Soyuz
05.09.09,15:26
v Maďarsku vyšľachtili vysokovýnosnú energetický vrbu
Soyuz
05.09.09,13:32
počuli ste už o tejto vrbe, mate nejake skusenosti, bol niekto v Okrasnej škôlke Silvanus,
9339 Kapuvár-Kistölgyfapuszta
Soyuz
08.09.09,06:52
greenovacio.com
mino2
08.09.09,08:53
Chcel som od nich objednať ale poštovné bolo neskutočne drahé...
Soyuz
10.09.09,17:27
Chcel som od nich objednať ale poštovné bolo neskutočne drahé...


no mozno keby sme sa viaceri na to dali, alebo niekoho z juhu tam vyslat
Soyuz
16.09.09,06:31
tak čo, ma niekto zaujem sa do toho pustiť? alebo je cela tema len moj monolog? neverim ze by to nikto neskusil
wabi
17.09.09,19:26
Možno by bolo dobre definovať, či tu niekto s prítomných maďarských spoluobčanov chce túto Maďarskú vŕbu pestovať vo veľkom ako les, či proste to chce len vyskúšať, alebo ako vetrolam, alebo živý plot...
A možno ide len o reklamu...
Energetické plodiny sú v poslednom čase moderné stále viac. Viem že dokonca v Maďarsku vyšľachtili aj rýchlorastúci agát a ten ako je známe má tvrdšie a kvalitnejšie drevo než vŕba a nielen drevo ale aj ostne ako štipľavá paprika...
Medzi technické energetické plodiny môžeme počítať napríklad aj znova povolenú Konope siatu, ktorá má niekoľkonásobne viac biomasy za jedno leto, než dreviny a narastie kľudne až do 4 metrov. V detstve som vídaval konopné políčka a som rád, že sa bude dať znova pestovať, pretože neoprávnene doplatila na svoju príbuznú z Idie, ktorá sa využíva na niečo úplne iné.
zolle
01.12.10,12:14
ja ju budem pestovat od jari.
idem na jar skusit nakúpiť a potom sa uvidí.
mino2
04.12.10,22:27
Wabi prečo by sme všetci čo písali do tejto temy mali byť madarský spoluobčania. Aj ked bývam v RS tak niesom madarský spoluobčan.
zolle
29.01.11,08:46
čátal som o Agáte, šlachtia sa ale je to dost problematicke lebo aby sa zachovala charakteristika musia to rozmnožovat odrezkami z koreňa a to je drahšie ako semiačka. a aj ked pozerám madarský trh, nie su moc na predaj energetické odrody aj ked sa spomínaju v odborných článakoch a podobne. skoda.
zolle
09.06.11,09:39
moje jarne Salix Express už maju 1 meter!
ake mate porasty?
zolle
10.08.11,07:28
má niekto staršie ako 3 ročné expresszi? chcel by som ich vidiet.. ja mam ročné.. ale pačia sa mi! maju 150cm