Ivetaaa
07.09.09,10:21
Dobrý deň,

chcem sa spýtať najprv čo potrebujem na živnosť ako opatrovateľka tu na Slovensku? Alebo na prácu ako je písanie na PC, kancelárske práce, prepisovanie?

Už ma nebaví hľadať a posielať dookola životopisy a čítať odpovede typu: Ľutujeme, nevyhoveli ste podmienkam atď. Som dlhodobo nezamestnaná, predtým som dlhšie žila v zahraničí, tým pádom nemám stade žiadne papiere čo sa týka práci, ďalej mám problém doma si nájsť prácu, tak som chodila na rôzne brigády, nie z každej brigády mám papier, posielam si rôzne životopisy a mám problém sa zamestnať. Ukončila som strednú školu s maturitou, mám 4 Osvedčenie – Sekretárka, Interiérový dekoratér, Práca na PC, Cestovný ruch. Ovládam strojopis. Mám vodičský preukaz, nemám auto. Veľmi rada robím na počítači, mám doma aj internet. Mám 12r. syna, problém s dochádzkou by nebol do práce. Anglický a nemecký jazyk si ešte pamätám zo školy, nie je problém sa zdokonaliť. Ovládam v reči španielsky jazyk. A k tomu som ešte mladá. Z predchádzajúceho pracovného života mám veľké skúsenosti s prácou so zákazníkmi, napríklad tiež s pokladňou alebo vykladanie, drobné administratívne práce na aktivačnej činnosti nielen na Mestskom úrade, ale aj na gymnázium, kde som získala aj veľké poznatky, čo sa týka kopírovania rôznych materiálov. Počas kurzoch Interiérový dekoratér a Práca na PC som 2 týždne praxovala vo 1 firme , kde som kontrolovala a triedila tovar a tu som získala prax ako skladníčka. Mám prax ako čašníčka. Veľa som sa naučila aj na aktivačnej práci v Občianskom združení, mojou náplňou bolo spracovať a ukladať údaje z internetu do obslužného programu, posielať emaily, kontrolovať uložené informácie zo systému a zo šanónov. Nemám problém komunikovať s ľuďmi. Medzi moje osobnostné vlastnosti patrí: komunikatívnosť, zodpovednosť, precíznosť, svedomitosť, iniciatívnosť, schopnosť učiť sa nové veci, organizačné schopnosti, samostatnosť, pozitívny prístup k riešeniu problémov a schopnosť pre tímovú spoluprácu, príjemný vzhľad. Tak mi povedzte, kde je chyba? Vo mne, či v tom, že spoločnosti robia konkurzy a nakoniec si tam dajú známeho či známu, alebo z rodiny?

Ďakujem za vaše osobné názory: ivkahzv@gmail.com
veronikasad
07.09.09,08:24
Si evidovaná na úrade práce - ak ano, odkedy ?