NIMBUS
07.09.09,07:29
Dobrý deň. chcem sa vás opýtať, zvažujem nad kúpou plávajucej podlahy. oplatí sa to? kde sú najvýhodnejšie ponuky. čo by ste mi doporučili. ďakujem za odpoveď. Takže plavajúca podlaha je dobra aj pre alergika??
najag
07.09.09,05:48
Ja by som sa skor zaoberal problemom tepelnej prijimavosti danej podlahovej konstrukcie, teda plavajucej podlahy.To znamena, aby tepelna prijimavost podlahy bola co najmensia.Je zname, ze tepelna pohodu clovek vnima predovsetkym nohami. Plavajuca podlaha ma velmi vysoku tepelnu prijimavost a potvrdzuje ju skutocnost, ze byty s plavajucou podlahou maju vyssiu spotrebu tepla, ako byty, ktore maju koberce, parkety, alebo prirodne drevo.Pretoze k rovnakej tepelnej pohode potrebuju vyssiu teplotu v byte.To je moj nazor.
zalobaba
07.09.09,05:58
Ja by som sa skor zaoberal problemom tepelnej prijimavosti danej podlahovej konstrukcie, teda plavajucej podlahy.To znamena, aby tepelna prijimavost podlahy bola co najmensia.Je zname, ze tepelna pohodu clovek vnima predovsetkym nohami. Plavajuca podlaha ma velmi vysoku tepelnu prijimavost a potvrdzuje ju skutocnost, ze byty s plavajucou podlahou maju vyssiu spotrebu tepla, ako byty, ktore maju koberce, parkety, alebo prirodne drevo.Pretoze k rovnakej tepelnej pohode potrebuju vyssiu teplotu v byte.To je moj nazor.

A samozrejme aj väčšiu kročajovú hlučnosť. Podľa mňa sa hodia skôr do administratívnych a obchodných priestorov. Niet na drevené parkety.
ja.nus.ka34
07.09.09,06:33
My mame plavajucu podlahu vo vsetkych izbach a na ostatnej ploche mame dlazbu.Mozem povedat ze dlazba je studena ale plavajuca je v pohode.Vobec sa mi nezda nejak studena a nemozem suhlasit ani s nazorom zalobaby ze niet nad drevene parkety,pretoze aj ked niekto kraca po parketach tak je hlucnost dost velka.To mam odskusane,pretoze susedia nad nami dali prec koberce s parkiet a u nas sa to neskutocne ozyvalo.A este k tej plavajucej,my sme kupovali v Trencine v Merkury markete,tam maju najlepsie ceny.Aspon nam sa tak zdalo.
Heni
07.09.09,07:06
Ja by som sa skor zaoberal problemom tepelnej prijimavosti danej podlahovej konstrukcie, teda plavajucej podlahy.To znamena, aby tepelna prijimavost podlahy bola co najmensia.Je zname, ze tepelna pohodu clovek vnima predovsetkym nohami. Plavajuca podlaha ma velmi vysoku tepelnu prijimavost a potvrdzuje ju skutocnost, ze byty s plavajucou podlahou maju vyssiu spotrebu tepla, ako byty, ktore maju koberce, parkety, alebo prirodne drevo.Pretoze k rovnakej tepelnej pohode potrebuju vyssiu teplotu v byte.To je moj nazor.

najag, prosím, a kam by si zaradil z toho hľadiska tepelnej prijímavosti podlahovú krytinu z PVC?
ja sa totiž rozhodujem medzi plávačkou (ale tiež len imitácia dreva, nie originál drevenú) a medzi PVC krytinou so vzorom na nerozoznanie od plávačky... a tiež sa mi zdá, že to PVC je na dotyk (i ked ponožkový dotyk) "teplejšie" ako plávačka...
EMILY04
07.09.09,07:22
Ja budem hovoriť za seba. Keď som sa pred 10 rokmi sťahovala do nového bytu všade sme si dali namiesto podlahy PVC, imitáciu parkiet. Bolo to na nerozoznanie. No časom aj pri deťoch a pri chodení PVC zmenilo farbu a môžem umývať a čistiť kolľko chcem už to nie je ono. Teraz postupne meníme PVC za drevenú podlahu. Dievčatá v detskej izbe si ju nemôžu vynachváliť, lebo sa ľahko udržiava a ani nie je studená na dotyk. A potom staršia dcéra je alergik tak môžem rýchle utrieť podlahu a špina sa tak nevryje do podlahy ako do PVC. Ak si z okolia BA, môžem ti poradiť, kde zoženieš síce trošku drahšiu,no kvalitnú podlahu.
EMILY04
NIMBUS
07.09.09,07:56
no ja som z Banskej Bystrice. ale pozerám net a sledujem nejaké zľavy. a ináč v Poľsku sa oplatí kupovať? a ináč čo sa týka plavajúcej podlahy, tak sa to montuje na gumenú podlahu? lebo v podstate pod kobercami mam gumenú podlahu.
kristinagabi
07.09.09,09:21
My vsade po dome mame PVC,len v spalni mame plavajucu-co sa mne osobne velmi nepaci. Je studena a tvrda. Manzel chcel vymenit PVC po celom dome na plavajucu a teraz sa tesime,ze sme to nespravili. Ja mam PVC uz 4rok,zatial to mame pekne.
Poculiste uz o marmoleum-e? Je to drachsie,ale cisto z prirodneho materialu,teple a velmi pekne sa daju farebne kombinovat.
Nachtigal
07.09.09,09:51
marmoleum
najag
07.09.09,10:18
Pre Heni:
1. Zelezobeton 1811
2. Cementovy poter 1309
3. Linoleum 654
4. Tvrde drevo-kolmo na vlakno 520
5. Koberce 140
Jednotky neuvadzam, poradie a hodnota tepelnej pojimavosti staci. Chapem subjektivne pocity niektorych z plavajucej podlahy, ktori ju vnimaju ako teplu, predsa mame teplomilnych aj studenomilnych ludi. Tepelna pojimavost podlahy, je ale objektivna skutocnost, ci ju vnimame ako teplu, alebo nie, je objektivne studena. Samozrejme, zalezi na technologii, typu vyrobku, uprave povrchu pod podlahou a pod.
Nachtigal
07.09.09,10:29
no ja som z Banskej Bystrice. ale pozerám net a sledujem nejaké zľavy. a ináč v Poľsku sa oplatí kupovať? a ináč čo sa týka plavajúcej podlahy, tak sa to montuje na gumenú podlahu? lebo v podstate pod kobercami mam gumenú podlahu.
teraz sa dá s predajcom dohodnúť na zľave aj tam kde nie je akcia! Gumu by som vyhodila, pretože podlaha pod plávajúcou má byť rovná, prípadne nerovnosti sa vyrovnajú nivelizačnou stierkou, potom sa musí uložiť aj parozábrana atď. a na týchto veciach sa nesnaž ušetriť - naštuduj si to!
vygoogli si všetky info vo vyhľadávači
Heni
08.09.09,13:34
najag, dakujem za info, ja som z tých zimomrivých, ale vidím, že linoleum je kdesi v strede rebríčka, myslím, že ho položíme. (aj ked asi PVC krytina a linoleum nie je celkom to isté, ale snáď v tej tepelnej pojímavosti nebude veľký rozdiel medzi nimi)