Fany1000
06.09.09,13:22
Dobrý deň, prosím vás, je potrebné do zápisnice o schvaľovaní ŠKVP radou školy písať aj nejaké vyjadrenia? Ja som niekde čítala, že zápisnica obsahuje aj vyjadrenia k ŠKVP, ale teraz neviem kde. Predseda rady školy to žiada "čierne na bielom". Je možné, že som sa zmýlila, ale pre istotu sa ešte opýtam vás. Ďakujem.
polka
06.09.09,12:52
Dobrý deň, prosím vás, je potrebné do zápisnice o schvaľovaní ŠKVP radou školy písať aj nejaké vyjadrenia? Ja som niekde čítala, že zápisnica obsahuje aj vyjadrenia k ŠKVP, ale teraz neviem kde. Predseda rady školy to žiada "čierne na bielom". Je možné, že som sa zmýlila, ale pre istotu sa ešte opýtam vás. Ďakujem.
Áno, je to potrebné v zmysle zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, viď výňatok z neho:


ZÁKON

z 5. novembra 2003

o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 5
(7) Riaditeľ predkladá zriaďovateľovi na schválenie a rade školy na vyjadrenie
a) návrhy na počty prijímaných žiakov,
b) návrh na zavedenie študijných alebo učebných odborov a ich zameranie,
c) návrh školského vzdelávacieho programu a výchovného programu,
d) návrh rozpočtu,
e) návrh na vykonávanie podnikateľskej činnosti školy alebo školského zariadenia,
f) správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach podľa § 14 ods. 5 písm. e),
g) správu o výsledkoch hospodárenia školy alebo školského zariadenia,
h) koncepčný zámer rozvoja školy alebo školského zariadenia rozpracovaný najmenej na dva roky a
každoročne jeho vyhodnotenie,
i) informáciu o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení výchovnovzdelávacieho
procesu.
Fany1000
06.09.09,20:38
Ďakujem. Veľmi ste mi pomohli. Už som si myslela, že blúznim:). Ešte raz vďaka.