MonikaHaf
04.09.09,22:07
Dobry vecer,
poradili by ste mi niekto , prosim, ako zistim pocet uderov vo wordovom dokumente? Mam MS Office 2000. Dakujem moc....
Blankake
04.09.09,20:14
Myslíš Nástroje/Počet slov?
MonikaHaf
04.09.09,20:22
No neviem, ci sa spravne pytam....myslela som pocet znakov, vsetko co sa rata do normostrany....potrebujem zistit, kolko normostran ma text, ale potrebujem aj pocet uderov - t.j. znakov, pismenok v slove, resp. neviem co sa vsetko este rata za uder - napr. medzera medzi slovami...??? Naozaj neviem, ci som sa spravne vyjadrila...:confused:
Blankake
04.09.09,20:24
No neviem, ci sa spravne pytam....myslela som pocet znakov, vsetko co sa rata do normostrany....potrebujem zistit, kolko normostran ma text, ale potrebujem aj pocet uderov - t.j. znakov, pismenok v slove, resp. neviem co sa vsetko este rata za uder - napr. medzera medzi slovami...??? Naozaj neviem, ci som sa spravne vyjadrila...:confused:
Tak to je to, čo som napísala: Nástroje/Počet slov
Tam je potom rozpísané, koľko obsahuje dokument slov, znakov bez medzier, znakov s medzerami...
MonikaHaf
04.09.09,20:26
Aha, takze zrejme to bude tam - nastoje-pocet slov a tam je aj znakov s alebo bez medzier, ako napisala Blankake.Dakujem....a tie normostrany? Lebo udava len pocet "klasickych" stran...Diky
MonikaHaf
04.09.09,20:29
Tak to je to, čo som napísala: Nástroje/Počet slov
Tam je potom rozpísané, koľko obsahuje dokument slov, znakov bez medzier, znakov s medzerami...

Blankake, dakujem, prajem este pekny vecer...a vy dvaja, nehadajte sa :) pekny vikend vsetkym :)
Blankake
04.09.09,20:29
Aha, takze zrejme to bude tam - nastoje-pocet slov a tam je aj znakov s alebo bez medzier, ako napisala Blankake.Dakujem....a tie normostrany? Lebo udava len pocet "klasickych" stran...Diky
Normostrany potrebuješ na čo?
MonikaHaf
04.09.09,20:32
Svagrina pise ucebnicu, text pojde do tlace a vydavatel potrebuje predbezne vediet pocet normostran...
Blankake
04.09.09,20:33
Svagrina pise ucebnicu, text pojde do tlace a vydavatel potrebuje predbezne vediet pocet normostran...
Normostrana je buď 1800 znakov s medzerami alebo 1500 znakov bez medzier. Čiže si vydelí napr. počet znakov s medzerami (ktoré jej ukáže Word) číslom 1800 a vyjde jej počet normostrán.
MonikaHaf
04.09.09,20:37
Normostrana je buď 1800 znakov s medzerami alebo 1500 znakov bez medzier. Čiže si vydelí napr. počet znakov s medzerami (ktoré jej ukáže Word) číslom 1800 a vyjde jej počet normostrán.

Dakujem, to som potrebovala vediet....takto to znie jednoducho, ale priznam sa, ze som nemala cas patrat, tak som sa spolahla opät na poradu a vyplatilo sa.....Dakujem Ti velmi pekne a prajem pekny vecer aj vikend...Monika
Chobot
04.09.09,21:11
Svagrina pise ucebnicu, text pojde do tlace a vydavatel potrebuje predbezne vediet pocet normostran...

Pozri si aj túto tému, či ti nejako nepomôže:

http://www.porada.sk/t75615-normostranka-vo-vorde.html
MonikaHaf
05.09.09,18:48
Pozri si aj túto tému, či ti nejako nepomôže:

http://www.porada.sk/t75615-normostranka-vo-vorde.html

Dakujem krasne, pomohlo aj toto.....pekny vecer a zvysok vikendu prajem :)