luciar
15.08.05,12:36
dobry den
som uz zufala, hladam vsetky informacie o zalozeni sro. je tu toho dost ale neviem kde zacat tak ak by bol niekto taky zlaty a poradil mi. ja som na materskej dovolenke a manzel je cudzi statny prislusnik a chceli by sme si zalozit sro resp. len on na jeho meno lebo sme poculi, ze je to vyhodnejsie. chcela som vas poprosit ci by mi niekto nemohol pomoct a vsetko POLOPATISTICKY vysvetlit , kde to mam vybavit a ako a najma ci to mozem vybavit vsetko ja za neho lebo on je pracovne velmi vytazeny. Dakujem veeeeeeeeeelmi pekne :o
adam
15.08.05,10:43
Pavol_Kr
15.08.05,12:02
dobry den
som uz zufala, hladam vsetky informacie o zalozeni sro. je tu toho dost ale neviem kde zacat tak ak by bol niekto taky zlaty a poradil mi. ja som na materskej dovolenke a manzel je cudzi statny prislusnik a chceli by sme si zalozit sro resp. len on na jeho meno lebo sme poculi, ze je to vyhodnejsie. chcela som vas poprosit ci by mi niekto nemohol pomoct a vsetko POLOPATISTICKY vysvetlit , kde to mam vybavit a ako a najma ci to mozem vybavit vsetko ja za neho lebo on je pracovne velmi vytazeny. Dakujem veeeeeeeeeelmi pekne :o
Ako prvé si musíš dať vypracovať resp. napísať spoločenskú zmluvu na založenie SRO. Nakoľko manžel je cudzí štátny príslušník mala by byť táto zmluva dobre prepracovaná. Jedná sa predovšetkým o sídlo firmy, dalej záleži samozrejme aký okruh podnikania chcete robiť čo jest či má spôsobilosť. Tá sa vzťahuje na viazané a koncesované živnosti. Ty ako splnomocnená osoba môžeš povybavovať všetky veci za neho ale si musíte spísať plnú moc na zastupovanie s podpisovím vzorom overenú notárom. Vtedy určite nenastanú problémi na úradoch.
2/ navštíviť živnostenský úrad ktorý vystaví živnosť na SRO. potrebne doklady: výpis z registra trestov spoločníkov zo SR a aj z krainy z ktorej pochádza spoločník so slovenským úradným prekladom ( s gulatou pečiatkou), nájomná zmluva alebo zmluva o budúcej zmluve ohladne nájmu na vznikajúcu SRO, 1000,- Sk v kolkových známkach, a splnomocnenie pre vybavujúceho - notársky overené.
3/ so živnostenským listom navštíviť príslušný obchodný súd na zaregistrovanie SRO a zapísanie do obchodného registra. Potrebné doklady: živnostenský list, návrh na registráciu sro, spoločenské zmluva, 10000,- v kolkových známkach, + splnomocnenie pre vybavujúceho.
4/ Napokon už len príslušný daňový úrad. Na registráciu na DU pre daň z príjmov, prípadne DPH, dane zo závislej činnosti, alebo spotrebných daní.

