arimi
07.09.09,13:00
zdravím, potrebujem vediet, či mi može niekto uzavriet poistku, alebo stavebné sporenie aj ked o tom nemám ani tušenie...nemusí tam byt moj podpis? začali mi chodit z wustenrotu listy, a teraz mi decka volajú, že mám samé upomienky, na zaplatenie a ja neviem čo to je. manžel zrejme aby zvýšil obrat svojej kolegyni, uzatvoril niečo bez mojho vedomia ale platby chodia mne...
je možné aj bez mojho podpisu niečo také urobit?
Chobot
07.09.09,11:13
zdravím, potrebujem vediet, či mi može niekto uzavriet poistku, alebo stavebné sporenie aj ked o tom nemám ani tušenie...nemusí tam byt moj podpis? začali mi chodit z wustenrotu listy, a teraz mi decka volajú, že mám samé upomienky, na zaplatenie a ja neviem čo to je. manžel zrejme aby zvýšil obrat svojej kolegyni, uzatvoril niečo bez mojho vedomia ale platby chodia mne...
je možné aj bez mojho podpisu niečo také urobit?

Podľa správnosti by každá banka, poisťovňa, stav. sporiteľňa a iná fin. inštitúcia mala identifikovať a overiť totožnosť každého klienta, s ktorým vstupuje do obchodného vzťahu. Pokiaľ ale zmluva bola uzatvorená cez nejakého sprostredkovateľa, ktorý je známym tvojho manžela, nedá sa vylúčiť, že uzatvoril takúto zmluvu aj bez toho, aby ťa identifikoval. Možno aj nevedomky to urobil - možno manžel tvrdil, že si to podpísala ty, len nemôžeš prísť osobne (ak mal k dispozícii tvoj OP, tak to nie je veľký problém), tak sa ten poradca zľutoval a uzatvoril zmluvu. Možno v tom ide tiež.

V prvom rade si zisti, čo to vlastne máš. AK máš nejaký list od W. tak si pozri, čo to je za produkt, bude tam určite číslo poistky alebo stav. sporenia. Potom sa skontaktuj s W. stav. sporiteľňou alebo s W. poisťovňou a zisti si, či skutočne evidujú takú zmluvu na tvoje meno. Ak áno, napíš im námietku, že ty si nikdy zmluvu nepodpisovala. Uvidíš, aká bude ich reakcia a v závislosti od toho, ak nebudú ochotní spolupracovať a zmluvu zrušiť, tak sa môžeš obrátiť na fin. políciu s podozrením na fin. podvod prípadne s podozrením na pranie špin. peňazí.
arimi
07.09.09,11:27
dakujem velmi pekne...totiž ono to je tak, že ja som sa stala obetou viacerých ich špinavostí...ich spolupráca funguje na princípe pyramidy, multilevelu a čínskych medicín a takých podobných sránd a ja zistujem, že tie kolegyne manžela zobrali pod seba ako sponzorky, a učia ho. manžel dal na rozvod kvoli nim, či už vlastne jednej z nich, zrejme tá ma na svedomí aj tento wust.
som šokovaná, čo sa ešte nájde za podvody...
urobili to bezo mna, aby jeho kolegyna zarobila...
a to je naozaj len jedno svinstvo z mnohých čo na mne vyskúšali za poslednú dobu a bojím sa, že asi najmenšie...
arimi
08.09.09,14:15
takže mám tam životné investičné poistenie, ale zaniklo pre neplatenie a ja musím doplatit niečo do 200 eur. sprostredkoval to moj muž, nič mi nepovedal... musí byt aj na tomto sporení moj podpis? asi áno, však? kedže platby chodia mne...takže sa jedná vlastne o podvod? zatial mi nechcú nič povedat v poistovni, až na písomnú žiadost vraj budú reagovat.
Chobot
08.09.09,14:26
takže mám tam životné investičné poistenie, ale zaniklo pre neplatenie a ja musím doplatit niečo do 200 eur. sprostredkoval to moj muž, nič mi nepovedal... musí byt aj na tomto sporení moj podpis? asi áno, však? kedže platby chodia mne...takže sa jedná vlastne o podvod? zatial mi nechcú nič povedat v poistovni, až na písomnú žiadost vraj budú reagovat.

Samozrejme, že tam musí byť tvoj podpis. Ak ho sfalšoval tvoj manžel, tak je zmluva neplatná. A to už som ti písal, že treba napísať písomnú sťažnosť, oni tú zmluvu zrušia. Aspoň u nás sme takéto zmluvy rušili od začiatku.

