amelia
15.08.05,14:41
Chcela by som sa spýtať,nie pre seba, takže viem len pár inf. Podnikateľ by chcel zlikvidovať fy,nebol vyhlásený konk.,pretože nemajú majetky.účtovníčka nevie, čo má obsahovať súvaha, ktorú musí podať ku dňu likv.-či aj záväzky, pohľadávky...a či si záväzky nemá dať do výnosov a zdaniť ich-záväzky sú vraj veľmi,veľmi vysoké-neuhradené prenájmy a pod...
Už som pozerala v predošlých príspevkoch na túto tému, ale odpoveď na práve tieto probl.som nenašla. Ďakujem.
sway
15.08.05,12:45
Chcela by som sa spýtať,nie pre seba, takže viem len pár inf. Podnikateľ by chcel zlikvidovať fy,nebol vyhlásený konk.,pretože nemajú majetky.účtovníčka nevie, čo má obsahovať súvaha, ktorú musí podať ku dňu likv.-či aj záväzky, pohľadávky...a či si záväzky nemá dať do výnosov a zdaniť ich-záväzky sú vraj veľmi,veľmi vysoké-neuhradené prenájmy a pod...
Už som pozerala v predošlých príspevkoch na túto tému, ale odpoveď na práve tieto probl.som nenašla. Ďakujem.
aké vedie účtovníctvo? JÚ alebo PÚ? - to je dosť dôležitá informácia a od nej sa odvíja kopec vecí. Zdaňuje zásoby, majetok - HIM a DHIM (po starom) a neuhradené pohľadávky, nie záväzky. Je to dosť náročná operácia - lepšie je všetko predať a potom rušiť....
amelia
15.08.05,12:50
Asi PÚ, keď robí Súvahu, na tú sa ma pýtala. Prečo pohľadávky ano, záväzky nie. Veď práve neuhradené záväzky má vo výnosoch, ak by ich zúčtovala.
sway
15.08.05,13:04
Asi PÚ, keď robí Súvahu, na tú sa ma pýtala. Prečo pohľadávky ano, záväzky nie. Veď práve neuhradené záväzky má vo výnosoch, ak by ich zúčtovala.
no asi urobím zo seba blbca - alebo mi to už nemyslí, ale akým činom bude mať neuhradené záväzky (t.j. došlé faktúry!) za prenájmy vo výnosoch - to fakt nechápem, napíš ako to chce odúčtovať - konkrétne účty....:confused:
amelia
15.08.05,14:21
no asi urobím zo seba blbca - alebo mi to už nemyslí, ale akým činom bude mať neuhradené záväzky (t.j. došlé faktúry!) za prenájmy vo výnosoch - to fakt nechápem, napíš ako to chce odúčtovať - konkrétne účty....:confused: :), blbec som asi ja :), ale neva...
no: 321/64... hm, neviem, odpísané pohľadávky sú 546/311, a záväzky :confused: , tie ako...
amelia
15.08.05,14:24
:), blbec som asi ja :), ale neva...
no: 321/64... hm, neviem, odpísané pohľadávky sú 546/311, a záväzky :confused: , tie ako...
no pri zaučtovaní fa 518/321
ale odpísanie neuhr. záväzku-no však to asi nemôže, však :o , prepáč...neviem to domyslieť
sway
15.08.05,14:31
....no ja tu vidím ešte 646 - výnosy z odpísaných pohľadávok..., ale záväzky ??? - no to fakt neporadím - možno sa niekto ozve, ale to by aj mňa zauímalo, rozumiem ona dávala záväzky do nákladov a teraz všetky neuhradené chce dať do výnosov - je tak? - no uvidíme či sa niekto ozve. ja som ukončovala iba JÚ - tak v PÚ neviem.
Aj ja som zvedavá . Držím palce!
KEJKA
15.08.05,17:26
zavazky 648, ale aj 688, ked je to pri likvidacii,
zostanu len peniaze a vl. imanie