Lukáš 142
04.09.09,18:57
prosim poradte mi

uz vyse mesiaca mi furt zmizne stranka na prvej otvorenej karte vo firefoxe, mam nainstalovany noscript aj vacumm places na optimalizaciu internej SQLite databázy places.sqlite; robí mi to vždy ked otvorim dalsiu kartu po starte firefoxu, tak isto mi to urobilo ked som len spustil firefox pri domovskej stranke zoznam.sk ale ked som zakazal jeden script tak to prestalo ale ked otvorim novu kartu tak mi ta prva vzdy zmizne a robi to aj pri inych strankach
skusal som aj odstanit aktualne pouzívany profil vo firefoxe a vytvorit novy ale nepomohlo, uz neviem co mam robit, na notebooku mam viacero uzivatelskych uctov a na iných to nerobi, odinstaloval som, upgadoval som firefox, hocico som skusal ale nic nepomaha,
v prilohe posielam obraz okna firefoxu, PROSIM PORADTE
camozzi
04.09.09,20:05
Sice neodpoviem priamo na tvoj dotaz, ale mas verziu 3.5.2? Ja mam s tou najnovsou verziou zle skusenosti. Ak napr. idem na stranku s administraciou mojho shopu, tak jednoducho FF padne alebo hocikedy mi napise, ze prestal pracovat. Mal som aj problem s Norton toolbarom a tiez nic nepomahalo az som musel volat technikov zo Symantecu.
Na druhom PC mi toto nerobi.
Podla mojho nazoru je novy FF chybovy a cakam na najblizsi upgrade.
sondaw
04.09.09,23:37
Souhlasím s předešlým příspěvkem, pokud máš verzi 3.5.2, bude příčinou právě tato verze. Zkoušela jsem ji několikrát, vždy se stejným výsledkem - nešlo kopírování odkazů z adresního řádku, padání FF, zamrzání, nefunkční správce úloh, blokování celého PC se kterým nešlo udělat nic jiného, než restart PC "natvrdo"
Problém byl i v safe mode, tedy žádné rozšíření na vině nebylo.
Podobné problémy má i kamarád, na CZilla fóru je stížností na tuto verzi docela dost.
Vrátila jsem se k verzi 3.0.13, která je úplně v pohodě a funguje bez problémů.

Pro všechny, kterým po nějaké době pomaleji nabíhá FF (nesouvisí to s předchozím problémem verze 3.5.2) a omlouvám se, že to píši sem, snad mi to moderátoři prominou.
Našla jsem prográmek na zrychlení Firefoxu, vyzkoušela ho a jsem jím nadšená, zrychlení je (aspoň u mne hodně znatelné)
Program je SpeedyFox 1.1, pokud má někdo se zpomalováním prohlížeče problém, vyzkoušejte ho, ke stažení je zde:
http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizece_a_rozsireni/akcelerace/speedyfox/



(http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizece_a_rozsireni/akcelerace/speedyfox/download/?g%5Bhledano%5D=&g%5Boz%5D=1.1)
Fero11
05.09.09,05:32
Ja mam 3.0.13 a prvi krat sa mi stalo vcera, ze 2x padol, ak som navstivil cez google web, zive.sk
Lukáš 142
05.09.09,06:19
to sondaw : ja som skusal prejst aj na predchadzajucu verziu 3.5.1 ale tiez mi to robilo, skusim este prejst na 3.0.13 uvidím, ale na iných uzivatelských uctoch mi to nerobi, tak neviem, myslel som ze chyba bude v chybnom profile firefoxu ale v nom to nebolo

k rýchlosti firefoxu len toľko: spomalenie je to spôsobené tým, že Firefox od verzie 3.0 ukladá všetky dáta, napríklad históriu navštívených stránok, bookmarky, cookies, do SQLite databáz uložených v súboroch *.sqlite v adresári aktuálneho profilu, najdôležitejšia je places.sqlite v tejto databáze a v podobných relačných databázach začne po vymazaní záznamov vznikať fragmentácia a dáta nie sú ukladané efektívne a to spôsobuje spomalenie a na to slúži rozšírenie Vacuum Places stači si ho pridať do firefoxu od verzie 3.5.1 a potom kliknut na ikonu v stavovom riadku a databázu máte optimalizovanú a firefox rýchlejší a nie je potrebné inštalovať žiaden soft
Lukáš 142
05.09.09,06:56
no skusal som nainstalovat tu verziu 3.0.13 ale nepomohlo stale mi zmizne webova stranka na prvej karte a niekedy aj na inych ale adresa stranky tam stale je, skusal som aj pri tej verzii 3.0.13 vytvorit novy profil na firefoxe ze ci to nesposobuje nejaky doplnok alebo chybny pouzivatelsky profil ale ani jedno z toho; asi budem musiet zatial pouzivat explorer s nejakym doplnkom na zakazanie scriptov, ak o nejakom viete napiste a ked je ten doplnok na iny browser tak napiste na aky, diki moc ak mi viete poradit s tym firefoxom tak taktiez napiste
sondaw
05.09.09,08:54
Díky za tip na doplněk, pokud nainstaluji někdy později verzi 3.5 a výš, určitě si ho stáhnu, zatím je pro mne řešením tento malý softík.
Zkoušels spustit Firefox v safe mode?
(Start>Všechny programy>Mozilla Firefox>Mozilla Firefox Nouzový režim)
Jinak bych ještě zkusila pročistit PC programy jako Spybot Destroy nebo Spyware Terminator a programem MalwareBytes Antimalware, všechny najdeš na webu v mém podpise.
Kompletní kontrolu bych udělala i s IObit Security, našel mi to, co ostatní ne
Stažení programu i češtiny je zde
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=58&t=41295&p=300857#p300857
Lukáš 142
05.09.09,10:44
to sondaw: teraz som to skusil v safe mode a nerobi mi to ale neviem preco mi to robi v normalnom rezime ked vytvorim novy uzivatelsky profil na firefoxe, ved tam potom nie su ziadne doplnky, nastavenia su default, takze neviem preco mi to v normalnom robi a v safe mode nie, ak vies tak porad, dakujem :-)
sondaw
05.09.09,11:28
Ahoj, je to divné, protože pokud to funguje v safe mode a jinak ne, znamená to, že to může způsobovat nějaký doplněk, motiv nebo nějaká tvoje změna v konfiguraci, nastavení. V tom případě by to ale mělo fungovat i při vytvoření nového profilu, kde je všechno default

Zkus v tom safe mode označit podle přiloženého obrázku, jinak bych zkusila obnovení systému nebo proskenovat PC vším co mám.
Pokud mi ještě něco napadne, napíšu
Lukáš 142
06.09.09,06:43
ahoj sondaw, no skusal som to co si mi napisala o tom defaulte ale ani to nepomohlo, potom som vytvoril novy uzivatelsky ucet a tam to nerobilo do vtedy pokial som nenainstaloval noscript a pokial som na zoznam.sk nepovolil v noscripte script s nazvom fbcdn.net, potom sa mi nacitala stranka a v tom okamihu aj stratila, ked som potom odstranil aktualny profil firefoxu a dal novy a potom aj bez noscriptu a povolenia alebo zakazania toho scriptu mi vsetky stranky na kartach zmizli, takze asi to bude v tom scripte fbcdn.net, ze ked mam pridany nocsript a povolim ten script tak je to v nejakom konflikte asi preto mi to robi, lebo ked uplne odinstalujem firefox aj s vsetkymi udajmi a este vymazem aj zlozku mozzila firefox a potom to znova nainstalujem bez doplnkov tak mi to nerobi, uvidim ci to vydrzi, inak dakujem za rady