olybaba
07.09.09,10:13
Je známe, že Vláda SR schválila svojím uznesením č. 527 z 15. 7. 2009 „Zámer prípravy koncepcie zlúčenia zdravotných poisťovní Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. a Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s., pričom nástupníckou spoločnosťou bude Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.“

Nakoľko v tejto oblasti „nie som až tak doma“, prosím Vás o Váš názor v uvedenej veci :
- ako zamestnanci sme väčšina v SZP (nemáme dôvod ju meniť za inú)
- doporučili nám „známi“, aby sme sa do konca septembra prihlásili do VšZP a tým predišli organizačne náročným krokom procesu zjednotenia spoločností
- najväčším rizikom bude schopnosť integrácie a samotná integrácia informačných systémov oboch zdravotných poisťovní, aby celý proces bol ukončený do konca roka 2011

- otázka znie : odhlásiť sa, alebo sa nechať zlúčiť ?
Tweety
07.09.09,08:17
Je známe, že Vláda SR schválila svojím uznesením č. 527 z 15. 7. 2009 „Zámer prípravy koncepcie zlúčenia zdravotných poisťovní Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. a Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s., pričom nástupníckou spoločnosťou bude Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.“

Nakoľko v tejto oblasti „nie som až tak doma“, prosím Vás o Váš názor v uvedenej veci :
- ako zamestnanci sme väčšina v SZP (nemáme dôvod ju meniť za inú)AK nemáte dôvod meniť za inú, tak nerobíte nič.
- doporučili nám „známi“, aby sme sa do konca septembra prihlásili do VšZP a tým predišli organizačne náročným krokom procesu zjednotenia spoločností
- najväčším rizikom bude schopnosť integrácie a samotná integrácia informačných systémov oboch zdravotných poisťovní, aby celý proces bol ukončený do konca roka 2011

- otázka znie : odhlásiť sa, alebo sa nechať zlúčiť ?
Odpoveď v texte.
Aňuška
14.12.09,09:42
Pokyny pre platiteľov:
Anja111
04.02.10,10:46
Zmena VS pre platiteľov SZP:
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=781
Aký variabilný symbol a číslo účtu používať za poistencov SZP pri vykazovaní a platení preddavkov ?
Pri vykazovaní a platení preddavkov resp. nedoplatkov z minulých období budú platitelia - Zamestnávatelia, SZČO, Samoplatitelia používať nasledovné variabilné symboly a čísla účtov:

Pri vykazovaní a platení preddavkov a nedoplatkov za obdobie 12/2009 vrátane a skôr (t.j. aj preddavky za december 2009 splatné v januári 2010) ako aj ostatné pohľadávky napr. z titulu ročného zúčtovania, poplatkov z omeškania a pod. platitelia použijú:

Variabilný symbol: pridelený Spoločnou zdravotnou poisťovňou
Číslo účtu SZP: 7000170298/8180

Pri vykazovaní a platení preddavkov za obdobie 1/2010 a neskôr platitelia použijú:

Variabilný symbol pridelený VšZP:

zamestnávatelia – IČO zamestnávateľa doplnené (na konci) dvoma nulami, prípadne pridelené číslo platiteľa príslušnou pobočkou VšZP,
SZČO – rodné číslo fyzickej osoby, v prípade 9 miestneho ročného čísla je doplnené sprava 0,
ostatní platitelia – rodné číslo fyzickej osoby, v prípade 9 miestneho ročného čísla je doplnené sprava 0,
Číslo účtu: čísla účtov príslušných pobočiek VšZP – nájdete zverejnené na www.vszp.sk
Konštantný symbol: 3558
Špecifický symbol: RRRRMM (R – rok, M – mesiac)

Platitelia, ktorí boli prihlásení v SZP a súčasne boli prihlásení aj vo VšZP budú od 1/2010 používať pôvodný variabilný symbol, ktorý majú pridelený z VšZP. Uvedené sa týka aj platiteľov, ktorí sú prihlásení vo VšZP, ale nie sú aktívni tzn. doteraz nemali zamestnancov, ktorí boli poistení vo VšZP.

Platitelia, ktorí boli evidovaní len v SZP a nikdy neboli prihlásení vo VšZP budú od 1/2010 používať variabilný symbol, ktorý im pridelí VšZP. Týmto platiteľom bude zaslaná informácia o pridelenom VS ako aj o používaní príslušného čísla účtov.
sybila3
22.02.10,15:41
vytlačila som si výkazy pre spoločnú zdrav.poisť až teraz ma napadlo, že sa zlúčili zo všeobecnou, môžem nechať na tlačive pre spoločnú alebo opraviť na všeobecnú zdravotnú poisťovňu, keď som si zisťovala poistný vzťah s rodným číslom, tak v spoločnej mi vypísalo, že je poistencom ale vo všeobecnej nie?
hanelie
22.02.10,16:55
odvody za január už musia byť na tlačivách všzp - veď od 1.1. sú už poistencami tejto poisťovne
sybila3
22.02.10,19:15
už som ich opravila. dík