Dana7
07.09.09,12:47
Dobrý deň,

prosím o radu, môj známy bol riadne vyslaný na SC do Čiech. Cesta bola 12 dní, nemá prácu, pri ktorej by išlo o častú zmenu miesta výkonu práce, a po návrate im účtovníčka povedala, že im preplatí len 10 dní? Ja hľadám ako hľadám, ale nikde v zákone som na takéto krátenie nenašla oporu, tak teraz neviem, ako sa môže on obhajovať a žiadať preplatiť celých 12 dní.
Prosím o radu.

Vďaka:)
veronikasad
07.09.09,10:52
Dobrý deň,

prosím o radu, môj známy bol riadne vyslaný na SC do Čiech. Cesta bola 12 dní, nemá prácu, pri ktorej by išlo o častú zmenu miesta výkonu práce, a po návrate im účtovníčka povedala, že im preplatí len 10 dní? Ja hľadám ako hľadám, ale nikde v zákone som na takéto krátenie nenašla oporu, tak teraz neviem, ako sa môže on obhajovať a žiadať preplatiť celých 12 dní.
Prosím o radu.

Vďaka:)
uveď prosím čas prechodu hraníc SR v prvý a posledný deň pracovnej cesty
Chobot
07.09.09,11:42
Dobrý deň,

prosím o radu, môj známy bol riadne vyslaný na SC do Čiech. Cesta bola 12 dní, nemá prácu, pri ktorej by išlo o častú zmenu miesta výkonu práce, a po návrate im účtovníčka povedala, že im preplatí len 10 dní? Ja hľadám ako hľadám, ale nikde v zákone som na takéto krátenie nenašla oporu, tak teraz neviem, ako sa môže on obhajovať a žiadať preplatiť celých 12 dní.
Prosím o radu.

Vďaka:)

Pokiaľ bol v zahraničí 12 dní, tak má nárok na náhrady za 12 dní v závislosti od počtu hodín strávených v zahraničí.

Leda že by mu krátili stravné z dôvodu zabezpečenej celodennej stravy. Treba zistiť, z akého dôvodu mu chcú náhrady krátiť, potom krátenie môžeme buď potvrdiť, alebo vyvrátiť.