ex
07.09.09,15:24
aké máte skúsenosti s touto témou - 4a1/2 ročný chlapček si radšej zoberie na hranie bábiku, ako napr. zvieratko... patrí to do tejto rubriky? ja mám dojem, že áno - vy mi povedzte k tomu viac...
misomiso
07.09.09,13:27
Myslim, ze je to skor na poradu s detskym psychologom, ako na diskusiu na nete.
Žabinka
07.09.09,14:01
A čo je na tom divné? Môj najstarší sa tiež hrával viac s bábikami, v jasličkách aj škôlke takmer všetky deti (vrátane chlapcov) po prezlečení utekali ku kočíkom a keď sa stretli pri kočíku viacerí, hneď sa strhla hádka. Nakoniec škôlka musela dokúpiť nejaké kočíky. Ale nebadám na ňom teraz v dospelosti nejaké kazy.
dana9
07.09.09,14:03
Tiez si myslim, ze je to v poriadku,
ja som sa zase ako mala hravala s autickami, a teraz som normalna, teda aspon myslim :-)
Kazu
07.09.09,15:03
V tom veku by som ešte nemala obavy. Moji synovia sa hrávali s bábikami, kúpali ich, prezliekali, aj nechty im namaľovali. A potom im ostrihali aj nechty aj s prstami :--- Dokonca som im musela kúpiť aj bábiky s vlasmi aby ich mohli česať. Pre bábiky mali aj domček s nábytkom, záclonami aj kobercami. Dlho ich tie hry s bábikami držali až ma s tým zneistili. Ale potom /ten starší bol prvák/ namaľovali bábike do rozkroku kosoštvorec s čiaročkami a moje pochybnosti sa rozplynuli.:D Dnes už majú svoje manželky a dokonca mám aj vnúčatká :D A moja mladšia vnučka /čerstvá trojročná/ má zase slušnú zásobu autíčok. Na jej prvé narodeniny sme miesto bábiky kupovali autíčko :D Kočík a bábiky sú až na konci jej záujmov.
Blankake
07.09.09,15:16
Moja dcéra sa hrávala s autíčkami, pretože to videla u svojho staršieho bračeka. Bábiku zobrala do rúk asi 2x. Vyzeralo to, že z nej bude "chlapčisko", ale teraz sa už venuje "dievčenskému parádeniu".
Suseda má asi 2-ročného chlapčeka a keď idú do obchodu alebo von, malý si berie kočiarik s bábikou. ;)
Myslím, že v tomto veku (4 a 1/2 roka) je to bežné, že sa deti hrajú s tým, s čím sa hrajú ich súrodenci, kamaráti...
DominikaDominika
07.09.09,19:31
Čítala som o tom pred časom odborný článok a je to úplne normálne. Deťom sa to nemá zakazovať, alebo sa im preto vysmievať. Takže žiadne obavy :)
Halli
07.09.09,19:34
Buď rada, že je odmalička na "baby" ;):D
ondrejvla
07.09.09,19:42
exmanželka, vôbec sa nad tým netráp, aj môj syn vláčil bábiku na autíčku, natrhal jej kvietky, pobozkal ju a vozil ju po záhrade, deti sa hrajú s hračkou, aká je im milá, možno sa chcú o niekoho starať, prípadne byť gavaliermi, alebo je to jednoduchšie niečo iné, čo majú iné deti v ich okolí, preto netreba hneď mať obavy a zaraďovať ho do skupiny štvorpercentných. Moji vnuci mamininu bábiku zo svadobného auta nútili cikať na šerblík, prezliekali ju a volali ju Jano, no a teraz beda každej sukni v okolí, za každou sa točia ( teda aspoň sa tak hrdinsky tvária, že sú už chlapi). Ak uvidíš, že by sa k ničomu neskôr obracal záujem chlapčeka, až potom by som išla za psychológom.
Stanislav 1975
07.09.09,19:45
Ja som bol na tom ešte horšie v detstve-ja som spával dlho s medvedíkom, našťastie mi to nezostalo nastálo...:D:D:D
ondrejvla
07.09.09,19:49
Ja som bol na tom ešte horšie v detstve-ja som spával dlho s medvedíkom, našťastie mi to nezostalo nastálo...:D:D:D

No preto, lebo keď si predstavím dospelého muža ( skoro som napísala starého) ako leží v medveďom brlohu s macom v náručí:D:D:D
Stanislav 1975
07.09.09,19:50
No preto, lebo keď si predstavím dospelého muža ( skoro som napísala starého) ako leží v medveďom brlohu s macom v náručí:D:D:D

