piggos
05.09.09,20:10
Zdravím..mám taký problém..no vlastne sú dva...
pomaly odúčame deti v noci od plienok..ale aj tak sa nám stále počúrajú a už ma nebaví to každodenné pranie ... mám dvojičky tak si to viete predstaviť..V noci sa nevyspím lebo ich každú chvíľu treba budiť aby sa šli vycikať..aj sa vycikajú ,ale viac do pyžama ako do nočníka..:o...nemám nervy...preto prosím mamičky čo to už majú za sebou, ako treba postupovať..ako ste to vy riešili..?..

a ten druhý problém je ten..že prvý krát nastúpili do škôlky a boli tam raz a už robia cirkus a revú že oni tam nechcú ísť..aj keď na skúšku sme ich dali len doobeda na tri hodiny..viem že je to normálna vec..no jedno dieťa učičíkať je malina ale dve ,to je už horšie ,ked som na ne ráno sama ..majú 4-roky..tak vás prosím aj v tomto prípade o radu ako sa treba správať čo mám robiť a čo nie..vopred dík za rady

:):):)
PS:..ospravedlňujem sa ,ak už takéto témy na porade boli....
Blankake
05.09.09,18:28
Pocikávajú sa každú noc? To by som sa opýtala na to detskej lekárky... Moja dcéra sa v tom veku (a ešte aj neskôr) tiež sem-tam v noci pocikala. Potom lekárka odporučila dať vybrať nosné mandle a že vraj to pomôže aj tomu, že sa nebude pocikávať. Nechápala som, ale mala pravdu... potom sa to rapídne zlepšilo. A samozrejme z toho vyrástla. :)

Večer a už vôbec nie pred spaním im nedávaj piť čaj (je močopudný).
rozum
05.09.09,18:30
Všetko je v hlave, detičky si sami musia uvedomiť že piškať sa má do nočníka.Trapite seba aj deti, dajte im na noc ešte plienočku, cez deň keď vedia chodiť na nočník tak to je len krátky čas kedy nebudú mať plienku aj cez noc.A hlavne z láskou bez kriku a stresu, uvidíte že to zvládnete.Nemám dvojičky ale medzi mojími deťmi je krátky vekový rozdiel.Postupovali sme podobne.Veľa úspechov.:);):)
veva..
08.09.09,20:30
Malý bude mať tiež 4, rozpráva málo a je strašne hyperaktívny. Chceli sme ho dávať len na 1/2 dňa, ale v škôlke nás presvedčili, aby sme ho dávali na celý deň a keby niečo, tak budú volať. Do škôlky sa teší len vtedy, keď má oblečené obľúbené rifle. Dnes som mu ich schovala a kriku bolo viac než dosť. Na spanie som mu pribalila aj plienky (ostatné deti v triede už nemajú) a zatiaľ sa ešte ani raz nepocikal. Doma nechcel jedávať a odkedy chodí do škôlky, tak sa aj sám naje. Trvá to dlho, ale je to lepšie. :)
luigi72
08.09.09,20:47
Treba vela trpezlivosti, vysvetlovania a je potrebne neustale pripominat ale potom aj vzdy pochvalit. Netreba zahanbovat, nevedie to k nicomu dobremu. Bude mat len komplexy.

My sme im pred spanim uz nedavali nic pit, pripadne len jeden glg a povinne museli ist sa vycikat. Rano po zobudeni tiez museli hned bezkat na zachod.
Do postele sme davali pod plachtu take podlozky, ktore sa davaju pod strasich ludi pre pripad, keby sa nieco predsa len prihodilo.
S oducanim sme zacali zaciatkom leta, cez den sme im vobec nedavali plienku, mame chlapcov, cize nebol problem sa niekde vycikat pri strome. :) Ked sa stala nehoda, prezliekli sa a sli dalej. Nemali dobry pocit z pocikanych nohavic a casom prisli aj na to, ze cikat je v podstate velmi lahke.
Na zaciatku sme sa ich castie pytali, ci im treba cikat, ak povedali ano, isli sme spolu, a ked sa vycikali, dostali vzdy pochvalu a niekedy aj dajaku drobnost.

Kladny vztah ku skolke treba budovat uz dlhsiu dobu pred samotnym nastupom do skolky. zakazdym, ked sme sa prechadzali okolo skolky, sme v nich vzbudili priam zavist. zavideli detickam, ze mozu chodit do skolky, ze sa mozu hrat na dvore, s hrackami atd. Potom sa tesili do skolky. samozrejme, vela zavisi aj od uciteliek, aky maju pristup k detom. mali sme stastie, nase deti radi chodili do skolky a teraz aj do skoly. Su nastastie pozitivne motivovani.

