silvia23
15.08.05,11:49
Prosim poradte mi, je základné imanie súčasťou riadnej účtovnej závierky spoločnosti???? ďakujem.
ondrejvla
15.08.05,09:55
Prosim poradte mi, je základné imanie súčasťou riadnej účtovnej závierky spoločnosti???? ďakujem.
Áno, je súčasťou riadnej účtovnej uzávierky.
Johanka
15.08.05,10:26
Účtovná závierka v sústave PÚ obsahuje tieto súčasti : súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky. Účet 411 - Základné imanie sa vykazuje v súvahe.
Tweety
15.08.05,10:34
Účtovná závierka v sústave PÚ obsahuje tieto súčasti : súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky. Účet 411 - Základné imanie sa vykazuje v súvahe.doplním k tomu, že tí, ktorí ju musia mať overenú audítorom aj cash flow
MM
Pavol_Kr
15.08.05,12:08
Tweety ja viem o tom že už od roku 2004 nie sú len poznámky prílohou k DP ale aj cash flow. A po uzávierke a vyhotovení DP sa prílohy okrem DP dávajú na OS na zverejnenie. Vraj povinne všetky PO. Alebo sa mýlim ??? Opravte ma ak ano.
Tweety
15.08.05,12:16
Tweety ja viem o tom že už od roku 2004 nie sú len poznámky prílohou k DP ale aj cash flow. A po uzávierke a vyhotovení DP sa prílohy okrem DP dávajú na OS na zverejnenie. Vraj povinne všetky PO. Alebo sa mýlim ??? Opravte ma ak ano.
súhlasím, no nie je to vraj povinné, ale povinné podľa zákona o účtovn.
príjemný deň
Mária M
sway
15.08.05,12:17
áno všetky právnické spoločnosti vkladajú do zbierky listín súvahu, výskaz ziskov a poznámky, len cash flow iba tí čo majú povinnosť auditu.
len pre info - málokodo to robí je to možné krásne vidieť ak niekoho hľadáš v registri, je tam už aj kolonka "Zbierka listín" a veru čo som pozerala, málokdo tam má niečo vložené....
Tweety
15.08.05,12:21
[QUOTE=sway]áno všetky právnické spoločnosti vkladajú do zbierky listín súvahu, výskaz ziskov a poznámky, len cash flow iba tí čo majú povinnosť auditu.
len pre info - málokodo to robí je to možné krásne vidieť ak niekoho hľadáš v registri, je tam už aj kolonka "Zbierka listín" a veru čo som pozerala, málokdo tam
má niečo vložené....[/QUOTE Možno to má na svedomí práca registra

(jednoducho nestíhajú to tam písať)
sway
15.08.05,12:35
no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....
Jana Acsová
15.08.05,12:48
no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....My sme predkladali 6.6.2005 a zatiaľ to nie je zaevidované v Zbierke ...
evina
15.08.05,14:00
no neviem, lebo ja čo som vložila sa tam pomerne rýchlo objavilo.... tak neviem, neviem....
Ja som dávala v apríli a stále to tam nie je uvedné....