To je asi tak v skratke čo všetko je potrebné podniknuť na založenie S.R.O.
cattca
15.08.05,12:27
na zivnostensky sa nedava vypis z registra trestov spolocnikov, ale konatelov. a pripadne, ak mas predmet cinnosti taky, ze potrebujes zodpovedneho zastupcu, tak aj jeho vypis z registra trestov ( nie starsi ako 3 mesiace)
luciar
15.08.05,13:25
ja vam dakujem velmi velmi pekne a uz sa tesim na vybavovacky :eek:
DAKUJEM
Prue
16.08.05,00:40
Občas pomôžu aj knižné publikácie, ktorých je dosť na knižnom trhu. Je v nich rozobrané úplne všetko krok za krokom, čo sa týka založenia s.r.o., vzniku, majetkových vkladov,obchodných podielov........ a aj zopár dobrých rád. Je to v jednom celku aj so vzorovými príkladmi zmlúv, návrhov, zápisníc.... Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že je dobré mať takúto knihu vo svojej knižnici.
andrea-17
16.08.05,16:59
Napis mi prosim ake publikacie by si odporucil. vdaka
Prue
16.08.05,20:19
Výber je dosť široký a ja neviem, aká je momentálna ponuka kníh s tématikou s.r.o. Ale ja som si vybrala knihu s názvom Spoločnosť s ručením obmedzeným od JUDr. Imricha Feketeho, CSc. Lenže ja ju mám doma už dobrých osem rokov. JUDr. Fekete má články aj v Poradcovi. Inak založenie a vznik s.r.o. je aj v príspevku od Ing. Dušana Dobšoviča v Poradcovi č. 03/2005. Ale v porovnaní s knihou je to dosť stručné.
andrea-17
21.08.05,08:21
Vdaka za odpovede.
je nieco aj novsie ako ta publikacia od Judr.Feketeho? Neviem, neni 8 rokov dost na zmeny, nezmenilo sa v tejto oblasti za ten cas nieco?
Mam podobny problem ako luciar, chcem zakladat s.r.o. -cku na Slovensku, som slovenska statna obcianka s trvalym pobytom v zahranici ( sice mam aj trvaly na slovensku, nechala som si ho, lebo som planovala uz pred absolvovanim materskej zacat neskor podnikat na Slovensku- avsak mi niektori teraz vravia, ze je vyhodnejsie podnikanie pre zahranicnych na Slovensku, ze netreba platit odvody, lebo odvadzaju aj v zahranici. Ako je to so Slovakmi, co tiez odvadzaju v zahranici ? Mam si pobyt na Slovensku zrusit?
Vlastnim na Slovensku dom, tak s nahlasenim miesta by nemal byt problem. Okruh podnikania by bol v ramci volnych zivnosti. Je nutne mat konatela na Slovensku? Prosim Vas o odpovede, alebo o pramene , kde tie veci je mozne najst.
Vdaka
Andrea
Maxinka
09.06.06,13:15
Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Zakladáme s.r.o. - už prišiel Výpis z OR a aj Potvrdenie.
Čo ďalej s tým?
Na aké úrady a kedy začať účtovať?
Aké doklady ešte budeme potrebovať, napr. Archivácia, .....?
Môže byť konateľ aj zamestnanec inej firmy, alebo sa má radšej prihlásiť ako zamestnanec s.r.o.? Čo je lepšie?
Ďakujem:
Zoltán Kovács
09.06.06,13:50
Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Zakladáme s.r.o. - už prišiel Výpis z OR a aj Potvrdenie.
Čo ďalej s tým?
Na aké úrady a kedy začať účtovať?
Aké doklady ešte budeme potrebovať, napr. Archivácia, .....?
Môže byť konateľ aj zamestnanec inej firmy, alebo sa má radšej prihlásiť ako zamestnanec s.r.o.? Čo je lepšie?
Ďakujem:

KeĎ už máte výpis z OR tak šup na DÚ, registrovať sro ako plátcu dane z príjmov právnických osôb. Ostatné dane, ako napr. daň z mot.voz., daň zo záv.činnosti, dph stačí ak to bude aktuálne.
Konateľ môže byť zamestnancom aj inej firmy.
Jana Acsová
09.06.06,14:29
Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Zakladáme s.r.o. - už prišiel Výpis z OR a aj Potvrdenie.
Čo ďalej s tým?
Na aké úrady a kedy začať účtovať?
K účtovaniu:
http://www.porada.sk/t5910-p4-vznik-sro.html
kattka.c
15.06.06,07:35
prave som dostala do ruk papiere o zalozeni sro.
viem, ze sa treba registrovat na DU ako platca dane z prijmov.
sro zatial nema zamestnancov, ani konatel nie je zamestnany a ani odmeny zatial nepobera.
Podla mna sa teda uz nikde netreba registovat ako na soc. poist a zdrav. poist. Mozeta mi to potvrdit? Len sa bojim aby som nieco nepresvihla.
Dakujem
Zoltán Kovács
15.06.06,08:05
Potvrdzujem. Ak zatiaľ iné daňové povinnosti nemáte, tak netreba sa registrovať na inú daň. Ale ak máte prevádzku niekde, tak tam budeš potrebovať autorizovanú inšpekčnú knihu, prípadne vyjadrenie hygienika.
kattka.c
15.06.06,08:07
dakujem ;)
saili
15.06.06,09:35
je naozaj toho veľmi veľa pri zakladaní s.r.o., robím to tiež dosť často ale poradím ti jednu publikáciu Verlag Dashofer s názvom Spoločnosť s ručením obmedzeným a jej konateľ je to prakticky všetko čo potrebuješ. Je to od Doc. JUDr. Márii Patakyovej CSc., ktorá má aj zhodou okolností úči na vysokej.
saili
15.06.06,09:36
zabudla som....pozri si aj iné publikácie na www.dashofer.sk
možno niečo nájdeš
kattka.c
15.06.06,10:40
diky, dashofer poznam. uz som si aj objednala nejake ich produkty.