Aj keď,vyskúšať treba všetko v živote,no nie?:D:D:D:D:D
Halli
07.09.09,19:51
Ja som bol na tom ešte horšie v detstve-ja som spával dlho s medvedíkom, našťastie mi to nezostalo nastálo...:D:D:D


Stanko a si si istý?? Sem tam sa mi zdá, že v niektorých témach na niečo mrmleš :D:D:D
Stanislav 1975
07.09.09,19:53
Stanko a si si istý?? Sem tam sa mi zdá, že v niektorých témach na niečo mrmleš :D:D:D

mrmlem?:confused::confused::confused:,hmhm:)
Halli
07.09.09,20:00
mrmlem?:confused::confused::confused:,hmhm:)

nevieš že medvedi mrmlu, brmbrm ?:D Keď som sa ako malá na niečo jedovala...tatino mi povedal " no čo stále mrmleš ako medveď" :D...ale to si robim srandu na ten tvoj výrok o medvedíkovi :D:D nechápeš :---
Stanislav 1975
07.09.09,20:03
nevieš že medvedi mrmlu, brmbrm ?:D Keď som sa ako malá na niečo jedovala...tatino mi povedal " no čo stále mrmleš ako medveď" :D...ale to si robim srandu na ten tvoj výrok o medvedíkovi :D:D nechápeš :---

Slávka, ale ja vobec niesom medveď-ja som také malé prítulné mačiatko(stokilové):D:D:D
Chobot
07.09.09,20:05
aké máte skúsenosti s touto témou - 4a1/2 ročný chlapček si radšej zoberie na hranie bábiku, ako napr. zvieratko... patrí to do tejto rubriky? ja mám dojem, že áno - vy mi povedzte k tomu viac...

Myslím, že tvoje obavy sú predčasné a zbytočné.

Nedá mi to nepridať jednú reklamu, ktorá sa sem hodí ako zadok na šerbel:

http://www.youtube.com/watch?v=387xAhNwrHg&feature=PlayList&p=D77251766C665B9A&playnext=1&playnext_from=PL&index=13
Stanislav 1975
07.09.09,20:08
Myslím, že tvoje obavy sú predčasné a zbytočné.

Nedá mi to nepridať jednú reklamu, ktorá sa sem hodí ako zadok na šerbel:

http://www.youtube.com/watch?v=387xAhNwrHg&feature=PlayList&p=D77251766C665B9A&playnext=1&playnext_from=PL&index=13

dobrééé tibor...:)
Lubo44
07.09.09,20:11
aké máte skúsenosti s touto témou - 4a1/2 ročný chlapček si radšej zoberie na hranie bábiku, ako napr. zvieratko... patrí to do tejto rubriky? ja mám dojem, že áno - vy mi povedzte k tomu viac...
neviem čo na to povedať. ja mám syna presne v tom veku. každý naokolo mi hovorí, že je to normálne keď sa chce hrať s bábikou a kočíkom. možno to aj je. ale mne to strašne trhá oči a jednoducho to neviem stráviť. tak mu vždy radšej vysvetlujem, že on je chlapec a s bábami sa hrajú dievčatá. samozrejme mu niečo sľúbim ak bábu odloží. našťasti autá, futbalovú loptu, pištole, dinosaurov a pod. má oveľa radšej ako bábiky s kočíkom, tak to ma teší.
Chobot
07.09.09,21:01
neviem čo na to povedať. ja mám syna presne v tom veku. každý naokolo mi hovorí, že je to normálne keď sa chce hrať s bábikou a kočíkom. možno to aj je. ale mne to strašne trhá oči a jednoducho to neviem stráviť. tak mu vždy radšej vysvetlujem, že on je chlapec a s bábami sa hrajú dievčatá. samozrejme mu niečo sľúbim ak bábu odloží. našťasti autá, futbalovú loptu, pištole, dinosaurov a pod. má oveľa radšej ako bábiky s kočíkom, tak to ma teší.

Nedá mi to predsa len napísať niečo k tomuto.

Trápi vás to, že sa vaše dieťa nehraje s hračkami, ktoré sú určené pre jeho pohlavie. Keby ste mali postihnuté dieťa (či už mentálne alebo fyzicky) verte mi, že by ste boli náramne šťastní, že vôbec nejakú hračku dokáže zobrať do ruky a zahraje sa s ňou. Píšem to preto, lebo sa pohybujem medzi ľuďmi, ktorí majú takto hendikepované deti a je pre nich niekedy nepochopiteľné, aké strašne vysoké nároky majú niekedy rodičia zdravých detí na svoje ratolesti. Videl som mamičku, ktorá prepleskla svojho asi 3 ročného synčeka, lebo mu padla zmrzlina. Chudáčikovi bolo asi viac ľúto tej zmrzliny, ako hubovej polievky od mamy.

