mazanova
07.09.09,14:53
Vážení, chcela,by som počuť Vaše názory na návštevu Dalajlámu...,
hrniete sa, ste zvedaví a pod.
aviator
07.09.09,18:12
Dalajlámu a jeho snahu obdivujem ale asi za nezúčastním.
Dúfam, že Tibet raz bude slobodný.
icemonika
09.09.09,19:25
Pokiaľ viem, už raz bol na Slovensku a prebehlo to v tichosti, nič oficiálne. Ani som o tom nevedela, že sa chystá k nám na návštevu. Musí to byť zážitok stretnúť ho. Ja by som ho rada videla, ale... :(
misomiso
09.09.09,20:51
Vážení, chcela,by som počuť Vaše názory na návštevu Dalajlámu...,
hrniete sa, ste zvedaví a pod.

Fesak to je.
icemonika
11.09.09,16:12
Fesak to je.

:D:D:D:D:D
brčko
11.09.09,17:34
Som ho minule videla. Bola to náhoda. Viezla som ds v bratislavskej MHD buse na križovatke šancová, štefanikova (pod hl.stanicou) a zastali sme na červenú. Pozrela som z okna a vo vedlajšom aute kto iný ako Dalajláma. So záujmom sledoval okolie. Som ani nejako nestihla reagovať, len ... aha Dalajláma. Nemám síce prehlad o jeho aktivitách, no jednoznačne je to človek, ktorý si zaslúži úctu.
misomiso
11.09.09,18:37
No na toho Dalajlamu pozor, pretoze hoci je to velky sarmantak, chce spravit to iste ako Csaky s Durayom - oddelit Tibet od Ciny. My sme si dali tu namahu ze sme (kvoli aktivitam SMK) neuznali Kosovo a teraz sa budeme kamaratit s Dalajlamom?
Slayer666
11.09.09,18:47
No na toho Dalajlamu pozor, pretoze hoci je to velky sarmantak, chce spravit to iste ako Csaky s Durayom - oddelit Tibet od Ciny. My sme si dali tu namahu ze sme (kvoli aktivitam SMK) neuznali Kosovo a teraz sa budeme kamaratit s Dalajlamom?

:D
12martin34
12.09.09,18:08
Myslim, ze stacilo si pozriet jeho exkluzivny rozhovor na TA3, neda sa popisat krasa a vysoky zmysel jeho slov. Cina tam anektovala cely narod, etnikum a uplne ho vyhubi, zdecimuje. To treba pochopit. "D" tvrdi, ze Cina moze byt vtedy stastna, ked bude rozmanita v svojom vnutri. Zial, dnesna vladna reprezentacia - koalicia je dost psychycky obmedzena, z neznamych dovodov (asi nejaky ideologicky sentiment) podlieza Cine, aj ked z Ciny nic nemame, iba oni nas maju ako tovarovu destinaciu. Minimalne by som tam isiel ako sukromna osoba a argumentoval by som, ze ak je Cina nas priatel a D je nepriatel Ciny, tak ja chcem poznat nepriatela mojich priatelov, aby som tychto priatelov mohol podporit, pomoct.
No ale to by som od ludi, ktori sa daju do hromady s Janom Slotom asi moc ocakaval.
Rozalka
15.09.09,16:30
No na toho Dalajlamu pozor, pretoze hoci je to velky sarmantak, chce spravit to iste ako Csaky s Durayom - oddelit Tibet od Ciny. My sme si dali tu namahu ze sme (kvoli aktivitam SMK) neuznali Kosovo a teraz sa budeme kamaratit s Dalajlamom?

Okolnosti sú trochu iné:

V máji 1949 sa Komunistická vláda Číny obsadila Tibet, možno len zato, že kedysi boli obidva štáty súčasťou mongolskej ríše.
Čínska ľudová armáda vtrhla do hlavného mesta Lhasy a zaviedla brutálny režim, ktorý znamenal pre 1,2 milióna Tibeťanov smrť.
Po desiatich rokoch okupácie dalajláma bol nútený z domova utiecť a do Tibetu sa rútili čínske tanky.

Dalajláma je predsa len nejaká osobnosť.
Nobelov výbor nenásilný odpor tibetského duchovného vodcu proti čínskej okupácii ocenil v roku 1989 Nobelovou cenou.

Odporúčam film Sedem rokov v Tibete.
misomiso
15.09.09,19:39
Okolnosti sú trochu iné:

V máji 1949 sa Komunistická vláda Číny obsadila Tibet, možno len zato, že kedysi boli obidva štáty súčasťou mongolskej ríše.
Čínska ľudová armáda vtrhla do hlavného mesta Lhasy a zaviedla brutálny režim, ktorý znamenal pre 1,2 milióna Tibeťanov smrť.
Po desiatich rokoch okupácie dalajláma bol nútený z domova utiecť a do Tibetu sa rútili čínske tanky.

Dalajláma je predsa len nejaká osobnosť.
Nobelov výbor nenásilný odpor tibetského duchovného vodcu proti čínskej okupácii ocenil v roku 1989 Nobelovou cenou.

Odporúčam film Sedem rokov v Tibete.

Ale ved ja viem, drzim mu palce, ibaze pre nas (nezainteresovanych) je niekedy tazke rozlisit, kto este ma pravo na sebaurcenie a kto nie. Napriklad ja sa aj celkom cudujem Spanielom, ze sa toklo natahuju s tou Etou, ja by som to Baskicko asi pustil a ohradil ostnatym drotom, nech sa tam pozabijaju navzajom, ked tak miluju vybusniny.

Dalej Severne Irsko, Kosovo, teraz ta provincia v Gruzinsku a v neposledom rade juzne Slovensko. Vsetky tieto pripady maju nieco spolocne, aj ked kazdy je jedinecny- pochopitelne.
misomiso
15.09.09,19:40
...aha a zabudol som Taiwan...