Len sa niekedy potrebujem uistit, ci dobre chapem niektore veci.
Vdaka za poradu a za vsetkych co pomahaju ;)
kattka.c
15.06.06,11:10
este si chcem overit - lehota na registrovanie na dan. urad je 30 dni od vzniku sro?
Zoltán Kovács
15.06.06,11:22
este si chcem overit - lehota na registrovanie na dan. urad je 30 dni od vzniku sro?
Ak dobre si pamätám tak 15 dní. Tak isto ako pri SZČO. Keď nezaregistruješ vzniknutú sro mesiac, ako chceš fungovať bez DIČ?
kattka.c
15.06.06,11:24
15? to sa mi zda malo...
vie sa k tomu este niekto vyjadrit? Dakujem
kattka.c
15.06.06,19:13
Je lehota na prihlasenie sa pri registracii sro na dan. urad 30 dni?
neviete mi poradit, kde by som to nasla?
andrej_rv
15.06.06,19:19
Je lehota na prihlasenie sa pri registracii sro na dan. urad 30 dni?
neviete mi poradit, ked by som to nasla?§ 31 ods. 1 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní - prvá veta:
"1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť 10) na území Slovenskej republiky, je povinná registrovať sa do 30 dní u miestne príslušného správcu dane. Táto lehota začne plynúť nasledujúci deň po dni nadobudnutia právoplatnosti povolenia alebo oprávnenia alebo po dni, keď začne vykonávať inú zárobkovú činnosť. Na účely tohto zákona sa za deň právoplatnosti pokladá deň, keď je právnická osoba alebo fyzická osoba podľa príslušných predpisov oprávnená začať vykonávať podnikateľskú činnosť."
sta
28.09.06,11:46
ahojte, viete mi prosím poradiť? Založili sme s.r.o., prišiel nám výpis z OR s prideleným IČO, prihlásili sme sa už aj na DÚ kde nám pridelili DIČ, musia sa tieto údaje oznámiť ešte aj živnostenskému úradu? Bude sa to dopĺňať do živnostenského listu? :confused:
Barbora.B
28.09.06,11:56
Nie DIČ sa nedopĺňa do živn. listu.
sta
28.09.06,11:57
A IČO???? treba to živnostenskému úradu nejakou formou ohlásiť, že nám bolo pridelené???
beroun
28.09.06,16:00
Ani toto netreba hlasit Zivnostenskemu úradu.
Stanka Svecova
23.03.07,17:43
Mam podobny problem ako luciar, chcem zakladat s.r.o. -cku na Slovensku, som slovenska statna obcianka s trvalym pobytom v zahranici ( sice mam aj trvaly na slovensku, nechala som si ho, lebo som planovala uz pred absolvovanim materskej zacat neskor podnikat na Slovensku- avsak mi niektori teraz vravia, ze je vyhodnejsie podnikanie pre zahranicnych na Slovensku, ze netreba platit odvody, lebo odvadzaju aj v zahranici. Ako je to so Slovakmi, co tiez odvadzaju v zahranici ? Mam si pobyt na Slovensku zrusit?
Vlastnim na Slovensku dom, tak s nahlasenim miesta by nemal byt problem. Okruh podnikania by bol v ramci volnych zivnosti. Je nutne mat konatela na Slovensku? Prosim Vas o odpovede, alebo o pramene , kde tie veci je mozne najst.
Vdaka
Andrea
[/quote]

Ahoj Andrea a všetci,

Je teda konkretny rozdiel v tom, ci riadis slovensku s.r.ocku zo Slovenska alebo zo zahranicia? Viete mi v tom niekto poradit? som v tej istej situacii a nie som si ista, ci radsej na papierovacky vytvorit prokuru, alebo to pri mensej firme zvladnem cestovanim na slovensko par krat za rok (aby sme sa rozumeli, predaj nasich sluzieb sa deje internetom, e-bankingom, cize realne na slovensku nepotrebujem byt, iba kvoli administrative a formalitam).

Taktiez som velmi nevycitala, ako to je s odvodmi (zdravotne, socialne atd), ked som jediny spolocnik-konatel a zijem v zahranici odkial spravujem slovensku s.r.o. Poraďte! Veľká vďaka! :)
andrea-17
23.03.07,22:24
Ahoj Stanka,
ja som sa stale nepohla dalej, bohuzial nik mi neporadil. Stale uvazujem, co je lepsie a ako je to lepsie spravit. Ci mam zakladat sro alebo zacat ako SZCO.Co je vyhodnejsie?
Tak isto budem mat aj ja predaj sluzieb najmä internetom a poradenstvo a konzultacie na 90% telefonicky.
Stale neviem ako je to s odvodmi, a nik mi nevie ani poradit. Je nutne ich platit aj na Slovensku, ked ich odvadzam a platim si v Rakusku? Vdaka vsetkym milym ludom, ktori si najdu cas mi odpovedat.