Deti nie sú počítače, ktoré sa riadia vopred naprogramovanými procesmi. Deti majú svoje vlastné predstavy a názory, hoci to niekedy neakceptujeme. Keď chodíme s dcérou na rehabilitáciu, tak lekárka pozrie do "tabuliek" a skonštatuje, že dcéra by už mala robiť to a to. Neberie ohľad na jej hendikep.

Preto exmanželka aj prípadní budúci stráchajúci sa rodičia, nebuďte na deti tak prísni, dajte im priestor na sebarealizáciu. Nehanbite sa za to, že syn pôjde von s bábikou. Pre deti to nie je nenormálne, len my dospelí sme si určili, že by to malo byť tak alebo tak. Ak sa mu páči bábika, tak mu ju kúpte. A buďte vďační za to, že je zdravý. Lebo zdravie si začnete ceniť, až keby vám chýbalo.
wegamizi
07.09.09,22:03
Nedá mi to predsa len napísať niečo k tomuto.

Trápi vás to, že sa vaše dieťa nehraje s hračkami, ktoré sú určené pre jeho pohlavie. Keby ste mali postihnuté dieťa (či už mentálne alebo fyzicky) verte mi, že by ste boli náramne šťastní, že vôbec nejakú hračku dokáže zobrať do ruky a zahraje sa s ňou. Píšem to preto, lebo sa pohybujem medzi ľuďmi, ktorí majú takto hendikepované deti a je pre nich niekedy nepochopiteľné, aké strašne vysoké nároky majú niekedy rodičia zdravých detí na svoje ratolesti. Videl som mamičku, ktorá prepleskla svojho asi 3 ročného synčeka, lebo mu padla zmrzlina. Chudáčikovi bolo asi viac ľúto tej zmrzliny, ako hubovej polievky od mamy.

Deti nie sú počítače, ktoré sa riadia vopred naprogramovanými procesmi. Deti majú svoje vlastné predstavy a názory, hoci to niekedy neakceptujeme. Keď chodíme s dcérou na rehabilitáciu, tak lekárka pozrie do "tabuliek" a skonštatuje, že dcéra by už mala robiť to a to. Neberie ohľad na jej hendikep.

Preto exmanželka aj prípadní budúci stráchajúci sa rodičia, nebuďte na deti tak prísni, dajte im priestor na sebarealizáciu. Nehanbite sa za to, že syn pôjde von s bábikou. Pre deti to nie je nenormálne, len my dospelí sme si určili, že by to malo byť tak alebo tak. Ak sa mu páči bábika, tak mu ju kúpte. A buďte vďační za to, že je zdravý. Lebo zdravie si začnete ceniť, až keby vám chýbalo.
Krajsie , lepsie a citlivejsie sa to uz ani snad neda napisat. Tolko pravdy, citu, lasky a pochopenia som uz davno necitila, ako z tvojho prispevku. Suhlasim s tymto nazorom a dakujem za tvoj nazor, z ktorym sa uplne stotoznujem.
Kazu
08.09.09,05:23
neviem čo na to povedať. ja mám syna presne v tom veku. každý naokolo mi hovorí, že je to normálne keď sa chce hrať s bábikou a kočíkom. možno to aj je. ale mne to strašne trhá oči a jednoducho to neviem stráviť. tak mu vždy radšej vysvetlujem, že on je chlapec a s bábami sa hrajú dievčatá. samozrejme mu niečo sľúbim ak bábu odloží. našťasti autá, futbalovú loptu, pištole, dinosaurov a pod. má oveľa radšej ako bábiky s kočíkom, tak to ma teší.

Chlapček sa správa primerane svojmu veku, učí sa starostlivosti a správaniu sa k ostatným. To ty sa zamysli.
účtovník 007
08.09.09,05:32
Ak pokladáme za normálne, ak sa muž prechádza s kočiarikom po meste, ba pokladáme za úžasné, ako sa hrá so svojim dieťatkom, prečo nám vadí, že sa malý chlapec hrá s bábikami? Nedeje sa to isté, iba vo forme, ktorá je určitému veku prístupná?
V ľuďoch je veľa predsudkov a poriadne škodlivých.
Blankake
08.09.09,06:21
Chápem obavy niektorých prispievajúcich. Ale chlapci sa môžu hrať s bábikami aj preto, že im chýba taká starostlivosť (akú prejavujú oni bábike), alebo vyrastajú v "ženskom" prostredí. A možno z neho vyrastie chlap, ktorý bude nežnejší a bude sa proste lepšie cítiť v "babskom" kolektíve.