Mozete navstivit aj lekarku, pripadne aj psychologicku, ale to sa odporuca len vtedy, ak tieto problemy pretrvavaju az do skolskeho veku, cize nad 6 rokov.
pepsikova
09.09.09,02:24
..no teda aby som v noci budila dieťa , nech sa ide vycikať..strašné..kľudne by som dala plienku, lebo štvorročné dieťa má toľko vnemov a noviniek každý deň, že to nestačí spracovať a vyspať sa z toho a ty im ešte aj rušíš spánok..a ak by si na tie plienky išla s rozumom, tak večer po kúpaní by som mala už plienočky nachystané a veselo by som na detičky kričala:"""plienočky na ritienku vás už čakajú".(skoro akoby si im ich nútila,že je to niečo, čo musia mať)...4-ročné dieťa odmieta všetko, čo chceme,aby robilo, tak skús presne naopak,možno zaberie...a ráno vstaň o chvíľu skôr ako deti, aby si si v kľude dala kávu a deti vstali do pohody, vyspaté a nestresované tým, že si ich budila...aj pre teba to bude lepšie, ak sa vyspíš...
Bionda
09.09.09,06:12
Od obdobia odúčania medzi mojimi deťmi prebehlo 14rokov- zmenilo sa toho veľa- staršia bola na textilákoch a mladšia na pamperskách. Mladšiu som nechala nech sama príde na to, že si uvedomí, že cikať a kaká sa nie do plienky a mesiac pred svojími 2rokmi na to prišla sama, bez tlakov a kriku, keď to zvládla úplne celý deň bez nehody, až vtedy zostala aj v noci bez plienky.
Tiež súhlasím s obmedzením tekutín pred spaním , rovnako s vycikaním sa pred spaním a hneď po zobudení.
Naozaj treba veľa trpezlivosti a povzbudenia a pôjde to.
Na margo škôlky, tvoje deti si vystačia samé- sú dve!!!!, majú sa s kým zahrať a preto škôlku nevnímajú tak ako napr. moja krpatá- hurá budem sa hrať s deťmi seberovnými ( čo sa už zahrá moja 3ročná so 17ročnou? :D ) . !!
Malá naša zvládla nástup do škôlky naozaj dobre, ale bolo to vekom ( 3 roky) kedy už dieťa dozrie a vie sa hrať s inými deťmi a vyhľadáva ich spoločnosť.
Tu by som ti jedine poradila porozprávať sa s nimi, vysvetliť im, že tak ako dospelí chodia do práce, deti do školy, škôlky. Aj tu je na mieste len trpezlivosť a pevná vôľa a veľa lásky, aby vedeli, že my rodičia robíme všetko pre ich blaho a len to najlepšie! A niektoré deti si to aj tak na začiatku musia odplakať a potom nechcú chodiť domov :D ( niekedy mám pocit, že chcú dať maminkám pocit, že sú nenahraditeľné :D) :D keď už bude najhoršie predstav si, že keď budú mať - násť - budú v puberte, určite budete riešiť :D čas príchodu domov ! :D
účtovník 007
09.09.09,06:38
4 roky sú dosť málo, aby dieťa nemalo nárok na pocikanie sa v noci. Budiť deti v noci nie je správne. Treba im dať jednorázovú plienku, nemusíš kupovať hneď najdrahšie. Po čase zistíš, že zostávajú suché a budú použiteľné aj na viac nocí. Hlavne mysli aj na seba. Veď po štyroch rokoch máš nárok na spánok aj Ty.

