Berto71
04.09.09,20:02
Som SZČO, platca DPH a vediem si jednoduché účtovníctvo. V majetku mám prívesný vozík, ktorý nemám ešte odpísaný. Som krízou donútený ho predať za nižšiu cenu ako je zostatková cena. Poprosím o radu, ako ho správne vyradiť z majetku po vystavení faktúry. Ďakujem. Robert
veronikasad
04.09.09,19:13
Som SZČO, platca DPH a vediem si jednoduché účtovníctvo. V majetku mám prívesný vozík, ktorý nemám ešte odpísaný. Som krízou donútený ho predať za nižšiu cenu ako je zostatková cena. Poprosím o radu, ako ho správne vyradiť z majetku po vystavení faktúry. Ďakujem. Robert

(3) Daňovými výdavkami sú aj

a) odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku (§ 22 až 29),
b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku
betka
04.09.09,20:40
Kniha DHM: vyradenie: predajom, dátum, urobiť vyraďovací protokol

Kniha vyšlých FA-pohladávka voči odberatelovi
PD: uhrada:
- plus PP, POZD:-v členení ostatné príjmy
SAIVI
19.04.10,08:49
Kniha DHM: vyradenie: predajom, dátum, urobiť vyraďovací protokol

Kniha vyšlých FA-pohladávka voči odberatelovi
PD: uhrada:
- plus PP, POZD:-v členení ostatné príjmy

..a co zo zostatkovou cenou neodpísaného majetku? ..stačí interným dokladom dať ako výdavok VOZD?
ALEXOLIVER
27.05.10,05:20
Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.
rodina1
27.05.10,05:34
Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.
Aj tu:
http://www.porada.sk/t125901-prechod-z-ju-do-pu.html (príspevok č. 3 od Maríny)
Zita5
27.05.10,06:01
Chcela by som sa spýtať na preradenie neodpísanej budovy. V majetku SZČO je zaradená budova na podnikanie, ktorá má ešte vysokú zostatkovú cenu asi 500000 EUR. Majiteľ teraz zakladá Sro a bude chcieť budovu previesť na túto novú spoločnosť. Ako je to možné? A ovplyvní to nejako daň z príjmov? Ďakujem.
V skratke:
najjednoduchší spôsob je predaj majetku SZČO za zostatkovú cenu novozaloženej s.r.o.

Príjem za predaj bude u SZČO zdaniteľným príjmom a zostatková cena budovy bude výdavkom OVZD.
Ak by SZČO predal budovu za vyššiu cenu,ktorá by bola vyššia ako zostatková ....... tak rozdiel musí zdaniť .
V s.r.o. tento majetok zaradí v OC a odpisuje § 25 ods. 1 písm. a) .
ALEXOLIVER
27.05.10,06:16
ďakujem pekne za odpovede.