Tak ako násilné "prerábanie" ľavákov na pravákov sa neodporúča ani nasilu zakazovať hrať sa chlapcom s bábikami. Keď to už niekomu vadí, tak treba skúsiť ponúknuť aj autíčko - napr. že bábiku položíme do veľkého auta a budeme ju voziť alebo pôjde autíčko na nákup pre bábiku.
Chobot
08.09.09,06:50
Pre odľahčenie témy:

V hračkárstve: "Máte bábiky Barbie?"
- "Áno, máme športovú Barbie za 50 €, Barbie nevestu za 100 €, Barbie na plese za 90 € a rozvedenú Barbie za 300 €."
- "Za 300 EUR???? Nie je to nejako veľa?"
- "Nie, po rozvode jej zostalo Kenove auto, Kenov dom aj Kenova jachta."
babi2
08.09.09,06:58
Môj syn keď mal 4 roky si tiež zažiadal bábiku, kúpil mu ju vtedy môj svokor, ktorý bol chlap na mieste a napriek tomu sa vôbec nad tým nepozastavil, dnes je už z môjho syna tiež chlap a má 2 ročného syna, ktorý keď príde ku mne tiež sa rád hrá z bábikou, ktorá zostala doma po mojej dcére. Ja si vôbec nemyslím, že by to malo byť na psychológa, skôr mi je čudné takéto vyjadrenie.
Lubo44
08.09.09,11:44
Nedá mi to predsa len napísať niečo k tomuto.

Trápi vás to, že sa vaše dieťa nehraje s hračkami, ktoré sú určené pre jeho pohlavie. Keby ste mali postihnuté dieťa (či už mentálne alebo fyzicky) verte mi, že by ste boli náramne šťastní, že vôbec nejakú hračku dokáže zobrať do ruky a zahraje sa s ňou. Píšem to preto, lebo sa pohybujem medzi ľuďmi, ktorí majú takto hendikepované deti a je pre nich niekedy nepochopiteľné, aké strašne vysoké nároky majú niekedy rodičia zdravých detí na svoje ratolesti. Videl som mamičku, ktorá prepleskla svojho asi 3 ročného synčeka, lebo mu padla zmrzlina. Chudáčikovi bolo asi viac ľúto tej zmrzliny, ako hubovej polievky od mamy.

Deti nie sú počítače, ktoré sa riadia vopred naprogramovanými procesmi. Deti majú svoje vlastné predstavy a názory, hoci to niekedy neakceptujeme. Keď chodíme s dcérou na rehabilitáciu, tak lekárka pozrie do "tabuliek" a skonštatuje, že dcéra by už mala robiť to a to. Neberie ohľad na jej hendikep.

Preto exmanželka aj prípadní budúci stráchajúci sa rodičia, nebuďte na deti tak prísni, dajte im priestor na sebarealizáciu. Nehanbite sa za to, že syn pôjde von s bábikou. Pre deti to nie je nenormálne, len my dospelí sme si určili, že by to malo byť tak alebo tak. Ak sa mu páči bábika, tak mu ju kúpte. A buďte vďační za to, že je zdravý. Lebo zdravie si začnete ceniť, až keby vám chýbalo.
Mne tiež nedá niečo povedať k tomuto. Môj syn má 4 roky a dva mesiace. a každý deň ďakujem Bohu že ho mám. Viem čo hovorím. Môj syn si prešiel peklom od prvéh dňa ako je na tomto svete. Lekári ho odpisovali, nedávali mu žiadnu nádej na prežitie. On žije už štyri roky a vyzerá to tak, že sa zo všetkých tých strašných chorôb, ktorých ani neviem koľko bolo dostane. Takže ja viem čo je to mať choré dieťa. Zažil som to na vlastnej koži. Chápem každého, kto má postihnuté dieťa. Môj syn síce žiadny telesný hendikep nemá, ale keď mal tri mesiace, tak mi doktor povedal, že buď ho bude niekoľko za neho dýchať prístroj alebo ho odpoja a do piatich minút zomrie. a absolútne nemal problém ten prístroj vypnúť. keď mal rok, tak doktorka v rizikovej poradni mi povedala, že nikdy nebude chodiť ani sám sedieť. chavala Bohu ja som mal viac viery v jeho silu ako oni a vďaka iným skutočným doktorm môj syn teraz žije, môže sa hrať, behať a jednoducho žiť.

Ja som ten príspevok myslel skôr ako odľahčenie témy. Naopak Váš príspevok sa ma trochu dotkol, pretože nie som bezstarostný a lebo necitlivý otec, ktorého dieťa je zdravé. Môjmu synovi navždy ostanú jazvy po celom tele a následky jeho zdravotného stavu. Možno som divný, ale jednoducho som rád, že môj syn sa hráva radšej s autom ako s bábou. Tak ma za to môžte odcudzovať.

