agentsmith
07.09.09,13:27
Mam externy disk ktory musi mat svoj vlastny zdroj. Ide o adapter ktoreho vstup je 100-240V, 50/60Hz, 500mA a vystup je 12V a 1500mA. Bohuzial v obchodoch sa mi nedari takyto adapter zohnat. Nastastie hovoria ze da sa objednat ale jedine co mali v ponuke je 1600mA. Nie som si isty ci musi byt presne 1500mA alebo moze byt aj viac. Viete mi poradit alebo povedat ci moze byt viac alebo moze byt aj menej a preco? Nechcem kupit nieco zle a podla vsetkeho by som si chcel kupit uz univerzalny adpater. Ak poznate nieco co ma tieto parametre prosim dajte vediet.
Dakujem velmi pekne
duves
07.09.09,11:30
Môžeš kúpiť 1600mA, nesmie to byt menej, zrejme by sa zdroj prehrial a neskor odisiel do večnych lovíšť.
Fero11
07.09.09,11:34
Viac mA moze byt. A ci moze byt menej o tom hovori specifikacia zariadenia, ktore bude tymto adapterom napajane.
Viac moze byt vzdy, spotrebic si berie prudu tolko, kolko potrebuje. Pozor, nemylit si z napatim, napatie musi byt tolko, kolko je predpisane
Chobot
07.09.09,11:47
Mam externy disk ktory musi mat svoj vlastny zdroj. Ide o adapter ktoreho vstup je 100-240V, 50/60Hz, 500mA a vystup je 12V a 1500mA. Bohuzial v obchodoch sa mi nedari takyto adapter zohnat. Nastastie hovoria ze da sa objednat ale jedine co mali v ponuke je 1600mA. Nie som si isty ci musi byt presne 1500mA alebo moze byt aj viac. Viete mi poradit alebo povedat ci moze byt viac alebo moze byt aj menej a preco? Nechcem kupit nieco zle a podla vsetkeho by som si chcel kupit uz univerzalny adpater. Ak poznate nieco co ma tieto parametre prosim dajte vediet.
Dakujem velmi pekne

A ten externý disk nemal vlastný zdroj? TO si ho kupoval bez zdroja? Ako externý?

Aký má ten disk housing? Je to klasický 3,5´disk? Ak áno, existujú rámčeky aj so zdrojom, do ktorého ten disk môžeš vložiť a používať:

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000330043001139


Ak je to nejaký špeciálny disk, tak ako to, že ho predali bez zdroja?
agentsmith
07.09.09,14:28
Dakujem velmi pekne. Pomohli ste mi. K disku som mal adapter pribaleny ale bohuzial ho odpalilo tak hladam nahradu.
limonene
07.09.09,14:38
Ked ho odpalilo, tak by som mozno naozaj siel do tych 1600mA. Ale na tu voltaz si daj pozor. A tiez na koncovku - aby sedela. Respektive mnohokrat predavaju adaptery bez koncoviek.
myfleetwood
08.09.09,09:41
ku teme adaptera..

ak sa nieco pokazi, tak je dobre sa trosku zamysliet preco. V podstate su dve zasadne moznosti, ak zdroj odisiel bez tvojej pomoci.:)

1. Vadna suciastka v zdroji, ktory nedokazal dodavat deklarovanych 1500mA/12V a odisiel. Urcite pomoze kupit 1600mA/12V, co bol tvoj dotaz.

2. HDD ma nejaky problem a odobera viac ako deklarovanych 1500 mA. Moze odoberat viac len v spickach, a zdroju to stacilo na to ze odisiel. (inymi slovami vyrobca zase raz usetril na nespravnom mieste). A tu je na zamyslenie, ci nekupit zdroj silnejsi napr. 2,000 mA/12V (2A/12V)
Ak chces kupit silnejsi zdroj tak 12 V musi ostat !! A zvacsujes len cislo
s mA (resp A = 1000 mA) KLudne mozes kupit zdroj 5A / 12V ( cize 5000mA/12V)a mal by si akorat vykonovu rezervu...samozrejme nevyhodou
je vyssia cena.

pripajam ti dve stranky kde si mozes pozriet a objednat zdroj aky potrebujes.

www*sos*sk
www*gme*sk
( miesto hviezdiciek si daj bodky)


Pri takomto probleme bude ale asi najlepsie skocit osobne do predajne,
napr. ak si v BA, tak navstivit GM by nemal byt pre teba problem. (pri Baumaxe na Bajkalskej).