wladiq
06.09.09,12:36
Dobry den nedavno som robil mojej znamej satelit.Teraz ma satelit a antenu.Na antene ma 3 kanaly Stv1,Stv2 a Markizu.Na satelite ma 48 kanalov ale po nemecky.Tak sa chcem spytat ci neviete ako nastavit antenu a satelit aby mala viac programov. Dakujem
alojzo
06.09.09,10:48
najskôr uveď aký ma sat.prijímač a aký satelit si jej naladil a potom sa posunieme ďalej
najag
06.09.09,10:56
Ak prijima slovenske programy teresterialne a ostane programy satelitnym prijimacom, tak ide o volny prijem satelitnych programov. Otazka znie, preco sa nerealizoval prijem satelitnych programov cez Skylink, v ramci ktoreho by boli vsetky slovenske programy prijimane satelitnym prijimacom ?
wladiq
06.09.09,11:58
Ja sa len chcem spytat ze ked otocim satelit na inu stranu tak si budu nove prrogramy.Ja sa bojim ze rozladim. Dakujem
najag
06.09.09,14:02
Programy su vysielane na roznych poziciach satelitov, su predsa prehlady, ake spolocnosti vysielaju a ake programy. Na kodovane programy, ktore su tiez skoro vsetky slovenske a ceske, je potrebna pristupova karta do prijimaca. Zatial nevieme, na akej pozicii je teraz antena, predpokladam , ze asi na Astre 19,2 stupna vychodne. Slovenske su vysielane hlavne z Astry na 23,5 stupna. Polohu druzice je potrebne prepocitat na zemepisnu polohu daneho miesta, predovsetkym v azimute. Po otoceni treba nacitat programy.