Vášej dcerky mi je ľúto, a držím Vám palce, nech sa jej zdravotný stav zlepšuje. Myslím to úprimne. Môjmu synovi sa to našťastie darí. Preto viem aká je to radosť vidieť každé, čo i len minimálne zlepšenie zdravia.

Ak som sa niekoho môjmi príspevkami dotkol alebo urazil, tak sa ospravedlňujem.

Lubo
plada
08.09.09,12:13
Pred 24 rokmi si známi adoptovali malého ročného chlapčeka, rád sa hrával s mojou dcérou, najradšej s kabelkami. Raz boli na výlete na Devíne a mama mu hovorí - "Peťko, keď hodíš korunku do studne a budeš si niečo priať, tak sa Ti to splní", on hodil korunku do studne a mama sa ho opýtala, čo si prial. "Kabelku", bola jeho odpoveď. Dnes má 25 rokov, je dospelý, baby naňho letia a pri slove "kabelka" sa všetci zabávame.
Plada
newa
08.09.09,12:17
Myslim, ze je to skor na poradu s detskym psychologom, ako na diskusiu na nete.
Môj syn keď mal 3 roky mal aj kočiarik s bábikou a dnes je jeho koníček autá.
babi2
08.09.09,12:39
Mne tiež nedá niečo povedať k tomuto. Môj syn má 4 roky a dva mesiace. a každý deň ďakujem Bohu že ho mám. Viem čo hovorím. Môj syn si prešiel peklom od prvéh dňa ako je na tomto svete. Lekári ho odpisovali, nedávali mu žiadnu nádej na prežitie. On žije už štyri roky a vyzerá to tak, že sa zo všetkých tých strašných chorôb, ktorých ani neviem koľko bolo dostane. Takže ja viem čo je to mať choré dieťa. Zažil som to na vlastnej koži. Chápem každého, kto má postihnuté dieťa. Môj syn síce žiadny telesný hendikep nemá, ale keď mal tri mesiace, tak mi doktor povedal, že buď ho bude niekoľko za neho dýchať prístroj alebo ho odpoja a do piatich minút zomrie. a absolútne nemal problém ten prístroj vypnúť. keď mal rok, tak doktorka v rizikovej poradni mi povedala, že nikdy nebude chodiť ani sám sedieť. chavala Bohu ja som mal viac viery v jeho silu ako oni a vďaka iným skutočným doktorm môj syn teraz žije, môže sa hrať, behať a jednoducho žiť.

Ja som ten príspevok myslel skôr ako odľahčenie témy. Naopak Váš príspevok sa ma trochu dotkol, pretože nie som bezstarostný a lebo necitlivý otec, ktorého dieťa je zdravé. Môjmu synovi navždy ostanú jazvy po celom tele a následky jeho zdravotného stavu. Možno som divný, ale jednoducho som rád, že môj syn sa hráva radšej s autom ako s bábou. Tak ma za to môžte odcudzovať.

Vášej dcerky mi je ľúto, a držím Vám palce, nech sa jej zdravotný stav zlepšuje. Myslím to úprimne. Môjmu synovi sa to našťastie darí. Preto viem aká je to radosť vidieť každé, čo i len minimálne zlepšenie zdravia.

Ak som sa niekoho môjmi príspevkami dotkol alebo urazil, tak sa ospravedlňujem.

