abcd.kates
05.09.09,16:34
ahojte:), mám NB HP Pavilion Entertainment PC a v ňom Vistu. Okrem toho máme doma aj pevný pc s tlačiarňou Konica Minolta PagePro 1300W. Moj problém: do NB neviem nainštalovať túto tlačiareň. Vlastne ju nainštalujem, aj mi ukazuje že je "pripravená, no keď dám niečo tlačiť tak mi vypíše chybu že nesprávna cesta či čo, niečo v takom zmysle, už som aj tie porty vymenila v pc, aj som kábel vsunula do druhej prípojky, mám to súrne lebo musím z tohto pc (mám v ňom špeciálny program, ktorý nemôžem nainštalovať na pevný pc) musím vytláčať. Mám kôli tomu kúpiť novú tlačiareŇ ???
tomas67
05.09.09,15:27
Ja som s touto istou tlačiarnou mal tiež problem, poradim ti, ale najprv musim vedieť, či to maš zapojene cez USB alebo LPT alebo RJ - 45.
mpca
06.09.09,17:37
bobino38
07.09.09,04:01
...urob reinstall, všetky ovládače na tlačiareň odinštaluj, odpoj tlačiareň, reštartuj ntb, zapni tlačiareň, ak sa zistil nový hardware, pokračuj podľa pokynov. Ak ne, daj pridať tlačiareň.
abcd.kates
07.09.09,07:59
Ja som s touto istou tlačiarnou mal tiež problem, poradim ti, ale najprv musim vedieť, či to maš zapojene cez USB alebo LPT alebo RJ - 45.
tomas , ak sa pýtaš na to, či kábel končí USB koncoukou tak áno. A vsuniem to do nb kde je na to diera. (teda aspoň myslím že je tp USB). A čo je to druhé - LPT alebo RJ? Kde to nájdem aby som sa presvedčila? Diky, si zlatý že mi venuješ čas.
Blankake
07.09.09,08:11
marco2233
07.09.09,08:11
tomas , ak sa pýtaš na to, či kábel končí USB koncoukou tak áno. A vsuniem to do nb kde je na to diera. (teda aspoň myslím že je tp USB). A čo je to druhé - LPT alebo RJ? Kde to nájdem aby som sa presvedčila? Diky, si zlatý že mi venuješ čas.
LPT je stary konektor na tlaciarne v NTB ho na 99% nemas :) a RJ45 je sietova koncovka tu mas urcite ked si pripojena na net cez siet:)
Tomas mal asi na mysli ze ak si pripojena na siet a tlaciaren mas pripojenu na inom PC v tej sieti a na nom ti funguje, daj ju zdielat
START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne-> prave tlac. mysi a dat moznost zdielat
na svojom NTB si ju das pridat ako sietovu
START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne->pridat tlasiaren a vybrat moznost sietova
mozes na nej tlacit aj z NTB :)
abcd.kates
07.09.09,08:30
Su nainstalovane spravne ovladace? http://partner-printer.konicaminoltaeurope.com/vista/table.htm
Už som išla na ten link, v produktoch som našla moju tlačiareň, a jej riadku zodpovedný download,ale ďalej ma to už veľmi nepustí, ukazuje mi tabuľku len s produktami magicolor (viac ako tisíc vsriácii)
abcd.kates
07.09.09,08:32
koncovka RJ-45 vyzerá asi takto:

http://www.sysnet.sk/site/Pictures/95577_1.jpg
a LPT takto:

http://www.qcomp.sk/imgcache/666/bg253524.jpg

Ano dobre, dik už chápem, takže mám USB koncovku. (super, zase som o niečo múdrejšia!!!)
abcd.kates
07.09.09,08:34
LPT je stary konektor na tlaciarne v NTB ho na 99% nemas :) a RJ45 je sietova koncovka tu mas urcite ked si pripojena na net cez siet:)
Tomas mal asi na mysli ze ak si pripojena na siet a tlaciaren mas pripojenu na inom PC v tej sieti a na nom ti funguje, daj ju zdielat
START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne-> prave tlac. mysi a dat moznost zdielat
na svojom NTB si ju das pridat ako sietovu
START->OVLADACIE PANELY->Tlaciarne->pridat tlasiaren a vybrat moznost sietova
mozes na nej tlacit aj z NTB :)

