piwik
07.09.09,07:07
Dobry den,

Chcel by som sa spytat. Skoncil som vysoku skolu 28.8.2009 (den statnej skusky). Na urade prace som sa bol zaevidovat 4.9.2009, cize do 8 dni. Je nutne aby som siel aj do zdraotnej poistovne nahlasit, ze za mna bude platit poistne stat? Staci aj po termine 8 dni, kedze som v tomto termine zaevidovany na urade prace? Resp. staci poslat kopiu potvrdenia ukoncenia vysokej skoly mailom?

Za odpoved dakujem.
veronikasad
07.09.09,05:26
Dobry den,

Chcel by som sa spytat. Skoncil som vysoku skolu 28.8.2009 (den statnej skusky). Na urade prace som sa bol zaevidovat 4.9.2009, cize do 8 dni. Je nutne aby som siel aj do zdraotnej poistovne nahlasit, ze za mna bude platit poistne stat? Staci aj po termine 8 dni, kedze som v tomto termine zaevidovany na urade prace? Resp. staci poslat kopiu potvrdenia ukoncenia vysokej skoly mailom?

Za odpoved dakujem.
Kopiu potvrdenia o ukončení školy zašli poštou doporučene. Môžeš im oznámiť, že od 29.8. si evidovaný na ÚP. Keď obdržíš z úradu práce rozhodnutie o zaradení do evidencie, treba ísť na ÚP - najlepšie osobne - s kopiou tohto rozhodnutia.
piwik
07.09.09,05:41
Dakujem za odpoved. Rozhodnutie z uradu prace mi pride postou? Cize potom s tym rozhodnutim pojdem do zdravotnej poistovne? Z UP som dostal iba poucenia a kontrolny preukaz, nic o ZP mi teta nehovorila :) Ak preslo 8 dni od skoncenia statnic, ale som registrovany na UP, v tomto pripade nemusim ist oznamit ZP do tych 8 dni? Je mozne ist aj neskor ano?
veronikasad
07.09.09,05:43
Dakujem za odpoved. Rozhodnutie z uradu prace mi pride postou? Cize potom s tym rozhodnutim pojdem do zdravotnej poistovne? Z UP som dostal iba poucenia a kontrolny preukaz, nic o ZP mi teta nehovorila :) Ak preslo 8 dni od skoncenia statnic, ale som registrovany na UP, v tomto pripade nemusim ist oznamit ZP do tych 8 dni? Je mozne ist aj neskor ano?
Pre rozhodnutie si asi budeš musieť ísť osobne, alebo ho dostaneš pri najbližšom kontakte. Ak pošleš potvrdenie o ukončení školy spolu s oznámením o evidencii na UP - oznamovaciu povinnosť si splníš /aj keď to už nestihneš do 8 dní/. S rozhodnutím treba ísť osobne. Dúfam, že ťa zaregistrujú spätne od 29.8. - inak by si si musel za chýbajúce dni zaplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
piwik
07.09.09,05:50
OK, dakujem Vam za pomoc. Pomohli ste mi ;)
ZuzanaP
07.09.09,06:30
Už to neoznamuje úrad práce zdravotnej poisťovni?
veronikasad
07.09.09,06:31
Už to neoznamuje úrad práce zdravotnej poisťovni?
nie
ZuzanaP
07.09.09,06:39
nie

ďakujem;)