Lubo
No aj mne nedá na toto nič nepovedať, vôbec nechcem zľahčovať Vašu situáciu, ba práve naopak je mi úprimne ľúto keď takéto niečo čítam a držím palce a verím že naozaj všetko dobre dopadne, ale musím povedať že práve po tomto všetkom čo ste si preskákali, by mi asi naozaj bolo jedno v tomto veku že sa mu zažiada hrať sa s bábikou, ba dokonca sa mi to pozdáva viac ako tá pištoľ. Myslím to úprimne a prajem naozaj veľa, veľa zdravia
wegamizi
08.09.09,16:17
neviem čo na to povedať. ja mám syna presne v tom veku. každý naokolo mi hovorí, že je to normálne keď sa chce hrať s bábikou a kočíkom. možno to aj je. ale mne to strašne trhá oči a jednoducho to neviem stráviť. tak mu vždy radšej vysvetlujem, že on je chlapec a s bábami sa hrajú dievčatá. samozrejme mu niečo sľúbim ak bábu odloží. našťasti autá, futbalovú loptu, pištole, dinosaurov a pod. má oveľa radšej ako bábiky s kočíkom, tak to ma teší.
Viem, ze si to myslel v dobrom, je to citit z tvojej vypovede. Jedno ma vsak " zaujalo ", citujem: Našťastie autá, futbalovú loptu, pištole, dinosaurov a pod. má oveľa radšej ako bábiky s kočíkom.
Radsej bud rad, ked sa bude hrat s kocikom, ako s P I S T O L A M I. Nehnevaj sa, je to moj nazor. Neviem si predstavit, co zmysluplne robi dieta s pistolou. Presla som tymto obdobim s mojimi dvomi synmi, takze moja skusenost.
Lubo44
08.09.09,18:12
podľa mňa nie je nič zlé na pištoli na vodu vo vani alebo na plavárni. tak som to myslel
Kazu
08.09.09,19:33
Typický chlap :D Ľúbiaci, ale neohrabaný. :--- Ty si sa určite veľa s bábikami nehrával, lebo čo napíšeš, to napíšeš, vždy z toho vyjdeš s pokrivenými plechmi :D
silviaz
10.09.09,07:12
Podlľa mna na tom nieje nič zlé. Ja som hrávala hokej s detmi od susedov zatiaľ čo moj brat kočikoval babiky a hral sa na rodinku. Keď som na vianoce dostala kočik s babikou a brat hokejku tak som sa rozplakala a on tiež. Mama darčeky vymenila a vianoce ako vyšité boli na svete. Brat prchladol lebo kočikoval v snehu na ulici a ja som mala vyrazený zub od puku :D Keď bol starší začal sa učiť pliesť a šiť. Dokáže ušiť všetko, vždy ho to bavilo ako koníček.
Má vlastnú automechanicku dielňu, je to normálny chlap len občas pre susedky niečo pošije alebo opraví
Má 35 rokov tri krásne deti, štvrté na ceste.
Proste normálne orientovaný chalan ale aj keby nebol bolo by to fajn. Ak by bol homosexuál bol by stale moj brat, mal by to ťažké ale bol by stále fajn. Asi by mal krajčírsku dielnu a obcas by niekomu opravil auto :D
jana32
14.07.10,10:33
Dobrý deň, nevedela som kam zaradiť svoju asi dosť zváštnu otázku. Ale verím že niektorá poraďáčka mi možno poradí. Dcérka má krásne bábiky, rada sa s nimi hráva, dve z nich majú však také vlasy, že ako sa s nimi dcérka hrala, tak vlásky vyzerajú ako klbko, nedajú sa rozčesať, neviete mi niekto poradiť nejaký návod ako ich rozčesať?Viem srandovná otázka, ale je miľúto bábik, ktoré ležia v kúte, keďže sú pre dcérku, ktorá sa rada hrá na kaderníčku nepoužiteľné.
Chobot
14.07.10,10:41
Dobrý deň, nevedela som kam zaradiť svoju asi dosť zváštnu otázku. Ale verím že niektorá poraďáčka mi možno poradí. Dcérka má krásne bábiky, rada sa s nimi hráva, dve z nich majú však také vlasy, že ako sa s nimi dcérka hrala, tak vlásky vyzerajú ako klbko, nedajú sa rozčesať, neviete mi niekto poradiť nejaký návod ako ich rozčesať?Viem srandovná otázka, ale je miľúto bábik, ktoré ležia v kúte, keďže sú pre dcérku, ktorá sa rada hrá na kaderníčku nepoužiteľné.

... a čo keby si z nich spravila skinheaďáčky? :D:D:D
Tweety
14.07.10,10:46
... a čo keby si z nich spravila skinheaďáčky? :D:D:D
Alebo dredry, či ako sa to volá.:---
danushka
14.07.10,10:52
Dobrý deň, nevedela som kam zaradiť svoju asi dosť zváštnu otázku. Ale verím že niektorá poraďáčka mi možno poradí. Dcérka má krásne bábiky, rada sa s nimi hráva, dve z nich majú však také vlasy, že ako sa s nimi dcérka hrala, tak vlásky vyzerajú ako klbko, nedajú sa rozčesať, neviete mi niekto poradiť nejaký návod ako ich rozčesať?Viem srandovná otázka, ale je miľúto bábik, ktoré ležia v kúte, keďže sú pre dcérku, ktorá sa rada hrá na kaderníčku nepoužiteľné.

No moja dcéra takých klbiek s bábikami tiež svojho času už narobila a ako kaderníčka dielka aj dokonala, tie klbká bábikám napokon otrihala :D.

