johny18
07.09.09,07:40
Prosim o pomoc ako mame postupovat pri prijme a uctovani PHM. Doteraz nase auta cerpali naftu na cerpacej stanici, na konci mesiaca sme dostali fakturu za cely mesiac s rozpisom jednotlivych aut, ktore kolko cerpali. Podla toho rozpisu sme urobili na jednotlive auta prijemky, t.j. zaevidovala sa prijemka PHM na kazde auto s uctovanim 112/111, podla spotreby sa urobila vydajka 501/112 a vedeli sme, kolko PHM ma ktore auto v nadrzi.

Momentalne vsak vyuzivame vlastny benkalor (cerpaciu stanicu), ktory mame vo firme pre nase potreby. Nakupime tam 15 tisic litrov nafty a jednotlive auta si sami cerpaju. Cely nakup 15tisic litrov musime prijat prijemkou 112/111. Lenze ako to mame este prijat na jednotlive auta, ktore si PHM natankuju? Ak by sme urobili dalsiu prijemku na kazde auto, bol by prijem na sklad zduplovany.

Stretol sa uz niekto s takym niecim? Prip. vedel by niekto poradit, ako to mame robit co najefektivnejsie a najlepsie?
Tweety
07.09.09,05:42
Prosim o pomoc ako mame postupovat pri prijme a uctovani PHM. Doteraz nase auta cerpali naftu na cerpacej stanici, na konci mesiaca sme dostali fakturu za cely mesiac s rozpisom jednotlivych aut, ktore kolko cerpali. Podla toho rozpisu sme urobili na jednotlive auta prijemky, t.j. zaevidovala sa prijemka PHM na kazde auto s uctovanim 112/111, podla spotreby sa urobila vydajka 501/112 a vedeli sme, kolko PHM ma ktore auto v nadrzi.

Momentalne vsak vyuzivame vlastny benkalor (cerpaciu stanicu), ktory mame vo firme pre nase potreby. Nakupime tam 15 tisic litrov nafty a jednotlive auta si sami cerpaju. Cely nakup 15tisic litrov musime prijat prijemkou 112/111. Lenze ako to mame este prijat na jednotlive auta, ktore si PHM natankuju? Tu už príjemku nerobíte, ale výdajku zo skladu, podľa výšky čerpania 501/112. Ak by sme urobili dalsiu prijemku na kazde auto, bol by prijem na sklad zduplovany.

Stretol sa uz niekto s takym niecim? Prip. vedel by niekto poradit, ako to mame robit co najefektivnejsie a najlepsie?
Odpoveď v texte.
johny18
07.09.09,05:57
Uvazovali sme nad tym, lenze potom nevieme, ktore auto kolko nacerpalo, kolko ma v nadrzi a kolko spotrebovalo. Spotreba pre nas totiz nie je to, co sa vycerpe, ale to, kolko samostatne auta spotrebuju podla uvedenej spotreby.