Andrea_Z
15.08.05,12:39
Zdravim..neviete mi nahodou poradit ci je potrebne pri odovzdavani diskretnej vyplatnej pasky viest aj zoznam ludi s podpisom o prevzati? DAKUJEM
adam
15.08.05,10:47
Neviem síce, aká je to diskrétna výpl.páska, ale podpísané potrebuješ mať prevzatie peňazí, či už na páske, alebo na súhrnnej výplatnej listine, alebo na VPD s uvedením účelu "mzda za 8/20005"..., slúži Ti to i ako doklad na zúčtovanie...
Tweety
15.08.05,10:48
Dovolím si opýtať sa aká je to diskrétna páska?
sú aj indistrétne?
Pepa
15.08.05,11:00
http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif Zadávateľka mala určite na mysli výplatnú pásku /výplatný lístok/, ktorú označila ako "diskrétnu" preto, lebo ti nemá " kto čo do nej čumieť".http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
No môžem ti povedať, že ja dávam podpisovať výplatné listiny, ale stretla som sa s tým, že kontrola z IP žiadala podpísané výplatné lístky. Ale pri daňovej kontrole som sa nestretla s tým, že by takéto niečo žiadali.
Jana Motyčková
15.08.05,11:02
Diskrétna výplatná páska je taky dvojitý na krajoch zlepený papier (akoby obálka), kde na vonkajšej časti je len meno, os.číslo a pod. a mzdové údaje sú skryté vo vnútri.
ZuzanaP
15.08.05,11:06
myslím, že diskrétne výplatné pásky majú napr. vojaci z povolania, také ako píše somij.

Ja nedávam podpisovať výplatné pásky, naši chlapi robia napr. celý mesiac v BA a neprídu do kanclu, len by mi to ležalo na stole a mala by som ďalšiu vec, na ktorú by som musela myslieť.

Výplatné listiny dávam podpisovať, len ak niektorí zamestnanci majú výplatu v hotovosti. Ak na účet, tak nedávam podpisovať nič.

Zatiaľ nemal nikto námietky.
Tweety
15.08.05,11:14
Diskrétna výplatná páska je taky dvojitý na krajoch zlepený papier (akoby obálka), kde na vonkajšej časti je len meno, os.číslo a pod. a mzdové údaje sú skryté vo vnútri.
ďakujem za vysvetlenie, ja som to myslela s tou páskou iba tak obrazne, vedela som si ju tak akosi predstaviť, ale úprimne povedené, nestretla som sa v praxi s ňou, asi moja výplata ( a to si ju sama počítam)?!! sa v pohode dá poslať na účet a páska s rozpisom všakovakých položiek vyjde iba tak na jednu ministranu A5
príjemný deň

P.S. na tej disktétnej páske je aj super výplata?
Jana Motyčková
15.08.05,11:54
P.S. na tej disktétnej páske je aj super výplata?Nie vždy. Niektoré firmy si zakladajú na tom, že zamestnanec nemôže poznať príjem iného zamestnanca, pritom sú to často zamestnanci aj s nízkymi príjmami.
Tweety
15.08.05,12:01
Nie vždy. Niektoré firmy si zakladajú na tom, že zamestnanec nemôže poznať príjem iného zamestnanca, pritom sú to často zamestnanci aj s nízkymi príjmami.
je to v poriadku ak príjmy zamestnancov sú diskétne, beda ak si firma zakladá iba na tom, že majú byť disktrétne a na inom (ohľadom zamestnancov) jej už až tak nezáleží.
príjený deň
Mária M
durisovad
15.08.05,13:26
Aj ja som pracovala vo firme, ktora pouzivala diskretne vyplatne pasky. Mzdarka nam ich porozdavala, kto nebol dlhsie v praci (SC alebo PN), poslala postou. Nepodpisovali sme nic, peniaze nam poukazovali na ucet. Je to nieco podobne, ako davaju banky PIN.
Eva Farkasová
16.08.05,18:14
Naši zamestnanci majú výplaty na BÚ a dávam im podpísať prevzatie pásky na výplatnej listine. Robím to len pre moju potrebu. Poučila som sa so sporu so zamestnancom, ktorý mi tvrdil, že som mu pásku nedala a ja som mu ju odovzdala. Nepočula som, žeby to bola povinnosť, ale istota je istota.
Deni
16.08.05,18:36
Aj my sme mali podobný spor so zamestnancom. Pri kontrole z IP nám bolo vytknuté ako nedostatok to, že nemáme nikde podpísané prevzatie výplatnej pásky. Dávali sme podpisovať výplatné listiny len o prevzatí výplaty, no odteraz tam vpisujem aj to, že zamestnanci prevzali aj výplatnú pásku.
Prue
16.08.05,21:11
Aj u nás IP kontrolovalo podpísané výplatné pásky.
ZuzanaP
17.08.05,03:41
Asi by bolo vcelku dobré dávať im podpisovať výplatné pásky. Len si to neviem predstaviť ako to bude fungovať u nás.