Ale vrátim sa späť k téme a to k hre malých chlapcov s ,,dievčenskými" hračkami.
Asi pred mesiacom sme boli u známych, ktorí majú už dospeé deti a v neskoršom veku sa im narodil poškroboček. Chlapček má 5 rokov a odmalička túži po bábikách, kabelkách, šatičkách, štekličkách...pooblieka sa do mamkiných a sestriných šiat...
Celá rodina sú z toho zúfalí a kdesi v kútiku duše veria, že to nebude tá nepravá orientácia. Skúšali kadečo, zakazovali, bránili, nevedia si s tým rady.

Ako sme u nich sedeli, tak chlapček si ku mne prisadol a rozprával sa so mnou, doniesol mi pastelky so skicárom a kreslili sme spolu. Povedala som mu, že mi nakreslím čo len bude chcieť.
Zamyslel sa vážne, pristúpil ku mne a tak potichúčky mi šepol do uška, aby nik nepočul, že mu mám nakresliť princeznú a princa.
Vtedy mi ho prišlo veľmi ľúto, lebo v tej jeho malej dušičke je zmätok. Žiadal odo mňa zakazované a ja som mu s úsmevom vyhovela.
Mňa to v tú chvíľu akosi pichlo pri srdiečku, lebo ak je raz niekomu daná orientácia iná, tak to z neho nevybijeme zákazmi, príkazmi.
Treba vyčkať kým dieťa dorastie do veku, keď to bude jasné a milovať ho vždy, za každých okolností.
A určite mu nespôsobovať traumy.
Chobot
14.07.10,11:23
No moja dcéra takých klbiek s bábikami tiež svojho času už narobila a ako kaderníčka dielka aj dokonala, tie klbká bábikám napokon otrihala :D.

Ale vrátim sa späť k téme a to k hre malých chlapcov s ,,dievčenskými" hračkami.
Asi pred mesiacom sme boli u známych, ktorí majú už dospeé deti a v neskoršom veku sa im narodil poškroboček. Chlapček má 5 rokov a odmalička túži po bábikách, kabelkách, šatičkách, štekličkách...pooblieka sa do mamkiných a sestriných šiat...
Celá rodina sú z toho zúfalí a kdesi v kútiku duše veria, že to nebude tá nepravá orientácia. Skúšali kadečo, zakazovali, bránili, nevedia si s tým rady.

Ako sme u nich sedeli, tak chlapček si ku mne prisadol a rozprával sa so mnou, doniesol mi pastelky so skicárom a kreslili sme spolu. Povedala som mu, že mi nakreslím čo len bude chcieť.
Zamyslel sa vážne, pristúpil ku mne a tak potichúčky mi šepol do uška, aby nik nepočul, že mu mám nakresliť princeznú a princa.
Vtedy mi ho prišlo veľmi ľúto, lebo v tej jeho malej dušičke je zmätok. Žiadal odo mňa zakazované a ja som mu s úsmevom vyhovela.
Mňa to v tú chvíľu akosi pichlo pri srdiečku, lebo ak je raz niekomu daná orientácia iná, tak to z neho nevybijeme zákazmi, príkazmi.
Treba vyčkať kým dieťa dorastie do veku, keď to bude jasné a milovať ho vždy, za každých okolností.
A určite mu nespôsobovať traumy.

Súhlasím, len si myslím, že u 5 ročného chlapca je ťažko hovoriť o akejkoľvek orientácii. Myslím si, že u detí rodičia určujú, s čim sa má hrať. Teda bol by som zvedavý, keby skupine detí by nikdy nehovorili ani nekupovali odmalička len hračky pre chlapcov alebo dievčatá a potom keby mali na výber, či by si skutočne vybrali (ako 5 ročné) dievčatá bábiky a chlapci autíčka a vojakov. Veď odkiaľ má malé dieťa vedieť, aký druh hračiek je pre neho vhodný? Podľa mňa je to tým, že pre dievčatá odmalička kupujú bábiky, tak si vytvoria spojitosť bábiky s hraním.
Vlastas
14.07.10,11:43
Súhlasím, len si myslím, že u 5 ročného chlapca je ťažko hovoriť o akejkoľvek orientácii. Myslím si, že u detí rodičia určujú, s čim sa má hrať. Teda bol by som zvedavý, keby skupine detí by nikdy nehovorili ani nekupovali odmalička len hračky pre chlapcov alebo dievčatá a potom keby mali na výber, či by si skutočne vybrali (ako 5 ročné) dievčatá bábiky a chlapci autíčka a vojakov. Veď odkiaľ má malé dieťa vedieť, aký druh hračiek je pre neho vhodný? Podľa mňa je to tým, že pre dievčatá odmalička kupujú bábiky, tak si vytvoria spojitosť bábiky s hraním.

