anicka8030
06.09.09,13:16
Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Chceli by sme si kúpiť novú sedačku. Nemá niekto skúsenosti so sedačkou kúpenou v Poľsku ? A keď áno, poradí nám niekto, v akom meste je možné sedačku kúpiť. Vďaka !!!
DanielaSL
06.09.09,11:23
Sedačku by som asi v Poľsku nekupovala. Čo som videla sedačky, pripadali mi matrace ako drevené. Náš príbuzný jednu mal..a dlho sa u neho neohriala..po dvoch mesiacoch vŕzgala, akoby ju už mal zopár rokov.
arizona
06.09.09,11:43
kristinagabi
06.09.09,12:13
Iste poznas Black-red-white- ci ako sa volaju. Tak my sme si objednali u nich spalnu. Skoro som dostala infarkt,ked doslo a som videla polske balenie a pismo... Naschval som nechcela postel z Polska,aj v obchode mi povedali,ze su to nemecke vyrobky. A nebolo to ani lacne.. No ked sme ale zacali vybalovat nabytok,tak sme hned zbadili,ze to je nieco celkom ine ako zname polske nabytky. A hlavne pri skladani sme zistili,ze je to dobry a hlavne kvalitny nabytok. Takze,aj v Polsku sa daju kupit kvalitne veci,len to uz nestoji tolko,na kolko sme zvyknuty pri polskych nabytkoch.
Pri sedacke nesetrite(vlastna skusenost). Radsej drahsie a kvalitne.
atramka
29.09.09,10:54
Kristínka a kde si sa nakontaktovala na to BRW?
Tiež mám pocit, že sedačku, čo som si vybrala ,
vyrábajú v Poľsku.
Rada by som si pozrela nejaké ich stránky.
Kolenčík
29.09.09,11:06
Myslím, že je to zbytočné. Najlepšie je osobný kontakt. Ja kupujem všetky nábytky v Poľsku a som spokojný. Keď ich kúpiš v našom obchode aj tak sú z Poľska. Ja som pred mesiacom kupoval kuchyňu u nás vypočítali i ju na cca 30.000 Sk, išiel som do Poľska a tam presne tú istú mi zhotovili presne na mieru za 400 € a za 20 € mi ju doviezli. Záver: Ísť osobne, skontaktovať sa s výrobcom - stolárom, ktorý ich vyrába a je ich až až. Presne si dohodnúť rozmery, materiál a cenu a je to bez problémov. Na jarmokoch sú šmejdy, v predajniach zas len tovar od tých výrobcov, ktorých stretneš, resp. si objednáš. Tak by som Ti radil ja. Netreba sa báť ani nekvality, ani nedokončeností, lebo v dohode ak nebude podľa tvojho gusta mu ju môžeš vrátiť.
atramka
30.09.09,08:04
Napíš nám prosím nejaké typy na nákup sedačiek a skriniek ...
Určite nás tým viacerých potešíš..:-))))
maja
30.09.09,08:46
My máme sedačku Bugajski - poľský výrobca, sme spokojní. Ale kupovali sme ju v SK nie v Poľsku.
SMarti
30.09.09,14:25
Ak budeš kupovať, tak ak ti dajú nejakú zmluvu, tak ju poriadne preštuduj. Sestra minulý rok kupovala stôl a stoličky do kuchyne, robili jej to tiež na mieru. Brali to niekedy v auguste, s tým, že dodacia lehota mala byť koncom októbra. Dali tam zálohu cca 2000,- Sk. A doviezli im to až pred Vianocami, ale to tam švagor 2x týždenne volal a otravoval ich. Takže tam to dopadlo nakoniec dobre. Suseda si tiež objednávala kuchynskú linku na mieru v nejakom poľskom obchode (tu v SR), linka je síce pekná, ale doviezli ju a viac sa nestarali. Samozrejme bolo to množstvo dielov, ktoré trebalo skladať. Keby im nepomohol jeden známy - stolár, tak sa z tej kopy dosák nevysomária dodnes. Takže pozor aj na dojednanie takých vecí ako je montovanie a pod. No, ale pri sedačke tieto problémy odpadajú. Myslím, že keď si dáš do googlu Black-red-white, tak by ti malo vyhodiť nejaké stránky, kde sú predajcovia. Myslím, že v každom väčšom meste. Ono tento nábytok predávajú aj rôzni iní predajcovia nábytku, len si to treba u nich objednať, niečo možno budú mať aj vystavené. Veľa šťastia.
Kolenčík
01.10.09,05:11
Neviem, aké typy chceš. Ideš napr. na jarmok, vyberieš si niečo čo sa Ti páči, chceš odstrániť to čo sa ti nepáči, nechceš smrek, chceš brezu, dáš rozmer, vyberieš farbu a objednáš resp. navštíviš výrobcu a dohodneš cenu i kvalitu. To je všetko. Ono je to tak, že ten čo vyrába kuchyne, nevyrába sedačky, ten čo vyrába sedačky nemusí vyrábať stoly a pod.
planica
01.10.09,08:46
my sme kúpili sedačku v Poľsku v jablonke na trhu v máji tohto roku, je rohová s dvomi kreslami a dvomi taburetami zatiaľ spokojnosť veľká / hlavne aj cena 500€/, priviezli sme si ju sami na vozíku
Kolenčík
01.10.09,10:00
Veď to, buď si vyberieš hneď, alebo si objednáš podľa predstav a jasné že si ju dovezieš, ak niekto chce ochotne s ním do Jablonky pôjdem a pomôžem.
atramka
01.10.09,16:11
..... ako ďaleko máš do Jablonky? Dá sa tam nakupovať aj v sobotu?
Kolenčík
01.10.09,16:42
30 km, dá, len nie je jarmok
jarmila.kubalova
05.04.13,18:31
chcela by som vás poprosiť o rýchlu radu ak by to bolo možné - vidím že toto je trochu staršia diskusia, je Jablonka stále otvorená aj v sobotu? s manželom by sme tam chceli ísť zajtra

tu som čítala článok že polské súpravy sú dosť nekvalitné http://moderne-sedacie-supravy.sk/sedacie-supravy-z-polska-ano-ci-nie/

ako to teda je? tí čo ste si už tam kúpili sedačku, aké máte skúsenosti?