Šéf rozdáva výplatné pásky chlapom na stavbe a aj tak ich väčšinou donesie naspäť, lebo na ne zabudne.

Niektorí sa v kancli neukážu aj vyše mesiaca.
Velettka
17.08.05,03:56
Ja dávam okrem výplatnej listiny, podpisovat aj výplatné vrecká .... stací to miesto výplatnej pásky?
Janca
17.08.05,05:23
Podľa §130 odst. 5 ZP je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce......(t.j. "výplatnú pásku").
Ja mám jeden doklad (zabezpečuje SW), kde je len meno a miesto na podpis, kde mi zamestnanec podpíše, že som mu horeuvedený doklad vydala a je jedno, či som mu mzdu vyplatila cez pokladňu, alebo bezhotovostným prevodom na účet.
majoneza
22.01.10,11:24
Teraz som precital tuto diskusiu, dnes byt mal odist jeden zamestnanec. Mozeme (samozrejme ak suhlasi) vlozit 4. bod do dohody o skonceni pracovnopravneho vztahu? Cela dohoda by vyzerala takto


Písomná dohoda o skončení pracovnoprávneho vzťahu v zmysle ustanovení § 60, § 228(2) a § 228a(3) zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov uzatvárajú
XXXX s.r.o.
Adresa
IČO: XXXXX
(ďalej len Zamestnavateľ)
a
__________________________
__________________________
__________________________
__________________________
__________________________
(ďalej len Zamestnanec).
písomnú dohodu o skončení pracovnoprávneho vzťahu.
1. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že ich doterajší pracovnoprávny vzťah zanikne a posledný deň tohoto vzťahu bude __________
2. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že mzdu vyplatí zamestnávateľ v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovnoprávneho vzťahu.
3. Zamestnávateľ a zamestnanec hlásia, že pospisujú túto dohodu dobrovoľne.
4. Zamestnanec potvrdzuje prevzatie všetkých výplatných pások.

zamestnanec: za zamestnávateľa

V Meste dňa __________________
truch
22.01.10,12:43
Podľa §130 odst. 5 ZP je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce......(t.j. "výplatnú pásku").
Ja mám jeden doklad (zabezpečuje SW), kde je len meno a miesto na podpis, kde mi zamestnanec podpíše, že som mu horeuvedený doklad vydala a je jedno, či som mu mzdu vyplatila cez pokladňu, alebo bezhotovostným prevodom na účet.
Aj ja mám v SW možnosť vytlačiť potvrdenia o prevzatí výplatnej pásky, tlačím to každý mesiac a zakladám ku mzdám
Hansa
22.04.10,08:02
... v rámci archivácie firemných účtovných dokladov stačí archivovať "Potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky". Nemusím druhý-krát tlačiť výplatné pásky a tie archivovať?
Stojí to zase ďalšie peniaze.

Ďakujem!
Hansa
23.04.10,09:41
...posúvam
Chobot
23.04.10,10:40
... v rámci archivácie firemných účtovných dokladov stačí archivovať "Potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky". Nemusím druhý-krát tlačiť výplatné pásky a tie archivovať?
Stojí to zase ďalšie peniaze.

Ďakujem!

Samotnú výplatnú pásku nemusíš archivovať, tá je určená pre zamestnanca.

Pri vyúčtovaní miezd za príslušný mesiac ale spolu s výplatnými páskami by si mal mať aj mzdový list zamestnanca, kde sú uvedené všetky údaje z výplatnej pásky. Tento mzdový list je potrebné archivovať.
Hansa
23.04.10,10:44
... mzdové listy tlačím po skončení roka a obsahujú všetky potrebné náležitosti. Tie archivujem.

Výplatné pásky nebudem archivovať. Tak ako si povedal, výplatná páska je určená pre zamestnanca.

Ďakujem!
SlavkaS
23.04.10,11:01
Ja robím vyplaty pre viac firiem výplatné pasky si rozdávajú sami ja som si urobila nasledovný zaznám keď spracovavam vypl. za nasledovný mesiac viem, či zamestnancom dali pásky alebo nie.

Firma: .................................................. ..................





Záznam o vydaní výplatných lístkov za 03/2010


Svojim podpisom potvrdzujem, že som od zamestnávateľa prevzal výplatný lístok, obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy, o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce.


Meno a priezvisko dátum prevzatia podpis

bv_alexandra
24.04.10,06:40
Taktiež dávame zcom podpisovaťprevzatie výplatnej pásky, tiež nám to bolo vytknuté zo strany IP. :);)