Makelele
06.09.09,09:45
zdravim a zaroven prosim o radu.
povedzme, ze mam dobry podnikatelsky napad, nemam vsak peniaze.
Podpora z UPSVAR mi stacit nebude, preto rozmyslam este nad pozickou z banky, ma niekto skusenosti, kde su vyhodne pozicky?
camozzi
06.09.09,08:01
Dobry podnikatelsky napad je subjektivny nazor. Banka to bude vidiet uplne inak. S najvacsou pravdepodobnostou ti ziadna banka nepomoze.
Moja nedavna skusenost s UniCredit bola taka, ze podnikatelsky uver davaju za podmienok:
-minimalne rok podnikat
-prijem z podnikania minimalne 500€/mesacne
-prijem za predosly rok (vysku si napamatam)
-pokial si klientom inej banky, tak aj vypisy za posledne 3 mesiace+danove priznanie
-cisty uverovy register
Alebo alternativa v podobe spotrebneho uveru:
-byt pol roka zamestnancom vo vlastnej firme alebo inej
-vyska uveru je podla prijmu
Ziadal som o vynimku, ale zamietli mi ju. Bezne v bankach je zakladna podmienka podnikat dva roky. Kazda banka ma individualne podmienky.
veronikasad
06.09.09,08:04
zdravim a zaroven prosim o radu.
povedzme, ze mam dobry podnikatelsky napad, nemam vsak peniaze.
Podpora z UPSVAR mi stacit nebude, preto rozmyslam este nad pozickou z banky, ma niekto skusenosti, kde su vyhodne pozicky?
skús kombináciu dotácie z UP a úveru z agentúry na podporu malého a stredného podnikania /v PD je to agentúra BIC - robí aj školenia pre začínajúcich podnikatelov pred schválením podn. plánu. Mala by mať sídlo v okresných mestách.
camozzi
06.09.09,08:14
V okresnych mestach je aj RPIC, ale takuto analyzu podnikatelskeho planu zadarmo nerobia. Poskytuju aj pozicky s urokovou mierou 3.25% so splatnostou do 4 rokov.
Cez Google (http://www.google.sk/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ask%3Aofficial&channel=s&hl=sk&source=hp&q=rpic&meta=&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google) si vyber najblizsi k tvojmu mestu.
Makelele
08.09.09,17:00
dakujem za info o RPIC a BIC..
viete zhruba aka je vyska tejto financnej podpory?
camozzi
08.09.09,17:04
dakujem za info o RPIC a BIC..
viete zhruba aka je vyska tejto financnej podpory?
Neni zac :) Presne podmienky, vysku pozicok, rucenie a potrebne formulare najdes na stranke RPIC a konkretne na tejto adrese: http://www.rpicpo.sk/portal/?c=12&id=272