ďakujem a pekný večer

jarmila


(http://moderne-sedacie-supravy.sk/sedacie-supravy-z-polska-ano-ci-nie/)
Erzebeth
06.04.13,03:07
My nemáme dobrú skúsenosť s poľskou sedačkou. Veľmi rýchlo sa vysedela a tiež hrozne vŕzgala. No aj slovenský výrobok s ekokože po troch rokoch sa ošúchaval a popukal povrch. A to nebola lacná. Vlani v jeseni sme kúpili sedačku vo Viedni a mám pocit, ža až teraz mám naozajstnú sedačku.
lujza.j
06.04.13,07:52
My nemáme dobrú skúsenosť s poľskou sedačkou. Veľmi rýchlo sa vysedela a tiež hrozne vŕzgala. No aj slovenský výrobok s ekokože po troch rokoch sa ošúchaval a popukal povrch. A to nebola lacná. Vlani v jeseni sme kúpili sedačku vo Viedni a mám pocit, ža až teraz mám naozajstnú sedačku.
toto je na zaplakanie...:mee:....možno že tá slovenská sa len tak tvárila....
mattto
06.04.13,08:13
spojenie poľský výrobok vo mne vyvoláva dosť nepríjemné asociácie a nemusí ísť ani potraviny
Erzebeth
06.04.13,19:19
toto je na zaplakanie...:mee:....možno že tá slovenská sa len tak tvárila....
Súhlasím s tebou, ale len s tým, že je to na zaplakanie, no ten výrobok bol slovenský, pravda, či aj materiál to neviem
Gabhus
07.04.13,03:03
No my sme kupovali sedačku v Slovenskom obchode a pri rozbaľovaní sme zistili, že je to PL. Ona sa na predajni tvárila ako naša..... Zatiaľ je O.K., sú to tri roky. Ono to máš ako s potravinami. Na mäsiarni veľký nápis že predávajú len slovenské mäso a zozadu ho do predajne vykladajú z auta s poľskou ŠPZ. Človek si nemôže byť istý...:)
Ľubomír
07.04.13,08:46
Súhlasím s tebou, ale len s tým, že je to na zaplakanie, no ten výrobok bol slovenský, pravda, či aj materiál to neviem

No, neviem ja som kúpoval sl. sedačku v 1999. V minulom roku som ju nechal "prebaliť" a vydrží ďaľších 15 rokov. Je to naozaj sl. výrobok. Žiadna imitacia v sl. krabici. U mňa vládne spokojnosť.
Indeed
07.04.13,08:58
samozrejme... čím drahšie, tým kvalitnejšie... PREBERTE SA Z TOHO !!! a rýchlo !
branislavp
07.04.13,09:21
My nemáme dobrú skúsenosť s poľskou sedačkou. Veľmi rýchlo sa vysedela a tiež hrozne vŕzgala. No aj slovenský výrobok s ekokože po troch rokoch sa ošúchaval a popukal povrch. A to nebola lacná. Vlani v jeseni sme kúpili sedačku vo Viedni a mám pocit, ža až teraz mám naozajstnú sedačku.
A môžeš povedať , ako sa volá sedačka a koľko stála? Ďakujem.
Indeed
07.04.13,09:23
najlepšie možnosti na nakupovanie sú v CZ, v okolí ČB, pretože TAM nakupujú aj Nemci.
Sabina0207
07.04.13,09:38
Mám súkromné aj profesionálne skúsenosti s poľskými sedačkami. Osobne by som si poľskú sedačku kúpila iba keď som rozhodnutá kupovať nové každé cca 3 roky (podľa intenzity využívania). Neviem, ako fungujú reklamácie v Poľsku, ale pri poľských nábytkárskych firmách je vždy problém s nesmierne dlhými dobami dodania a keď nám mali dodať správny náhradný diel-radšej si ho pýtajte na lampárni, dostanete ho skôr ako od nich! Osobne odporúčam napr. nemeckých výrobcov, nepoznám všetkých, ale napr. Ada je určite o.k. Samozrejme tu si za kvalitu aj zaplatíte, ale aj vydrží. Treba si tiež dávať pozor, lebo niektorí výrobcovia sa tvária ako západniarska kvalita, ale sedačky im robia napr. Rumuni a iba to potiahnu peknou kožou. Tieto sedačky tiež nič nevydržia. Vybrať si dobrú sedačku je ako vybrať si dobré auto. Veľa šťastia!
Mária27
07.04.13,10:07
Ja mám poľskú sedačku kúpenú na Slovensku asi pred 10 rokmi. Zapáčila sa mi a bola by som ju brala aj na 3 roky ... :) Ale je perfektná po každej stránke a stále ako nová.
Stála nejakých 40 tis. Sk (asi normálna cena) - 2 kreslá a pekne sa rozťahujúci gauč, všetko masív.
Indeed
08.04.13,04:54
..čiže NIE JE rozhodujuce KDE bola sedačka vyrobená,, ale Z ČOHO