustredenost vypytuje aj 10x to iste, co by mi tiez nevadilo, ak by to nebolo podla mna sposobene nesustredenostou kvoli telefonu a dietatu. Taketo veci si ani moja vlastna dcera nedovoli, takze vidi, ze sukromne hovory sa vybavuju v pracovnej dobe minimalne. Mam ju na to upozornit? Áno, máš na to právo. Ja som popravde presvedcena, ze ju chcem prepustit, lebo mam obavy, ze to bude pokracovat. Dcera jej uz parkrat naznacila, ze ma robit to za co je platena, ale vzdy s mierou. Len chcem vediet mam jej povedat na rovinu co mi vadi a dat jej sancu na napravu alebo kaslat na to a prepustit ju v skusobnej lehote bez udania dovodu a viac sa tym nezapodievat? Musim povedat, ze nez som zacala pred 5 rokmi podnikat, bola som 15 rokov zamestnancom a ani by ma nenapadlo vybavovat si nekonecne hodiny sukromne hovory, alebo bez opytania doviest dieta do prace. Napriek tomu nechcem byt zamestnavatelom, ktoreho zamestnanci nenavidia, ale netusila som, ze je potrebne okrem firemnych zalezitosti riesit aj taketo. Tento mesiac jej končí SD, tak je priestor na zhodnotenie doterajšej práce, zhodnotenie prípadných pracovných nedostatkov. Takže skús si s ňou pohovoriť čím skôr. Ešte stále je možnosť do 30.9.09 aby urobila nápravu, ak sa jej prístup k práci nezmení, je možnosť skončiť s ňou PP bez udania dôvodu.
Dakujem
Michaela
Odpovede v texte.