Čo sa týka škôlky, netreba sa dať deťmi hneď vydierať. Uvedom si, že oproti ostatným deťom majú obrovskú výhodu. Oni už sú kolektív. Omnoho ľahšie sa im bude zvykať, ako osamotenému dieťatku. Že vrieskajú, keď ich dáveš učiteľke? To je síce náročné na psychiku matky, ale treba vydržať. Ja som si obvykle vyronila slzičku cestou domov. O škôlke sa treba rozprávať. Pýtať sa, čo sa naučili, chváliť. Veľa spraví aj rozhovor s učiteľkou, lebo tá hneď vidí, aké je dieťa, ako sa správa, povaha.
Ja som zažila dve vodenia do škôlky. Jedno Uno-vodenie a druhé Duo-vodenie. To uno bolo horšie. Viac vystrájania. Duo-vodenie, ako som už napísala, bolo jednoduchšie, lebo kolektív má výhodu.:)
rodina1
09.09.09,06:41
Môj vnuk mal teraz v septembri 3 roky. S tým pýtaním na na WC to tiež bolo všelijaké. Jeden deň sa krásne vypýtal, a druhý deň sa pokakal. Je tiež hyperaktívny a koľkokrát sa mu stalo, že pri hre sa nestihol vypýtať a "cvrkol" si do slipkov. Na noc mu tiež dcéra dávala plienku a jedného dňa sa prestal aj v noci pocikávať a už prespí celú noc. Môj syn (už má 25 rokov) sa v noci pocikával do štyroch rokov. Do škôlky vnúčik chodí už druhý týždeň. Už od júla sme mu hovorili, že v septembri pôjde do škôlky. Tešil sa. Teraz sa mu občas stane, že si trochu poplače. Ale to hádam každé dieťa, keď je po troch rokoch, počas ktorých bolo celý deň s mamou, na celý deň bez jej. Chce to, ako tu písali všetci, naozaj len trpezlivosť.
piggos
09.09.09,10:24
Tak vám ďakujem za vaše názory. každá má v niečom pravdu A.už je to s nimi v poriadku..Na škôlku si pomaly zvykli a už ten plač nie je až taký ako na začiatku. Dosť rýchlo si zvykajú ...presne.tak ..lebo sú dve..
No a čo sa týka toho cikania v noci...blankake :..vzala som si tvoju radu a pomohlo dík..už dve noci po sebe sa nepocikali ...
No a čo sa týka toho veku a plienok v noci .Mám kamošku čo má syna ktorý jej v dvoch rokoch prestal nosiť plienku na noc a to mal len dva roky..Tak že ja osobne si myslím že je vhodný čas na to, aby sa dieťa 4-rokoch odučilo v noci od plienok..Aj keď viem že hodne záleží na zrelosti dieťaťa..niektoré deti sa vôbec nemusia chovať a správať vzhľadom svojmu veku ..
Blankake
09.09.09,10:37
Tak vám ďakujem za vaše názory. každá má v niečom pravdu A.už je to s nimi v poriadku..Na škôlku si pomaly zvykli a už ten plač nie je až taký ako na začiatku. Dosť rýchlo si zvykajú ...presne.tak ..lebo sú dve..
No a čo sa týka toho cikania v noci...blankake :..vzala som si tvoju radu a pomohlo dík..už dve noci po sebe sa nepocikali ...
No a čo sa týka toho veku a plienok v noci .Mám kamošku čo má syna ktorý jej v dvoch rokoch prestal nosiť plienku na noc a to mal len dva roky..Tak že ja osobne si myslím že je vhodný čas na to, aby sa dieťa 4-rokoch odučilo v noci od plienok..Aj keď viem že hodne záleží na zrelosti dieťaťa..niektoré deti sa vôbec nemusia chovať a správať vzhľadom svojmu veku ..
To som rada, že si na škôlku už zvykli.
Plienky v 4 rokoch mi tiež pripadajú nevhodné. S tým pocikávaním to nepôjde hneď tak ľahko, pár dní/týždňov nič a potom jednu noc bum (trebárs keď budú prechladnuté). Ale určite sa to bude postupne zlepšovať. ;)...a ak by predsa nie, potom by som sa poradila s lekárkou, že v čom môže byť problém.
Držím palce - zvládať tieto veci naraz "dvojmo" je určite zaberačka (stačilo mi to postupne :D)
ivka70
09.09.09,10:45
Tak vám ďakujem za vaše názory. každá má v niečom pravdu A.už je to s nimi v poriadku..Na škôlku si pomaly zvykli a už ten plač nie je až taký ako na začiatku. Dosť rýchlo si zvykajú ...presne.tak ..lebo sú dve..
No a čo sa týka toho cikania v noci...blankake :..vzala som si tvoju radu a pomohlo dík..už dve noci po sebe sa nepocikali ...
No a čo sa týka toho veku a plienok v noci .Mám kamošku čo má syna ktorý jej v dvoch rokoch prestal nosiť plienku na noc a to mal len dva roky..Tak že ja osobne si myslím že je vhodný čas na to, aby sa dieťa 4-rokoch odučilo v noci od plienok..Aj keď viem že hodne záleží na zrelosti dieťaťa..niektoré deti sa vôbec nemusia chovať a správať vzhľadom svojmu veku ..

Nestresuj sa, lekari tvrdia, ze nocne pomocovanei sa lekarsky ma riesit az po 6 roku veku zivota.
A dvojicky predsa len zvyvajne maju trosku handikep, kedze sa "tlacili" v maternici dve, s tym, ze v niektorych veciach dobiehaju rovesnikov neskor. Ale do zaciatk uskoly dobehnu vsetko, len ich nechaj v klude a bez stresovania.
horvinek
10.07.12,20:04
My sme deti učili na wc doske Toaletný tréner s integrovaným detským wc sedátkom (niekto to volá wc adaptér) od detske-wc.sk Páčilo sa im to, lebo cikali a kakali ako mamička - na normálnom wc a cítili sa ako dospelí. Na rozdiel od rôznych nádstavcov, wc adaptérov a hrajúcich nočníkov je táto wc doska stabilná a robustná, takže sa nám deti neprepadávali a nelietali na wc a mali pocit istoty a pohodlia. Super vec!
Marek