Frantisek Sentelik
06.09.09,12:48
Zdravím poraďaci....

chcem sa opýtať a zistiť si všetko čo sa týka Nadácií. Nakoľko som dal nadácií finančný dar, chcem vediet aké mam vzhľadom na to že som darca práva čo sa týka nadácie. V zakone som našiel istú hranicu čo sa týka finančných darov..hranica je 10 000 Sk

citujem:

"Ak hodnota daru alebo výška príspevku presiahne 10 000 Sk, je nadácia povinná oznámiť darcovi presnú špecifikáciu jeho použitia do 60 dní odo dňa použitia tohto daru alebo príspevku, ak darca neustanoví inak."


Preto ma zaujimá, či mam tiež právo ak som teda poskytol dar menší ako 5 000 Sk nadácií na podobnú špecifikáciu, účelové vydokladovanie, či mám právo nahliadnuť do hospodárenia nadácie, načo používa prostriedky, keďže je to verejne sledovaný objekt, taktiež nazerať do výročných správ.


ďakujem
hanelie
06.09.09,17:03
výročná správa je verejná listina do ktorej môže nahliadnúť každý človek, táto býva zverejnená na webovej stránke, prípadne v sídle nadácie
nahliadnúť do hospodárenia, resp sledovať účtovné prípady nie je možné
máte však možnosť požiadať nadáciu, aby vám zdokladovala váš finančný dar / občianske združenia to robia bežne, aj keď suma nepresiahne zákonom stanovenú čiastku