Nie nemám sieť, na internet som pripojená z pevného pc len WiFičkom. (anténa)
mpca
07.09.09,10:14
Už som išla na ten link, v produktoch som našla moju tlačiareň, a jej riadku zodpovedný download,ale ďalej ma to už veľmi nepustí, ukazuje mi tabuľku len s produktami magicolor (viac ako tisíc vsriácii)
http://www.xpvistasite.com/pagepro_1300w_9637.htm
abcd.kates
07.09.09,11:01
http://www.xpvistasite.com/pagepro_1300w_9637.htm

mpca , stiahla som si ten program. Ak som dobre pochopila (nie je v našom rodnom jazyku,len v anj.), bude slúžiť na "vyšetrovanie" mojho nb, že? Ak nájde niečo zle pripojené alebo niečo také čo neni kontamibilné s nb, (chybne nainštalované...), tak to aj opraví? Ale zrejme sa musím najskôr zaregistrovať, aby mi to opravil,nie?
mpca
07.09.09,12:21
mpca , stiahla som si ten program. Ak som dobre pochopila (nie je v našom rodnom jazyku,len v anj.), bude slúžiť na "vyšetrovanie" mojho nb, že? Ak nájde niečo zle pripojené alebo niečo také čo neni kontamibilné s nb, (chybne nainštalované...), tak to aj opraví? Ale zrejme sa musím najskôr zaregistrovať, aby mi to opravil,nie?

Ospravedlnujem sa ten program co stiahnete neje pramo ovladac k latiarni,, je to nejaky zbytocny soft ktory kludne odinstalujte,, este raz sa ospravedlnujem a idem najst riadny driver k tlaciarni...
abcd.kates
09.09.09,08:27
Ospravedlnujem sa ten program co stiahnete neje pramo ovladac k latiarni,, je to nejaky zbytocny soft ktory kludne odinstalujte,, este raz sa ospravedlnujem a idem najst riadny driver k tlaciarni...
MPCA,nechcem ťa súriť, ale potrebovala by som to čo najskôr. Diky
Blankake
09.09.09,08:43
marco2233
09.09.09,09:41
myfleetwood
13.09.09,21:16
pre abcd.kates

Predpokladam ze sa ti podari nainstalovat driver, vyssie odzneli linky odkial ho stiahnut, cize mozme ti len drzat palce..:)

Ak som ale dobre pochopil tvoje prispevky tak chces tlacit na tlaciaren prehadzovanim kabla (zreme USB) medzi dvomi pocitacmi. Stoji za zamyslenie, ci si neurobit malu siet medzi tymito pocitacmi, a mozes potom tlacit na tlaciarni bez prehadzovania USB kabla.

Urobit si malu siet urcite dokazes, ak by si mala problem tak je tu dost
fundovanych ludi co ti pomozu.

Potrebujes k tomu jeden kabel na prepojenie tychto dvoch pocitacov, kabel je "RJ45 Crossover" - koncovky vid prispevk od Blankake.
Na notebooku budes mat kontektor na RJ45 tak na 99,99 % a na stolovom PC tak na 90% (lepsie skontrolovat).

CO sa tyka instalacie sietovej tlaciarne vid prispevok od marco2233.

Sietovy kabel (resp. mala siet) by ti umoznila napr. aj prehadzovanie suborov medzi pocitacmi a p. ....a kludne mozes nad nou uvazovat aj
neskor, az po spojazdneni tlaciarne - prehadzovanim kabla.:)