raja7
07.09.09,13:08
Poraďáci, prosím Vás o odpoveď: paušál 80% spotreby PHM do výdavkov bez vedenia knihy jázd (§ 19 odst.2, písm.l bod 3) platí aj pre PRÁVNICKÉ OSOBY?
Martin Mocko
07.09.09,13:16
Poraďáci, prosím Vás o odpoveď: paušál 80% spotreby PHM do výdavkov bez vedenia knihy jázd (§ 19 odst.2, písm.l bod 3) platí aj pre PRÁVNICKÉ OSOBY?

Toto ustanovenie zákona rovnako platí pre všetky subjekty, ktoré sa riadia Zákonom o dani z príjmov. Je jedno, či ide o FO alebo PO.
Lenka1979
07.09.09,13:16
Poraďáci, prosím Vás o odpoveď: paušál 80% spotreby PHM do výdavkov bez vedenia knihy jázd (§ 19 odst.2, písm.l bod 3) platí aj pre PRÁVNICKÉ OSOBY?

áno, platí aj pre PO.
misomiso
07.09.09,13:18
A stale plati, ze na odpocet DPH z PHM sa to nevztahuje?
Martin Mocko
07.09.09,13:20
A stale plati, ze na odpocet DPH z PHM sa to nevztahuje?

Zle si to pochopil. Zákon o dani z príjmov ustanovuje jednu vec. Zákon o DPH zase druhú a tie sú mierne nekompatibilné, ako celý náš parlament.
Podľa prvého máš nárok na 80% výdavkov bez zdokladovania knihy jázd. Druhý však hovorí, že ak chceš uznať nárok na odpočet, musia byť výdavky/náklady preukázateľne poskytnuté na dodanie tovarov a služieb. A pri tom už kontrolór chce vidieť knihu jázd...
grammatika
07.09.09,13:23
Zle si to pochopil. Zákon o dani z príjmov ustanovuje jednu vec. Zákon o DPH zase druhú a tie sú mierne nekompatibilné, ako celý náš parlament.
Podľa prvého máš nárok na 80% výdavkov bez zdokladovania knihy jázd. Druhý však hovorí, že ak chceš uznať nárok na odpočet, musia byť výdavky/náklady preukázateľne poskytnuté na dodanie tovarov a služieb. A pri tom už kontrolór chce vidieť knihu jázd...
Súhlasím, viď link http://www.porada.sk/1025880-post84.html
raja7
07.09.09,14:07
Ďakujem všetkým za odpoveď :-)
misomiso
07.09.09,21:35
Zle si to pochopil. Zákon o dani z príjmov ustanovuje jednu vec. Zákon o DPH zase druhú a tie sú mierne nekompatibilné, ako celý náš parlament.
Podľa prvého máš nárok na 80% výdavkov bez zdokladovania knihy jázd. Druhý však hovorí, že ak chceš uznať nárok na odpočet, musia byť výdavky/náklady preukázateľne poskytnuté na dodanie tovarov a služieb. A pri tom už kontrolór chce vidieť knihu jázd...

No - takze som to dobre pochopil. Stale s tym nikto nic nespravil.
Martin Mocko
08.09.09,06:33
No - takze som to dobre pochopil. Stale s tym nikto nic nespravil.

A pochybujem, že s tým niečo aj niekto bude robiť. Už sa zvolebnieva, takže treba meniť iné zákony - "ľudovo-populistické". Ten 80% paušál bol iba taký predsmrtný kŕč, narýchlo zosmolený, aby mohol pán "priemer" povedať, že vymyslel protikrízový balíček, ktorý naštartuje našu upadajúcu ekonomiku...