Ak s budú zdráhať, obráť sa na finančnú políciu a ohlás finančný podvod. Poisťovni nebude jedno, že uzatvorili poistku a nepreverili totožnosť poistníka či poisteného.
arimi
08.09.09,15:00
vdaka, som dost vyplašená, ale idem vo štvrtok konečne na slovensko a mám sa zrejme čo obracat...kolegyne ho naviedli aby dal na súd výživné na manžela, potom dal rozvod...ony si myslia, že ja v rakúsku zarábam horybylné sumy, a že ma cez neho takto budú ždímat...
arimi
22.10.09,08:45
prosím ešte ak mi poradíte v tejto veci...moje deti majú tiež nové stavebné sporenia a starší syn má v kontinuite dalšiu zmluvu na sporenie, s ktorou nesúhlasí a chce aby sa to zrušilo...lenže ta sprostredkovatelka nereaguje na moje výzvy a skladá mi telefon...uzavrela to s mojím manželom, ktorý ale nemá peniaze na platenie a ja to platit nie som ochotná, lebo ta ženská mi rozbila rodinu...aj tak na to nemám teraz peniaze a ona to robí len pre provízie...mladší syn má 16 rokov, starší 25. ide o toho mladšieho...musím súhlasit aj ja s touto zmluvou, alebo stačí len jeden rodič? ale manžel nemá na to peniaze , dokonca býva so mnou v byte a neplatí ani nájom ani nič, nemá ani na jedlo...a kedže to urobil s tou ženskou bez mojho súhlasu, chcem aby sa to zrušilo. čo mám robiť?
veronikasad
22.10.09,08:52
prosím ešte ak mi poradíte v tejto veci...moje deti majú tiež nové stavebné sporenia a starší syn má v kontinuite dalšiu zmluvu na sporenie, s ktorou nesúhlasí a chce aby sa to zrušilo...lenže ta sprostredkovatelka nereaguje na moje výzvy a skladá mi telefon...uzavrela to s mojím manželom, ktorý ale nemá peniaze na platenie a ja to platit nie som ochotná, lebo ta ženská mi rozbila rodinu...aj tak na to nemám teraz peniaze a ona to robí len pre provízie...mladší syn má 16 rokov, starší 25. ide o toho mladšieho...musím súhlasit aj ja s touto zmluvou, alebo stačí len jeden rodič? ale manžel nemá na to peniaze , dokonca býva so mnou v byte a neplatí ani nájom ani nič, nemá ani na jedlo...a kedže to urobil s tou ženskou bez mojho súhlasu, chcem aby sa to zrušilo. čo mám robiť?
starší syn je dospelý - kto podpísal tú novú zmluvu v KONTINUITE ?

Máte už rozhodnutie súdu o zverení do výchovy mladšieho syna ?
arimi
22.10.09,09:58
ešte rozhodnutie nemám, rozvod bude o dva týždne...starší syn ju podpísal, tvrdí že mu to otec nevysvetlil dobre a ešte sa zaviazal to za neho mesačne platit, len bohužial naletel/otec/finančnej poradkyni a dal výpoved v práci a teraz je bez penazí a platit to nemá z čoho a ja to platit odmietam...a syn to chce okamžite zrušit s tým, že ho otec podviedol...alebo skor tá istá poradkyna...
Chobot
22.10.09,10:20
ešte rozhodnutie nemám, rozvod bude o dva týždne...starší syn ju podpísal, tvrdí že mu to otec nevysvetlil dobre a ešte sa zaviazal to za neho mesačne platit, len bohužial naletel/otec/finančnej poradkyni a dal výpoved v práci a teraz je bez penazí a platit to nemá z čoho a ja to platit odmietam...a syn to chce okamžite zrušit s tým, že ho otec podviedol...alebo skor tá istá poradkyna...

Musíš pozrieť na poistnej zmluve, kto je poistník (t.j., kto je platiteľom poistného). Predpokladám, že poisteným (ten, koho život je poistený) je tvoj syn.

Ak je poistníkom otec, tak jedine otec môže vypovedať poistnú zmluvu. Ak ju nebude platiť, tak poistná zmluva zanikne z dôvodu neplatenia a ak je nárok na nejakú odkupnú hodnotu, tak ju dostane poistník.

Ale už som sa stretol aj s tým, že poistku mohol vypovedať aj poistený (bolo to práve v Kontinuite). Treba sa spýtať v poisťovni, či akceptuje výpoveď od poistenej osoby .

A prečo si myslíš, že ho podviedli? Keby si ponechal poistku, tak v prípade dožitia má nárok na tie peniaze. Ako dlho trvá tá poistka? A ako kedy by mala skončiť?
arimi
22.10.09,10:34
ja viem, ale ta ženská mi rozbila rodinu a ideme kvoli nej k rozvodu a aj preto nechcem...uzavreli poistky tento rok v lete, nemá to kto platit, sme zavalení poistkami snád zo všetkých poistovní, manžel celkom zblbnul...nechal sa nahovorit tou ženskou na všetko možné a ja aby som to teraz platila, lebo on nemá príjem, kedže dal výpoved a poistky nikto okrem neho nechce uzatvárat :-( takže nemá ani provízie, proste nič, žije z mojich penazí...
otec ho podviedol tým, že mu slúbil v ošiali, že to za neho bude platit, ale neplatí nič a upomienky sa kopia...treba platit mesačne 35 euro a to je dost...
veronikasad
22.10.09,10:41
ja viem, ale ta ženská mi rozbila rodinu a ideme kvoli nej k rozvodu a aj preto nechcem...uzavreli poistky tento rok v lete, nemá to kto platit, sme zavalení poistkami snád zo všetkých poistovní, manžel celkom zblbnul...nechal sa nahovorit tou ženskou na všetko možné a ja aby som to teraz platila, lebo on nemá príjem, kedže dal výpoved a poistky nikto okrem neho nechce uzatvárat :-( takže nemá ani provízie, proste nič, žije z mojich penazí...
otec ho podviedol tým, že mu slúbil v ošiali, že to za neho bude platit, ale neplatí nič a upomienky sa kopia...treba platit mesačne 35 euro a to je dost...
za dospelého syna nemôžeš rušiť poistku ty - ako rodič. Preštuduj si poistnú zmluvu - podmienky odstúpenia od zmluvy a pošli ho do príslušnej pobočky, kde určite nájdu riešenie ...