Podľa mňa nie je to až tak pravda. V škôlke majú na výber hračiek autíčka, bábiky a každý sa hrá s čím chce. Moji chlapci sa tiež hrali s bábikami (mali ich po staršej sestre) ale nepohrdli ani autíčkami. Deti sú od malička v spoločnosti aj ostatných detí, takže ak kupujem dcére len bábiky a jej sa nepáčia, tak si od malého kamaráta vezme autíčko. To by museli rodičia deti zatvárať pred ostatnými deťmi aby mali spojitosť len so svojimi hračkami. A zásada je, že vždy je lepšia hračka kamaráta ako moja.
witch
14.07.10,12:05
Súhlasím, len si myslím, že u 5 ročného chlapca je ťažko hovoriť o akejkoľvek orientácii. Myslím si, že u detí rodičia určujú, s čim sa má hrať. Teda bol by som zvedavý, keby skupine detí by nikdy nehovorili ani nekupovali odmalička len hračky pre chlapcov alebo dievčatá a potom keby mali na výber, či by si skutočne vybrali (ako 5 ročné) dievčatá bábiky a chlapci autíčka a vojakov. Veď odkiaľ má malé dieťa vedieť, aký druh hračiek je pre neho vhodný? Podľa mňa je to tým, že pre dievčatá odmalička kupujú bábiky, tak si vytvoria spojitosť bábiky s hraním.
Moja skúsenosť je taká, že deti už majú v sebe, čo je baví, tlaku okolia (kamarátov, reklame) podľahnú až neskôr a nie všetci. Moja dcéra, ktorá bola babkami zahŕňaná bábikami všetkých rozmerov ich dlho odmietala a hrála sa len so zvieratkami. Bábiky prišli na milosť keď bola staršia a prišli kamarátky. Keď bola sama, tak ich nevytiahla. A teraz je už "veľká" (10):cool:, tak už sa s bábikami nehrá.. A syn (16) to mal vždy pestré, mal svoju bábiku, autíčká, aj loptu, teraz má bábiku už živú :) a za hračky má gitaru, luk a šípy (športový). Myslím si, že len treba dohliadnuť, aby hračky boli bezpečné, primerané veku a nepodporovali agresivitu. Dospelí sa tiež nedajú preorientovat na iný druh zábavy, než im sadne, tak prečo to robiť vlastným deťom?
Eva333
14.07.10,18:46
Je to umele rozdelenie - hracky pre chlapcov a hracky pre dievcata. Preco by chlapec mal byt profesional - poziarnik, bojovnik a neviem ake vselijake hracky su. A dievca by malo byt mama. Myslim ze je fajn ze sa Vas syn hra s babikou, ved aj on niekedy bude otec:)
iv01
15.07.10,13:00
myslím že to je o.k., v dospelosti bude z neho príkladný tata
Lubaba
15.07.10,20:11
Určite musíš nechať synčekovi priestor, a hlavne nesleduj čo je jeho záľuba čo sa týka hračiek, on to proste tak cíti a je mu dobre v tom jeho rozhodnutí, to sa často mení a dieťa sa potrebuje rozvíjať, dieťa sa správa tak ako to vidí v svojom okolí, či už doma v rodine, alebo v škôlke, napodobňuje. Z vlastných skúseností viem, že veľa chlapcov dáva prednosť hre na rodinu/ bábiky, varenie.../ a dievčatá čo by sme mysleli že sa majú hrať s bábikami, sa hrajú s autíčkami a hračkami, ktoré odjakživa prináležia chlapcom..Veď teraz už aj muži sú na materskej dovolenke, dokonca viac slávne celebrity.

Robí len to čo vidí doma alebo potrebuje cítiť, buď rada že má takéto správanie, vždy lepšie ako nejalé agresívnejšie ako bojovať, aj keď aj takáto hra vyjadruje alebo lepšie povedané prezentuje chlapcov.
mamka Danka
20.07.10,06:33
Dievčatá sa pripravujú na rolu matky a prečo by sa chlapci hrou s bábikami nemohli pripravovať na rolu otca. U nás koluje bábika Paľko. Je to chlapec, ktorého sme dostali po Maťkovi a keď náš Filip z neho vyrástol podarovali sme ho ďalšiemu chlapcovi. U nás sa väčšinou syn hrával s dcérinými bábikami a dcéra so synovými autíčkami. Dlho si syn dával aj dcériné sponky. Určite to nemá nič spoločné s budúcou orientáciou. Koľko mužov dnes nosí dlhé vlasy, čelenky a naušnice, ostáva na materskej s deťmi a nie sú inak orientovaný.